Sakrament małżeństwa – połączenie dusz zapisane w niebiosach

sakrament małżeństwa

Małżeństwo – to tajemnica, a jednocześnie oświecenie. W nim odbywa się doskonalenie osobowości. Sakrament małżeństwa pomaga odnaleźć człowiekowi nowe rozumienie życia, nową wizję swojego życia. Za pomocą małżeństwa małżonkowie jeszcze lepiej poznają siebie nawzajem. To życie i poznanie daje poczucie satysfakcji i pełni istnienia, dzięki którym czujemy się duchowo bogatsi i stajemy się mądrzejsi.

Sakrament małżeństwa jest ślubem, podczas którego przed księdzem panna młoda i pan młody składają sobie przysięgę wzajemnej, wiernej i dozgonnej miłości małżeńskiej.

Sakrament miłości – ślub

Małżeństwo to sakrament miłości. Przecież łączącą i kreującą siłą prawdziwego małżeństwa jest właśnie miłość. Temu uczuciu trudno dać wyjaśnienie. Tylko wtedy, gdy człowiek kocha i rozumie, wie co to jest sakrament miłości. Czuje to całą duszą, całym sercem. Miłość zaczyna się w momencie, kiedy zaczynasz widzieć duszę ukochanego. Nie na próżno przecież uważa się, że to uczucie więcej niż tylko uczucie, to „stan całej istoty".

Sakrament miłości do człowieka następuje w momencie, kiedy patrzysz na niego, nie chcąc go posiadać lub panować nad nim. Nie masz zamiaru w jakikolwiek sposób wykorzystywać go. Wystarczy podziwiać fizyczne i duchowe piękno swojego wybrańca.

Prawdziwa miłość musi mieć mocny fundament, żeby móc wytrzymać silne wiatry wyzwań i wychować niejedno pokolenie wnuków. Tak sakrament małżeństwa jest jedną z części tego mocnego fundamentu.

Małżeństwo jak i sama miłość nie przychodzi łatwo, zawsze jest konieczne pokonanie powstałych trudności, ale łatwiej to zrobić tylko we dwoje. Na przykład kościół definiuje małżeństwo jako szkołę miłości, jako poświęcenie, a nie związek ludzi podobnych pod względem cech psychicznych i fizycznych.

Należy pamiętać obu zarówno małżonkom, jak i tym, kto tylko przygotowuje się rozpocząć nowy okres w swoim życiu, że jeśli zdecydowaliście połączyć swoją duszę z człowiekiem, to tę drogę trzeba przejść do końca.

 
Powiązane artykuły:
Motywy zamążpójścia – dlaczego kobiety chcą wyjść za mąż?
Co kieruje kobietami, które chcą za mąż? To religijne zasady, bojaźń samotności, pragnienie przenieść swój ładunek na silne męskie bary, czy prosto dlatego, że przyszedł czas nareszcie dostać sztampę w dowodzie osobistym.
Motywy zawarcia małżeństwa – czyli jak nie oszukać samą siebie w związku?
I u każdego obowiązkowo są swoje osobiste motywy dla spełnienia podobnych działań. Na przykład nieobowiązkowo po miłości. Co jeszcze kieruje tymi, kto dobrowolnie rozstrzygnął postawić sztampę w dowodzie osobistym?
Zaangażowanie w relacje małżeńskie – сo warto dowiedzieć się o człowieku, z którym bierzesz ślub?
Małżeństwo - to bardzo poważny krok. Żeby nie dopuścić rockowego błędu należy dobrze poznać człowieka, z którym zamierzacie powiązać swoje późniejsze życie. Co należy wyjaśnić o człowieku, za którego zbierasz się za mąż?
Małżeństwo z rozsądku – plusy i minusy
Małżeństwo z rozsądku – co to prostytucja, czy wierzch roztropności? Doświadczenie pokazuje, że to nie zawsze źle. Jak i w każdym związku w stosunkach za rozliczeniem są swoje plusy i minusy. Dowiedzcie się o nich z naszego artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty