Rybna zupa dla dziecka – bardzo smaczny przepis

rybna zupa dla dziecka

Kiedy mama planuje przygotować dziecku zupkę, któremu jest już 1 rok, jej wybór często zatrzymuje się na rybnej zupie. W tym wieku bobasowi jeszcze nie wolno używać dużo różnych produktów w związku z możliwością pojawienia się alergii. Jednak ryba już jest potrzebna jemu dla rozwoju i w przybliżeniu raz w tygodniu należy obowiązkowo przygotowywać rybną zupę.

Przepis rybnej zupy dla dziecka

Składniki:

  • filet łososia – 150 g;
  • ziemniak – 0,5 szt.;
  • ryż – 1 łyżka;
  • marchew – 0,5 szt.;
  • cebula – 20 g;
  • masło – 1 łyżka;
  • gotowana woda – 2 st.;
  • natka kopru – szczypta;
  • solanka – 0,5 łyżki.

Przygotowanie

Teraz opowiemy, jak przygotować rybną zupę dziecku. Rybę rzetelnie obrabiamy od drobnych kości i porządnie przemywamy. Potem kroimy ją na niewielkie kawałeczki, kładziemy do rondelka, zalewamy czystą gotowaną wodą i stawiamy na mały ogień. Kiedy bulion gotuje się, nie tracąc czasu oczyszczamy cebulę i drobno szatkujemy. Potem rzucamy do ryby i gotujemy w ciągu 30 minut. Gotowego łososia ostrożnie wyjmujemy z bulionu i rzetelnie przecedzamy przez merlę, czy drobne sito. Po tym stawiamy rondelek znów na ogień.

W gotowy, wrzący, rybny bulion kładziemy ryż, który zawczasu przebieramy, przemywamy kilka razy w ciepłej wodzie i gotujemy oddzielnie do półgotowości. W zamian ryżu za pragnieniem można pokłaść mannę. Dalej tam rzucamy ziemniaka. Jego najpierw myjemy, czyścimy, kroimy rybna zupa dla jednorocznego dziecka niewielkimi laskami i zalewamy na 30 minut zimną wodą, żeby wyszedł zbędny krochmal. Do ostatniej kolei rzucamy do bulionu oczyszczoną i natartą na drobnej tarce marchew. Gotujemy wszystko razem do pełnej gotowości wszystkich komponentów, jeszcze w przybliżeniu w ciągu 15-20 minut.

Kiedy zupa jest gotowa kładziemy do niej oczyszczoną od kości ugotowaną rybę, trochę oleju, soli i dajemy ugotować na silnym ogniu w ciągu kilku minut. Przed przedstawieniem na stół posypujemy potrawę drobno pokrojonym koprem i porządnie rozdrabniamy blenderem do stanu piure. I tyle, smaczna i pożyteczna rybna zupa dla jednorocznego dziecka jest gotowa!

 
Powiązane artykuły:
Rybny suflet dla dziecka – przepis
Przygotować rybny suflet nie każdy podejmie się myśląc, że to nieprawdopodobnie skomplikowane. Skorzystawszy się dokładnymi rekomendacjami wyjdzie świetny, delikatny suflet, który bardzo przypomina smak dzieciństwa.
Rybne kotlety dla dzieci
Niektóre dzieci niezbyt dobrze jedzą rybę. Lecz ryba – cenny produkt, toż potrawy z ryby powinne być obecne w jadłospisie dziecka. Proponujemy kilka przepisów smacznych i prostych w przygotowaniu rybnych kotletów.
Rybne kotlety z dorsza dla dzieci
Bardzo ważne do racji bobasów wprowadzać potrawy z ryby. Jednak nie zawsze wychodzi je nakarmić pożytecznym daniem. Wtedy przychodzą oryginalne przepisy kotletów, które można niezwykle podać, zainteresowawszy dzieci.
Jak przygotować rybne kotlety?
Wprowadzenie do dziecięcego jadłospisu rybnych potraw jest ważnym zadaniem każdej mamusi. Jednak nie wszystkie dzieci gotowe jeść to, co im proponują. Toż dalej opowiemy, jak zamaskować pożyteczną rybkę w dziwnych kotletach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty