Samomasaż do odchudzania – rodzaje masażu

samomasaż do odchudzania

Wiele z nas zadaje pytanie: czy można pozbyć się zbędnych kilogramów bez stosowania diet i uprawiania sportu? Można. Jaskrawy przykład tego – samomasaż do odchudzania. Jego główną zaletą jest poprawa przepływu limfy w organizmie, co z kolei regeneruje komórki podskórne i polepsza przemianę materii.

Jak zrobić masaż do odchudzania?

Kurs samomasażu do odchudzania powinien składać się przynajmniej z 7 seansów. Przy czym przerwa między nimi powinna wynosić nie więcej niż dobę. Uważa się, że dla lepszego efektu masaż najlepiej robić rękami, bez wykorzystania twardej gąbki lub masażera.

Podczas masowania różnych części ciała należy pamiętać o następujących zasadach.

Na przykład masaż rękami do odchudzania w okolicy bioder należy robić na siedząco. Jedną nogą ustawiamy na podłodze, drugą kładziemy wzdłuż łóżka i masujemy. Masaż na smukłą talię robimy tylko na stojąco, aby nie urazić narządów wewnętrznych nagłymi ruchami.

A nad pytaniem, jak zrobić masaż do odchudzania w okolicy biustu należy się zastanowić. Gruczoły mlekowe są dosyć delikatne, więc dowolne naciskanie na nie może być powodem pojawienia się siniaków i urazów mechanicznych. Prawidłowa pozycja – siedząc na krześle z wyprostowanym podbródkiem. Masaż zaczynamy od góry – od obojczyka do podbródka. Jednak nie przesadź – nie więcej niż 4-5 powtarzających się ruchów podczas jednego seansu.

Rodzaje samomasażu do odchudzania

Miodowy masaż do odchudzania brzucha – dosyć rozpowszechniony i prosty zabieg. Korzystne właściwości miodu nie pozwalają zwątpić w jego konieczność: on pochłania i szybko wyprowadza z organizmu szkodliwe substancje i usuwa zbędny tłuszcz, oczyszcza pory. Dlatego po takim masażu skóra staje się gładka i delikatna. Dany seans wykonujemy nie więcej niż 10 minut. Główne działania – głaskanie i szczypanie. A w postaci dodatkowych składników można wykorzystać różne olejki eteryczne.

Masaż drenażowy do odchudzania był znany już na początku wieku 20. Jest wykonywany na trzy sposoby: powierzchowny, głęboki, wewnętrzny. Wszystko zależy od ilości zbędnej wagi w organizmie. Już po 8 seansach można zauważyć pozytywną dynamikę: cellulit zanika, skóra staje się gładka, znikają żylaki. Jednak kurs takiego masażu można powtórzyć dopiero po upływie 2 miesięcy.

Najlepszy masaż na odchudzanie – regularny. Nie zapominaj o własnym zdrowiu i dąż do ideału!

 
Powiązane artykuły:
Feng shui na zrzucenie nadwagi
Ten artykuł opowie o tym, który związek wzajemny między Feng shui i zbędną wagą. Jak zagospodarować swój dom, żeby wiarygodność nabierania zbędnej wagi sprowadzić do minimum? O tym dowiadujecie się po przeczytaniu.
Obręcze do odchudzania – obręcz sportowa i masująca
Obręcz do odchudzania – dostępny i niedrogi sposób polepszyć swoją figurę. W tym artykule opowiemy - jaką lepiej obręcz wybrać i jak korzystać dla osiągnięcia maksymalnego efektu?
Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha – skuteczny trenażer
Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha – to niewątpliwie najlepsze, co tylko można wymyślić dla mięśni tej części ciała. Żadne zwijania i podniesienie nóg nie zamienią rolki.
Bodyflex do odchudzania – prawidłowe pozbycie się zbędnych kilogramów
Jak można efektywnie schudnąć, jeśli jesteście ograniczone w fizycznych możliwościach, nie możecie wykonywać ciężkie ćwiczenia, czy jesteście po porodach? Jeden z najlepszych wariantów do odchudzania jest bodyflex. Rozpatrzymy go dokładniej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty