Ruchliwe gry dla nastolatków

ruchliwe gry dla nastolatków

Były czasy, kiedy podwórza budynków mieszkalnych brzęczały, podobnie jak rój, od dziecięcych głosów i śmiechu. Teraz sytuacja kardynalnie zmieniła się i na spacerze można spotkać tylko mamusie z maluchami wieku przedszkolnego, a starsze dzieci przeprowadzają swój czas wolny za komputerem lub u ekranu telewizora.

Aby rozerwać ten zamknięty krąg trzeba zaproponować nastolatkom różne ciekawe ruchliwe gry i nauczyć ich wesoło przeprowadzać czas z korzyścią dla zdrowia.

Ruchliwe gry dla nastolatków na świeżym powietrzu

W letni czas najlepiej grać tam, gdzie nic nie przeszkodzi aktywnemu ruchowi – na ulicy. Dla takich warunków jest wymyślone mnóstwo gier, wśród których są sportowe współzawodnictwa, ćwiczenia w sprycie, gry taktyczne.

"Hipodrom"

Trzeba "jeźdźców" i "konie". Dwie drużyny startują jednocześnie i wygrywa oczywiście ta, która przyjdzie pierwszą do mety.

"Dwa byki"

Uczestników przywiązują grubym sznurkiem za paski, postawiwszy plecami do siebie. Po rozkazie każdy z "wołów" zaczyna ciągnąć drugiego do swojej strony, starając się za wszelką cenę dotrzeć do nagrody, która jest rozmieszczona w kilku metrach od każdego z graczy.

"Piłka na sznurku"

Przed uczestnikiem ustala się dykta z wyciętym w niej otworem, około 20 cm średnicy. Zadaniem "Piłkarza" jest nogą zabić piłkę, przywiązaną na sznurku do nogi gracza, w otwór.

Wesołe ruchliwe gry dla nastolatków w pomieszczeniu

"Gazeta"

Ta muzyczna gra świetnie podejdzie jak dla prostego wieczoru, tak i dla święta. W nią grają parami. Trzeba dwie strony z gazety, w każdej z których wycinają dość duży otwór, gdzie można umieścić od razu dwie głowy. Uczestnicy dzielą się na pary i akuratnie przepychają swoje głowy do otworu, potem przy muzyce zaczynają tańczyć.

ciekawe ruchliwe gry dla nastolatków

Taniec może być powolny, szybki lub zmieniać się. Zwycięża ta para uczestników, u których do końca gry nie podrze się gazeta.

"Rumianek"

Ta prosta gra może być bardzo ciekawa, jeśli włączyć fantazję. Z arkuszu papieru wycinają większy rumianek, im więcej uczestników – tym więcej płatków. Na wywróconej stronie płatków pisze każdy, niezauważany przez innych, zadanie – zaśpiewać, zatańczyć, przewrócić się, zrobić pompki od podłogi 20 razy, usiąść na szpagat i inne. Uczestnicy po kolei losowo odrywają płatki i wykonują wskazane zadania pod wesołą muzykę.

 
Powiązane artykuły:
Co kupić nastolatkowi na urodziny?
Nastolatki bywają niezwykle wymagające i wybredne, toż tak trudno zgadnąć, czego oni oczekują od urodzin i co sobie życzą otrzymać w jakości prezentu. Oto niektóre idee, które na pewno potrafią was poratować.
Urodziny nastolatka
Przeprowadzenie urodzin dziecka - sprawa trudna, lecz im bardziej skomplikowane zadanie, czym bardziej dorosłe są wasze dzieci. Nastolatkowie są zwłaszcza wymagające do organizacji.
Jak się nauczyć parkour?
Jednym z modnych zachwytów nastolatków stał się parkur, czyli wolne przemieszczenie po miejscowości, z reguły w granicach miasta. Zdaje się, że dla tych młodych ludzi nie istnieje prawo fizyki, kiedy oni z lekkością przeskakują przeszkody.
Dziecięca deskorolka
Taki sportowy kierunek jak jazda na deskorolce przyciąga wielu nastolatków i nawet dzieci młodszego wieku. Jednak rodzice muszą rozumieć, od ilu lat można pozwolić dziecku jeździć na desce. Dalej porozmawiamy o dziecięcych deskorolkach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty