Rozumienie filozofii jogi

filozofia jogi

Większość ludzi odbiera jogę jako uprawianie fitnessu, sposób na odchudzanie się, rozwój giętkości, uzdrowienie. W takim stosunku do jogi nie ma nic złego, ale również należy rozumieć, że ogarniasz ją jedynie powierzchownie. Właśnie od rozwoju giętkości i siły mięśni, powinno rozpoczynać się rozumienie filozofii jogi.Jednak około 40 milionów ludzi, którzy uprawiają jogę, nie potrafili osiągnąć „prawdziwego poznania”.

Mentalność i oddychanie

Jeśli mówić anatomicznie, to następnym poziomem poznania jogi jest mentalność, oddychanie, zmiana trybu życia-to ciało i krew jogi. Polepszamy stan fizyczny,uczymy się odczuwać własne ciało. Podczas takich zmian obowiązkowo zmienia się wyobrażenie o moralności, stylu komunikowania z ludźmi, odpowiedzialności.

Trzon jogi

Jednak indyjska filozofia jogi sięga jeszcze głębiej, jak to się mówi „sięga duszy”. Jej trzon – głębokie przekształcenie osobistości poprzez uświadomienie natury boskiej, transcendentności natury ludzkiej.

Jednak,aby poznać ową głęboką filozofię jogi należy dokładnie poznać historię Starożytnych Indii.

Termin „joga” tłumaczy się jako „dyscyplina duchowa”. W hinduizmie joga – to jako mistycyzm dla chrześcijanin lub kabała w hinduizmie. W Indiach uważane jest, że świat łącząc wszystkie swoje krańce, tworzy „Brachman” - przejaw transcendentności. Nasza realność, nasz świat – to jedynie jedna z widocznych stron świata.

W Radża joga to związek człowieka i natury. To „ja” i „kosmos” -dwie przeciwległe sobie przyczyny ,pierwotne realności. W zasadzie można uważać, że joga jest drogą duszy, która z powrotem powraca do swojej natury. Eliminując alienację człowieka, joga daje możliwość powrócić do swojej prawdziwej wszechogarniającej natury, która nie zna krańców ciała i miejscowości.

 
Powiązane artykuły:
Po co potrzebna jest joga?
Zajmujemy się jogą w zasadzie dla odchudzania, profilaktyki chorób, czy po prostu na życzenie dosięgnąć chociaż jakiejkolwiek harmonii. W tym artykule opowiemy o prawdziwej korzyści jogi i kosztem czego ona osiąga się.
Najlepsza pozycja do medytacji
Medytacja pomaga nam rozprawić się z nerwowym napięciem i stresem, które towarzyszą nam na każdym kroku. Ten artykuł opowie o lepszych pozach dla medytacji, które pomogą nowicjuszom domagać się efektywnych wyników w pierwszych etapach.
Stanie na głowie – prawidłowe wykonanie asany
W jodze istnieje ogromna ilość różnych asan, o których nawet nigdy nie słyszeliśmy, lecz w tym artykule opowiemy o dobrze znajomym staniu na głowie. Stanie na głowie w jodze, czyli Śirszasana,wpływa na stan wielu narządów wewnętrznych.
Seks joga – jak poprawić życie seksualne?
Zdawało by się, co może być wspólnego między ćwiczeniem jogi a seksualnym życiem.Lecz w naszym artykule rozsiejemy wszystkie wątpliwości ,które dotyczą tego pytania i opowiemy o tym związku wzajemnym.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty