Rzepakowy olej dla wzrostu włosów

rzepakowy olej dla wzrostu włosów

Rzepakowy olej jest tradycyjnie uważany za najlepszy środek dla wzrostu włosów, stosując jak przy wyłysieniu, tak i przy spowolniałym wzroście. Rozpatrzymy - czy jest rzeczywiście ten środek na tyle efektywny, jakim sposobem on działa i jak należy wykorzystać rzepakowy olej dla wzrostu włosów?

Czy pomaga rzepakowy olej dla wzrostu włosów?

Skuteczność oleju, wyrabianego z podziemnej części łopianu, warunkuje się cennym składem, w którym są:

  • witaminy A, Е, C, Р, B;
  • mineralne substancje (calcium, krzem, żelazo, cynk i inne);
  • proteiny;
  • inulin;
  • tłuste kwasy;
  • olejki eteryczne i tak dalej.

Przelane składniki, przenikając do korzeni włosów i komórki skóry głowy, sprzyjają wzmacnianiu nasycania krwią tkanek i zamiennych procesów, żywieniu i zwilżeniu, normalizacji działalności łojowych gruczołów i tak dalej. W wyniku włosy zaczynają wyglądać lepiej, "budzą" się śpiące cebulki.

Jak stosować rzepakowy olej dla wzrostu włosów?

Dla włosów można stosować jak rzepakowy olej, przygotowany samodzielnie, tak i kupiony w aptece. Również można wykorzystać kosmetyczny olej, w skład którego wprowadzają się pożyteczne substancje, dzięki którym środek lepiej rozdziela się na głowie, dobrze wymywa się, nie zostawiając odczucia lepkości.

Przy użyciu oleju z korzeniu łopianu w czystym wyglądzie go trzeba nanosić z lekka podgrzawszy na skórę głowy, wcierając do korzeni. Po tym trzeba przysłonić włosy folią i ręcznikiem i nie zmywać środka w ciągu godziny. Jednak częściej dla wzrostu włosów rekomenduje się wykorzystać maski z rzepakowym olejem, kombinując ten środek z innymi, niemniej pożytecznymi dla włosów komponentami, uzupełniającymi, czy wzmacniającymi jego działanie. Doprowadzimy kilka przykładów przepisów masek dla włosów.

Maska z rzepakowym olejem i pieprzem dla wzrostu włosów

Składniki:

  • rzepakowy olej – 1 łyżka;
  • spirytusowy wywar papryki – 1 łyżka;
  • miód – 1 łyżka.

Przygotowanie i naniesienie

Zmieszawszy składniki trzeba porządnie wetrzeć maskę do skóry głowy. Przesłoniwszy włosy czepkiem zostawić na 20 minut, potem zmyć.

Maska rzepakowy olej dla wzrostu włosów jak stosowaćdla wzrostu włosów z rzepakowym i rycynowym olejem

Składniki:

Przygotowanie i naniesienie

Mieszane składniki nanoszą się i wcierają do skóry głowy na 1-2 godziny. Koniecznie, żeby włosy przy tym były pokryte polietylenem i tkanką. Zmywa się skład ciepłą wodą, przy potrzebie ze środkami do mycia głowy.

 
Powiązane artykuły:
Oleje przeciw wypadania włosów, wchodzące w liczbę bardzo efektywnych środków
Problem wypadania włosów najczęściej można rozwiązać wykorzystując przy odejściu za fryzurą oleje roślinne i eteryczne. W porę podjęte miękkie leczenie pomoże uniknąć stosowania medykamentów.
Olej lawendy dla włosów – przyjemny aromat i pożyteczne właściwości
Lawendowy olej nie tylko pięknie sprzyja snowi i zdejmuje tremę, ale to przyrodniczy antyseptyk, który zdolny przynieść korzyść i skórze i włosom. O wpływie oleju lawendy na włosy możecie dowiedzieć się z artykułu.
Które oleje są pożyteczne dla włosów?
Systematyczne stosowanie olejów dla włosów istotnie polepsza ich strukturę i wygląd zewnętrzny. Które naturalne oleje najlepiej wpływają na stan włosów? O tym dowiadujecie się z artykułu.
Olej słonecznikowy dla włosów i jego właściwości lecznicze
Zmęczyliście się tracić pieniądze na maski do włosów? Poznajcie z naszego artykułu, na który czar dla waszych loków jest zdolny zwyczajny olej słonecznikowy, który zawsze jest pod ręką u każdej gospodyni.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty