Seks w czasie okresu – plusy i minusy

seks w czasie okresu

Wiele dziewczyn woli nie uprawiać seksu w czasie okresu uważając, że seks w tym czasie jest nadzwyczaj „brudnym” i niebezpiecznym. Czy rzeczywiście uprawianie seksu w czasie okresu może mieć negatywne następstwa albo odwrotnie? Czy owe przyjemne spędzanie czasu nie szkodzi w żaden sposób? Postarajmy się zrozumieć w niniejszym artykule.

Seks w czasie okresu – szkodliwy albo nie?

Wiele religii traktuje miesiączkę jako swoisty okres oczyszczania, z tego więc powodu stosunki płciowe były zakazane. Nie będziemy poruszać delikatnego tematu religijnego, a zapoznamy się z niebezpieczeństwem uprawianiu seksu w czasie okresu z punktu widzenia medycyny:

  1. Istnieje przekonanie, że nie można zajść w ciążę, jeśli uprawiać seks w czasie okresu. Częściowo to jest prawdą, ponieważ prawdopodobieństwo zapłodnienia komórki jajowej jest minimalne. Jednak istnieje ryzyko zajścia w ciążę dzięki temu, że plemniki zachowują zdolność do zapłodnienia w ciągu 3 dni. Szczególnie powinny uważać dziewczyny, u których miesiączka trwa 3-4 dni.
  2. Jednak zabezpieczać się należy nie tylko ze względu na to, że można zajść w ciąży, ale również w wyniku seksu bez zabezpieczenia w czasie okresu można nabyć różne choroby, infekcje. Krew jest cudownym środowiskiem, w którym rozprzestrzeniają się bakterie, a rozwarta szyjka macicy sprzyja przedostaniu się infekcji. Więc jeśli jeden z partnerów ma takiego typu problemy, seks w czasie okresu jest zakazany.
  3. Jeśli mówić o rodzajach seksu, to jedynie seks oralny jest bezpieczny. Natomiast seks pochwowy jest dopuszczalny tylko w wypadku przestrzegania niezbędnych środków ostrożności, natomiast od seksu analnego najlepiej się powstrzymać. Ryzyko zakażenia się podczas uprawiania seksu w czasie okresu jest dosyć wysokie, a jeśli chodzi o seks analny, owe ryzyko zwiększa się o kilka razy, a używanie prezerwatywy w tym wypadku nie chroni przed infekcjami.
  4. Bliskość w tym okresie może dostarczyć mnóstwo niezwykłych odczuć obu partnerom. Krew, która intensywnie jest dostarczana do narządów płciowych zwiększa ich wrażliwość, dzięki czemu kobieta doznaje szybkiego orgazmu. A kurcząca się pochwa bardziej dokładnie ogarnia penis, dzięki czemu partner doznaje niezwykłych odczuć. Lekarze jednak zalecają powstrzymać się od stosunku płciowego w ciągu pierwszych 2-3 dni, gdy miesiączka jest szczególnie obfita.
  5. U niektórych kobiet seks w czasie miesiączki pomaga poradzić sobie z odczuciami bólowymi. Związane to jest ze stymulacją wypychania cieczy,dzięki czemu zmniejsza się obrzęk macicy i ból. Jednak usprawiedliwione to jest tylko w wypadku doznania orgazmu. Również dzięki bardziej intensywnemu krwiobiegu dochodzi do szybkiego obumarcia komórek endometrii, dzięki czemu miesiączka szybciej się kończy. W niektórych wypadkach po orgazmie, kobieta może odczuwać ból, jednak w tym wypadku można zażyć dowolne leki przeciwbólowe.
  6. Wiele kobiet nie chce uprawiać seksu w czasie okresu, ponieważ obawia się, że jej partner przestraszy się widoku krwi. Zazwyczaj owe obawy są bezpodstawne, ponieważ seksuologowie udowodnili, że mężczyźni wykazują szczególną uwagę kobietom seks w czasie okresu plusy i minusy  właśnie w czasie okresu. Tym więcej, nikt ci nie zakazuje uprawiania seksu w wannie. Jeśli natomiast postanowiłaś zostać w łóżku, to zadbaj o wilgotne serwetki i okryj czymś prześcieradło, aby się nie zabrudziło. Aby zmniejszyć ilość wydzielin wybierz pozycję misjonarską, ponieważ w wypadku innych pozycji dochodzi do obfitego krwawienia.

W taki więc sposób uprawianie seksu w czasie okresu nie jest czymś zakazanym. Jeśli będziesz przestrzegać niezbędnych środków ostrożności i higieny w żaden sposób nie zaszkodzisz swojemu zdrowiu. Więc jeśli tego chcą oboje partnerów, to nie warto odmawiać sobie zadowolenia.

 
Powiązane artykuły:
Jak uprawiać seks w czasie okresu?
O tym, czy można uprawiać seks podczas miesiączek, zastanawia się wiele osób, ponieważ kobieta nie tylko może przeżywać nieprzyjemne uczucia, lecz troszczy się o bezpieczeństwie bliskości z punktu widzenia higieny.
Podstawowe zasady bezpiecznego seksu
Bezpieczny seks – poręczenie zdrowia. Którą by pobitą nie zdawała się ta fraza, lecz jej aktualność i wczoraj, i dziś, i jutro będzie bezsprzeczna, ponieważ kosztuje za wiele, oprócz samego zdrowia.
Ile spalamy kalorii w czasie seksu?
W tym artykule rozpatrzymy bardzo ciekawe pytanie, odnoszące się do palenia kalorii w seksie. Dowiadujecie się - ile w przybliżeniu kalorii traci się? Przy czym zależne to jest od niektórych wskaźników.
Ile powinien trwać seks?
Mówiąc o seksie skomplikowanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile on musi trwać, ponieważ istnieją różne okoliczności, które mają prosty wpływ na trwanie aktu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty