Seks joga – jak poprawić życie seksualne?

seks joga

W Starożytnych Indiach seks oznaczał o wiele więcej niż zwykły stosunek płciowy. Łączenie dusz ciała w hinduizmie oznaczało umiejętność kierowania energią. W tym właśnie miejscu rozumiemy, czemu zawsze obok jogi wspomniany jest seks.Joga to kierowanie energią, a seks – kierowanie życzeniami, odczuciami i orgazmem.

Poziom umiejętności kierowania własną energią zależy od jednego czynnika. Dla mężczyzn – umiejętność przez długi czas uprawiania seksu, a dla kobiet odwrotnie – umiejętność szybkiego się podniecenia. Jedno i drugie oznacza, że kanały energetyczne są czyste i nic nie przeszkadza przepływowi energii seksualnej albo jakiejś innej.

W jaki sposób joga poprawia życie seksualne kobiet?

Myślimy o jakości jedzenia, które spożywamy.Wody, którą pijemy, czy powietrza, którym oddychamy. Więc warto pomyśleć również o jakości seksu, ponieważ on nie tylko sprawia przyjemność, ale również jest korzystny dla zdrowia.

Jakość seksu dla kobiet określana jest jej odczuciami i sposobnością przeżycia orgazmu. Joga pozwala pobudzić seksualną energię. Ćwiczenia asan aktywują mięśnie, pomagają nam poznać własne ciało, odczuwać siebie i poznawać swoje strefy erogenne. Uprawianie jogi sprawia, że stajesz się bardziej kobieca i smukła.Nauczy pokochać własne ciało takim, jakim ono jest.

Nic więc dziwnego, że wspólne uprawianie jogi z partnerem często kończy się seksem. Jeśli natomiast uprawiasz jogę w samotności, to rób to najlepiej rano. Dzięki temu, przez cały dzień będziesz wyglądać pociągająco i tryskać energią. Jeśli natomiast wybierasz się na randkę, poświęć 20 minut ćwiczeniom, które potęgują energię seksualną.

Tantra joga i seks

Tantra - ogół praktyk ezoterycznych, które wykorzystywane są w hinduizmie i buddyżmie.Cel - uwolnienie duszy i łączenie się człowieka z Wszechświatem.

Wszyscy chyba słyszeli o związku tantra jogi i seksu, ale mało kto może wyjaśnić, co to znaczy. Seks tantryczny w tantra jodze,to taka sama tajemnica w kulturze wschodniej jak spowiedź lub komunia w chrześcijaństwie. Po prostu inna forma. Często to seks z jogą, ale nie w bezpośrednim znaczeniu. Podczas uprawiania tantra jogi partnerzy nie uprawiają seks. Tutaj wykonywane są specjalne asany parami, które pobudzają seksualność, umiejętność kochania i odczuwania partnera. Ludzie, dosyć często nieznajomi, uczą się traktować jeden drugiego nie jako osobistość, a jako męski i żeński skrzep energii. Oni dzielą się energią i pobudzają czakry.

Rytuał, w którym jest uprawiany seks, nazywany jest „ Panchamakara”. To tajemnica, którą nie będziesz mógł uprawiać na zwykłych lekcjach jogi.

Kundalini joga i seks

Kundalini joga – to dział tantra jogi. Nazywana tajemną nauką, ponieważ zawiera ogromną siłę. W wyniku różnych okoliczności stała się dorobkiem społecznym na początku XX wieku. To szybka metoda w jodze, którą należy wykorzystywać bardzo ostrożnie.

seks po jodze

Kundalini – to energia. Właśnie owe pojęcie jest wykorzystywane we wszystkich odmianach jogi. Nie przypadkowo łączą kundalini jogę i seks: jedno i drugie, to budzenie śpiącej w człowieku energii.

Joga przewiduje przebywanie w stanie transu, który pozwala odkryć umiejętności człowieka, zrobić niemożliwe możliwym. Owy stan transu w jodze jest osiągany dzięki śpiewaniu tantr lub seksowi tantrycznemu.

Nie należy mylić seksu z erotyką lub nieprzyzwoitością. Seks tantryczny – to łączenie duszy i ciała, dwóch energii: męskiej i żeńskiej. Nie powinien zawierać nieprzyzwoitości, jak wiele uważa. To po prostu sposób na odkrycie czakr energetycznych.

 
Powiązane artykuły:
Korzyść jogi – dla kobiet, dzieci i mężczyzn
O korzyściach normowanego wysiłku fizycznego wiadomo wszystkim, nawet tym kto prowadzi siedzący sposób życia. W tym artykule rozpatrzymy pytanie o korzyści jogi dla organizmu człowieka.
Oddechowa joga – technika uzdrowienia organizmu
Oprócz asan w jodze, jedną z najważniejszych ról gra prawidłowe oddychanie. Jak poprawnie dyszeć przy zajmowaniu się jogą? O tym opowiemy w naszym artykule, który jest poświęcony temu tematowi.
Joga – oddychanie – jak poprawnie wykonywać?
W jodze wszystko zależy nie tyle od asan, a szybciej od prawidłowego oddychania, które odpowiada za wyswobodzenie i prawidłową cyrkulację energii. Właśnie o oddychaniu w jodze opowiemy w tym artykule.
Odmiany jogi – jaki rodzaj zajęć wybrać?
Jeśli rozstrzygnęliście zająć się jogą i zdziwiliście się poznawszy, że ona ma kilka odmian, to ten artykuł pomoże wyznaczyć się z tym, który rodzaj podchodzi najlepiej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty