Sekrety urody: 3 zasady płaskiego brzucha

Chyba każda kobieta bez wyjątku marzy o smukłej sylwetce i płaskim brzuchu. Niestety czasami zrzucenie tłuszczu z brzucha jest nie lada zadaniem. Jakich więc zasad trzeba przestrzegać, by mieć płaski brzuch?

Jeśli chcesz mieć piękny płaski brzuch, musisz pamiętać o niektórych zakazach i głównych zasadach, które są gwarancją smukłej sylwetki.

1. Dieta i zdrowe odżywianie

dieta

Pierwszy krok na drodze ku płaskiemu brzuchowi to oczywiście rygorystyczna dieta, która pomoże się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha i boczków. Może trwać od 3 do 6 miesięcy. Dietetycy radzą zwrócić uwagę na diety, które ograniczają spożycie węglowodanów, bo właśnie one sprzyjają gromadzeniu się tłuszczu na boczkach, pośladkach i brzuchu.

Jednak nie warto przesadzać i się głodzić, aby jak najszybciej schudnąć. Pamiętaj o tym, że każda dieta to duży stres dla organizmu, więc musisz dostarczać mu niezbędnych substancji, witamin i minerałów, jeśli nie chcesz wylądować w szpitalu.

Pamiętaj też o tym, że po osiągnięciu wymarzonych wymiarów i wagi musisz po pierwsze, stopniowo wychodzić z diety, po drugie postawić na zdrowe odżywianie, zapominając o śmieciowym jedzeniu.

2. Sport i ćwiczenia

trening

Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, samej diety i pozbycia się zbędnej wagi nie wystarczy. Płaski brzuch to długie treningi i intensywnie ćwiczenia. Co może być ładniejszego od wysportowanego, umięśnionego ciała?! Musisz stosować dietę oraz aktywnie uprawiać sport i tylko wtedy osiągniesz zamierzony rezultat. Możesz ćwiczyć zarówno na siłowni, jak i w domu.

Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch: to brzuszki i ćwiczenia z hula hop. Jak wybierać hula-hop? Rozmiar hula-hop jest odpowiedni, jeżeli po położeniu bokiem hula-hop na podłodze i oparciu o nie nogi sięga wysokości bioder.

Jeśli z kolei chodzi o brzuszki, to musisz pamiętać o tym, że ćwiczyć trzeba nie tylko górne, lecz także dolne partie brzucha. Najlepsze ćwiczenie na dolne partie brzucha: unoszenie nóg. Napinając brzuch, unieś proste nogi do góry pod kątem 90 stopni na wysokości 20-30 centymetrów. Utrzymuj je w takiej pozycji w ciągu 10-15 sekund. Możesz także robić skręty i skłony, by mieć talię osy.

3. Odchudzanie brzucha w gabinecie kosmetycznym

masaz

Jest to dość drogi sposób na płaski brzuch, ale jednocześnie przyjemniejszy w porównaniu do dwóch poprzednich. Obecnie gabinety kosmetyczne mają w swojej ofercie różne zabiegi wyszczuplające brzuch. Najpopularniejsze to lipoliza iniekcyjna, sauna, masaż antycellulitowy, masaż próżniowy.

Są to dość skuteczne metody, ale musisz pamiętać o tym, że wymagają regularnego powtórzenia, więc nie możesz się ograniczyć do jednego zabiegu, lecz musisz wykonać kilka zabiegów, bo tylko wtedy dają efekt. A to jednak kosztuje, na dodatek są mało skuteczne, jeśli nie przestrzegasz diety i nie uprawiasz sportu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty