Rozstanie z partnerem: 7 etapów, przez które musisz przejść

Niestety, ale ludzie się czasami rozstają. Każde rozstanie to trudne przeżycie, zwłaszcza jeśli z partnerem łączyło nas bardzo wiele. Jednak warto uświadomić sobie, że życie na tym się nie kończy i trzeba żyć dalej. Psycholodzy wyróżniają siedem etapów rozstania, przez które musi przejść każda dziewczyna.

Kiedy kończy się związek, zaczyna się etap łez, rozpaczy i grzebania w przeszłości. Psycholodzy przekonują, że jest to nieuniknione i każdy musi to przejść. Po nieudanym związku na pewno przyjdzie nowa miłość i udany, szczęśliwy związek i tylko po tym, jak kobieta pokona 7 kręgów piekła, będzie gotowa emocjonalnie na nowe życie z nowym partnerem.

1. Wyparcie

łzy

Na początku, tuż po tym jak partner powiedział, że ma zamiar odejść, trudno sobie wyobrazić życie bez niego. Każdy poranek jest prawdziwą męczarnią, ponieważ każdego razu, jak się budzisz, uświadamiasz sobie, że twój ukochany odszedł, nie ma go przy tobie. Na tym etapie trudno jest się pogodzić z tym, że związek się zakończył. Nie warto się łudzić i spodziewać na to, że on kiedyś powróci. Najczęściej mężczyzna, który odchodzi, już nigdy nie wraca do swojej byłej. Niestety, to już naprawdę koniec.

2. Złość

krzyk

Złość i gniew to następny etap. Na tym etapie kobieta przypomina sobie wszystkie wady swego byłego, kłótnie o mecze piłkarskie, porozrzucane skarpety i imprezy z piwkiem ze starymi kumplami. Wspaniale, jeśli związek i partner nie były idealne. Kobiecie lżej będzie zaakceptować odejście partnera i uświadomić sobie, że rozstanie z nim to niewielka strata, bo nie był aż taki idealny, jak sobie myślała. Złość to kolejny krok na drodze ku emocjonalnemu się uwolnieniu od byłego partnera.

3. Niepewność

strach

Po tym, jak mija złość i gniew, przychodzi czas na smutek. Zaczynamy przypominać sobie wszystkie pozytywne emocje i chwile, które spędziliśmy razem z naszym byłym. Może to być pierwsze wyznanie miłości, wspólne wakacje, romantyczne randki. Psycholodzy przekonują, że jest to najbardziej niebezpieczny etap, ponieważ po smutku ogarniają nas wątpliwości i niepewność. Chcemy wziąć telefon i zadzwonić do swego byłego, poprosić go o jeszcze jedną szansę. Nie warto tego robić, bo taki telefon jest swoistym braniem na litość i wywoła w nim jedynie współczucie.

4. Chęć udowodnienia

selfie

Po tym, jak ustępują wątpliwości, zaczynasz aktywnie się interesować życiem swego byłego. Dziś, dzięki mediom społecznościowym, można z łatwością śledzić życie każdego z nas. I na tym etapie, kobieta nagle uświadamia sobie, że jej były po rozstaniu dobrze się ma i wcale nie umiera z rozpaczy.

Chodzi na siłownię i basen, spotyka się z przyjaciółmi i odnosi sukcesy w pracy. Następuje etap, kiedy kobieta postanawia udowodnić swemu byłemu, że u niej też jest wszystko OK! Wrzuca do mediów społecznościowych fotki, pisze różne komentarze i rozdaje lajki. Robi to wszystko dlatego, żeby były zaczął żałować decyzji o rozstaniu. Nigdy nie rób tego, ponieważ faceci rzadko, kiedy sprawdzają w mediach społecznościowych, co słychać u ich byłych. Nie interesuje ich to!

5. Apatia

troska

Czwarty etap może trwać od kilku dni do kilku miesięcy. Niektóre z nas potrzebują kilku dni, aby zrozumieć, że były partner to już przeszłość, a ktoś kilku tygodni albo miesięcy. Kiedy kobieta uświadamia sobie, że to już na pewno koniec, ogarnia ją apatia. Nie ma na nic ochoty, przestaje sprawdzać, co tam słychać u byłego, nie spodziewa się, że on kiedykolwiek zadzwoni. Ogląda na okrągło melodramaty i szuka pocieszenia w kieliszku z winem. Na tym etapie musisz się wziąć w garść i zrozumieć, że w życiu zdarzają się o wiele gorsze sytuacje.

6. Uświadomienie

pryjacielka

Po tym, jak tydzień nie wychodziłaś z domu, oglądając seriale i pijąc wino, nadchodzi czas, by uświadomić sobie, że trzeba żyć dalej. Dziewczyna zaczyna planować swoją przyszłość, pojawia się radość i chęć do życia. Usuwa wszystkie wspólne zdjęcia z mediów społecznościowych i oczywiście numer telefonu z komórki. Kobieta zaczyna się spotykać ze swoimi przyjaciółkami, czytać książki, prowadzić aktywne życie. Okres żałoby po rozpadzie związku wreszcie dobiega końca.

7. Oczekiwania

randka

Ostatnie etap – cała naprzód. Psycholodzy nazywają go "Oczekiwania". Kobieta jest gotowa na nowy związek i nową miłość. Wybiera się z przyjaciółkami do knajpy i poznaje tam przystojnego faceta. Nie ucieka przed nowym znajomym, a całkiem odwrotnie, zaczyna flirtować i uwodzić go. Flirt jest niezbitym dowodem na to, że kobieta jest gotowa na nowy związek.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty