Rustykalny styl wesela – piękna i prosta uroczystość

rustykalny styl wesela

Rustykalne wesele różni się lekkością w dekorowaniu, prostotą, bliskością do natury. Głównymi elementami w ozdobieniu takiej uroczystości są dzikie kwiaty, kamienie, drzewo, tkaniny naturalne. Barwna gamma z reguły składa się ze spokojnych i delikatnych odcieni, na przykład beżu, brzoskwini i tak dalej.

Rustykalny styl wesela

Oczywiście prawie żadna narzeczona nie może odmówić sobie w sukni ślubnej, no a jeśli wasza uroczystość będzie w rustykalnym stylu, to i strój powinien być wyjątkowy.

Suknię narzeczonej nie warto przeciążać różnymi częściami, z reguły ona jest luźną i z zawyżoną talią. Materiały dla wyrobu stroju wykorzystują się naturalne, mogą być pół przezroczyste, dość często suknia jest ozdobiona koronką. Bardzo organicznie z taką sukienką wyglądają rozmaite szale, chusty, etole i tak dalej, welon można zamienić wiankiem z żywych kwiatów. Co dotyczy ozdób narzeczonej, to mogą być drewniane naszyjniki, metalowe łańcuszki, itp. Makijaż nie warto robić zbyt jaskrawy i wzywający, ostrości można dodać tylko wargom i rumieńcu. Jeśli mówimy o bukiecie narzeczonej, to są zwykłe dzikie czy ogrodowe kwiaty, nawiasem mówiąc to mogą być i suszone kwiaty.

Narzeczony może dokonać wyboru na rzecz prostych spodni i koszul, oryginalnie i stylowo będzie wyglądać strój z materii w kostkę, obraz można uzupełnić swetrem zrobionym na drutach. Głównymi elementami rustykalnego stylu w obrazie narzeczonego mogą być szelki, kapelusz i motyl.

Zajmując się ozdobieniem wesela w stylu rustykalnym należy pamiętać, że w dekorowaniu mogą wykorzystywać się tylko naturalne materiały, na przykład drzewo, tektura, bawełna, len, płótno workowe i tak dalej, bardzo często na takie wesela robią łuk, ozdabiają go żywymi kwiatami, taśmami, gałęziami.

Dać polot fantazji można, jeśli zdecydujecie się zorganizować wesele w stylu rustykalnym latem, przecież wtedy ceremonię można przeprowadzić na świeżym powietrzu. Park, las, pole, dowolne miejsce podejdzie dla świętowania tego wydarzenia.

Jednak nie zapominajcie, że stół też powinien być wyposażony w tym samym stylu. Bardzo pięknie będą wyglądać koronkowe obrusy, a na nich koszyki z kwiatami, naczynia mogą być gliniane. Zamiast krzeseł ciekawie będą wyglądać drewniane ławki lub wyciskane kostki siana, które można zasłać lekką tkaniną. Aby miejsce przeprowadzenia uroczystości wyglądało oryginalnie, niedaleko od stołu można ulokować drewniany wóz czy stóg siana. Nawiasem mówiąc te elementy staną się przepięknym tłem dla zdjęć.

rustykalne wesele 1 rustykalne wesele 2 rustykalne wesele 3
rustykalne wesele 4 rustykalne wesele 5 rustykalne wesele 6
rustykalne wesele 7 rustykalne wesele 8 rustykalne wesele 9
 
Powiązane artykuły:
Wesele w stylu pirackim – oryginalny pomysł świętowania
Dziś w trendzie organizacja wesela w jakimkolwiek ciekawym, oryginalnym stylu z tym, żeby uroczystość nie była podobną do klasycznych wesel, które mało czym różnią się jeden od drugiego. Ten artykuł opowie o organizacji wesela w pirackim stylu.
Wesele w kolorze marsala – głęboki i delikatny dekor
Dziś bardzo modnie organizować wesela w różnych stylach i barwnych decyzjach. Ten artykuł opowie o weselu w kolorze marsala, które jest ślubnym trendem tego sezonu.
Wesele w kolorze bordowym – elegancja i szlachetność
Chcecie otrzymać srogą i zbytkowną uroczystość, wtedy wybierajcie dla swojego wesela w jakości głównego koloru dla załatwienia bordowy. W tym artykule potraficie znaleźć opis niuansów w załatwieniu, żeby zachować koncepcję.
Wesele w kolorze fuksja – niepowtarzalność i indywidualność
Dziś bardzo modnie wybierać dla załatwienia wesela jakiś jeden kolor, co pozwala otrzymać jaskrawą i oryginalną uroczystość. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka wesela w kolorze fuksja.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty