Samorozwój
Na początku lat 90. XX wieku większość z nas bardzo polubiła brazylijskie i meksykańskie opery mydlane, które się cechowały nadmiernym dramatyzmem. Jak tylko bohaterom udawało się uporać z jednym dramatem życiowym, kolejny już czekał na nich. Wpadki zdarzają się jednak nie tylko bohaterom serialowym.
Czasami los się do nas uśmiecha i każdy lubi takie miłe niespodzianki. Szczególnie jeśli chodzi o smakołyki. Awokado bez pestki, dodatkowy rożek czy dodatkowa kostka czekolady.
Człowiek jest istotą rozumną, ale jeśli odpowiednio na niego wpłynąć, kupi wszystko, co zobaczy, nawet nie zastanawiając się nad tym, czy tak naprawdę tego potrzebuje. Korzystają na tym specjaliści od marketingu. Codziennie opracowują strategie sprzedaży towarów bezużytecznych.
Jak powiedział Bill Gates: "Sukces jest podstępnym nauczycielem, ponieważ sprawia, że mądrzy ludzie zaczynają wierzyć, że nie mogą przegrać". Smak porażki jest gorzki i trudny do połknięcia. Miną lata, zanim będziemy mogli przyznać się, że jest ona najlepszym nauczycielem.
Zarówno kobiety, jak i mężczyźni codziennie przeżywają cały wachlarz emocji. Też się boją samotności, porażki, niepowodzenia. Jednak w przeciwieństwie do kobiet, wolą nie okazywać swoich emocji i zawsze zachowują zimną krew.
Każdy z nas czasami miewa zły humor bez powodu, kiedy nic nie cieszy, nawet piękna pogoda za oknem. Wtedy czujemy się załamani i nieszczęśliwi. Musimy jakoś poprawić ten humor i pokonać zły dzień.
Czasami zdarza się tak, że nie wierzymy własnym oczom. Dlaczego? Bo to, co widzimy, jest tak szokujące i mało prawdopodobne, że aż trudno w to uwierzyć. Czasami jednak warto spojrzeć kilka razy, by stwierdzić, że to zwykła iluzja optyczna.
Każdy z nas marzy o tym, by stać się bogatym. Ezoterycy przekonują, że pieniądze to delikatna materia. Mogą uciekać ci z portfela, jeśli będą się czuć w nim niekomfortowo. Właśnie dlatego musisz traktować je z szacunkiem, a oszczędności przechowywać w odpowiednim miejscu.
Codziennie używamy rzeczy, ale nie wiemy, do czego tak naprawdę służą. Traktujemy je jako coś naturalnego, a czasami sami nawet wymyślamy ich zastosowanie. W niniejszym zestawieniu 7 przedmiotów, które kryją w sobie wiele tajemnic.
Ludzki organizm to sprawnie działający mechanizm, ale niektóre jego narządy, na przykład oczy i mózg, czasami nas oszukują. Nasz narząd wzroku jest podatny na wiele iluzji i złudzeń, którym ulegamy na co dzień.
Każdy z nas wie, że rekin wielorybi jest największym przedstawicielem rekinów, którego długość sięga 20 metrów. Są to suche dane, które nie sprawiają na nas większego wrażenia w przeciwieństwie do tego, co zobaczymy na własne oczy.
Stereogram – obraz, który składaj się z małych elementów i wzorów. Służy do ćwiczenia oczu i poprawy wzroku. Stereogramy dziś zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników, bo któż z nas nie chce zobaczyć to, co jest ukryte przed ludzkim wzrokiem?
Dziś chyba raczej nikt z nas nie ma problemu z kupieniem prezentu dla swoich bliskich czy przyjaciół. Półki sklepów stacjonarnych i internetowych uginają się pod ciężarem różnorodnych towarów – do koloru, do wyboru. Ale jeśli chcesz kogoś naprawdę zaskoczyć, to musisz się nieźle przyłożyć. Podpowiemy ci, jak to zrobić...
Wyobraź sobie, że bardzo chcesz kupić jakąś rzecz, ale niestety nie stać cię na to. Widzisz, że inni to mają, a ty nie możesz jej mieć, co bardzo cię wkurza. Nędza, wywołująca agresję, może wydobyć z nas najgorsze cechy.
Filmy z udziałem uroczych czworonogów zawsze nas zachwycają i naładowują pozytywną energią. Kino ma wiele psich bohaterów, którzy występują zarówno w rolach głównych, jak i drugorzędnych.
Supermocarstwo to państwo, dysponujące największym potencjałem we wszystkich dziedzinach życia – zaczynając od wojska i aż do branży kinowej – przez co ma większe znaczenie od pozostałych mocarstw.
Jak powiedział Winston Churchill: "Historię piszą zwycięzcy". Ze względu na to, że Stany Zjednoczone często wychodziły zwycięsko z różnych konfliktów zbrojnych, historii tego kraju poświęcono wiele kart historii świata.
Statek-widmo – główny bohater większości mrocznych historii z morza. Określa się w ten sposób statki, które się pojawiają na morzu i znikają niespodziewanie.
Istnieje przekonanie, że każdy z nas ma swojego sobowtóra. Okazało się jednak, że przedmioty też mają swoje sobowtóry. Niektóre przedmioty rzeczywiście są podobne kropka w kropkę do innych. I wcale tu nie chodzi o złudzenia optyczne.
Japończycy się znają na wysokich technologiach i codziennie stwarzają coś nowego, zdumiewając tym samym cały świat. Patrząc na różne japońskie wynalazki, wydaje się, że każdy mógłby stworzyć taką rzecz i ułatwić sobie życie, ale wszystkie genialne i zarazem dziwne wynalazki pochodzą właśnie z Japonii.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty