Seks po czterdziestce: 6 faktów, o których warto wiedzieć

Mówią, że życie, w tym też seksualne, zaczyna się po 40-tce. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy wiek ma swoje przywileje i ograniczenia. Ciekawe, jakie?

Seks jest nieodłącznym elementem życia każdego z nas, aktem miłości i całkowitego zaufania, jednym z najprzyjemniejszych i najintymniejszych sposobów na wyrażanie swoich emocji. Jednak, czy na pewno wszystko wiemy na temat seksu? W wieku 20-30 lat na całego czerpiemy zadowolenie z seksu i eksperymentów łóżkowych. A co po 30-tce? Rutyna i szarość? Nic bardziej mylnego. Życie zaczyna się po 40. Nareszcie żyjesz po swojemu.

Zaczynasz żyć bez pośpiechu i doskonale wiesz, czego chcesz, w tym też w łóżku. Nie warto ufać tym, którzy mówią, że po 40-tce nie ma seksu! Czterdziestolatkowie mają ochotę na seks, jednak muszą pamiętać o niektórych szczegółach, o których właściwie mowa w niniejszym artykule.

1. Żel intymny nawilżający

para

Po 40-tce kobiety często borykają się z dość rozpowszechnionym problemem – suchość pochwy. A to wszystko dlatego, że w organizmie czterdziestoletniej kobiety dochodzi do spadku poziomu estrogenów, na skutek czego organizm nie jest w stanie produkować potrzebnej ilości śluzu. To może być przyczyną bólu podczas stosunku, co sprawia dyskomfort i może być niebezpieczne, gdyż osłabione i zwiotczone ścianki pochwy mogą doznać urazów. Dziś apteki oferują szeroki wybór żelów intymnych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

2. Gra wstępna

kochanie

W gospodarce hormonalnej kobiety po 40-tce zachodzą poważne zmiany, więc ona potrzebuje więcej niż dotąd czasu, aby się podniecić. Właśnie dlatego mężczyzna powinien poświęcić więcej czasu na grę wstępną. Romantyczna atmosfera, czułe pocałunki, pieszczoty, stymulacja miejsc erogennych na pewno pomogą kobiecie szybciej się podniecić.

3. Choroby weneryczne

rodzina

Choroby przenoszone drogą płciową to dość rozpowszechniony problem wśród czterdziestolatków. Jak wynika ze statystyk, kobiety po 40-tce dwa razy częściej borykają się z chorobami wenerycznymi niż dwudziestolatki. Eksperci przekonują, że może to być uzależnione od zaburzenia erekcji u partnerów i od tego, że osoby po 40-tce często zapominają o antykoncepcji.

Kobieta po 40-tce jest święcie przekonana, że nie zajdzie w ciążę, więc nie ma przed czym się zabezpieczać, więc nie zmusza swego partnera do używania prezerwatywy. I w tej sytuacji popełnia ogromny błąd! Po 40-tce istnieje duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, w dodatku można się nabawić różnych chorób, przenoszonych drogą płciową.

4. Zadbaj o swoje serce

serdecznie

Każdy z nas doskonale wie, że seks to najlepszy trening cardio. Jeśli więc chcesz się cieszyć niezapomnianym seksem, musisz zadbać o swoje zdrowie i serce. Jeśli będziesz prowadzić zdrowy tryb życia i uprawiać sport, na pewno będziesz czerpać zadowolenie z seksu jeszcze przez wiele lat.

5. Niezapomniany orgazm

razen

Po 40-tce kobieta doskonale zna swoje ciało i wie, czego potrzebuje, aby osiągnąć niezapomniany orgazm. Jest to wspaniały wiek zarówno na łóżkowe eksperymenty, jak i na tradycyjny seks.

6. Obniżenie popędu płciowego

randka

Wiele kobiet po 40-tce doświadcza spadku libido. Nie warto jednak panikować. Popęd seksualny niebawem powróci. Musisz jedynie dać czas swojemu organizmowi, aby mógł się dostosować do nowych okoliczności. Nie zmuszaj się do uprawiania seksu, jeśli nie masz na to ochoty. Wycisz się, obejrzyj ciekawy film, napij się dobrego wina.

Spodziewamy się, że niniejszy artykuł przekonał cię do tego, że życie po 40-tce się nie kończy, a dopiero się zaczyna. Najważniejsze to nasze nastawienie i równowaga psychiczna. Po 40-tce zaczyna się nowy okres w naszym życiu, który daje możliwość w końcu poświęcić czas wyłącznie sobie i zrealizować własne marzenia.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty