Seksualne perwersje – właściwości odchylenia w otrzymaniu przyjemności

seksualne perwersje

Pod seksualnymi perwersjami (parafiliamy) są brane pod uwagę patologiczne odchylenia w sposobach satysfakcji płciowego napięcia i w ukierunkowaniu tego napięcia. Przedtem seksuologowie nie rozdzielali seksualne dewiacje i perwersje. Teraz tylko część dewiacji odnoszą do perwersji. Seksualne dewiacje są uważane za lżejsze odchylenia i do ich spisu popadają wszystkie pragnienia i działania seksualnego charakteru, które różnią się od przyjętych w społeczeństwie.

Seksualne perwersje

Seksualne perwersje mają patologiczny charakter i różnią się takimi właściwościami:

  1. Nieobecność pragnienia mieć zwykły płciowy kontakt z partnerem.
  2. Natrętne pragnienie wykonywać pewne działania dla otrzymania przyjemności seksualnej.
  3. Problemy w stworzeniu trwałego związku z partnerem.
  4. Seksualne podniecenie pojawia się przy pewnym bodźcu, który nie jest charakterystyczny dla zdrowych płciowych relacji. W takich wypadkach partner wydostaje się na zasadzie obecności jakiejś właściwości, czy przy obecności zewnętrznego wzbudzającego czynnika. Do takich właściwości może odnosić się kolor włosów, postać, kosmetyka, zapach, odzież, głos. Do wzbudzających czynników może odnosić się krew, dźwięki, rzeczy.
  5. Poszukiwanie partnera przynosi ludziom z seksualnymi odchyleniami więcej przyjemności niż sam kontakt, przy którym parafilicy nie mogą mieć ejakulacji i nie wypróbowywać orgazmu.
  6. Perwersyjne pragnienia dość często postępują i stają się sensem życia człowieka, podporządkowując sobie wszystkie działania i pragnienia.
  7. Seksualne perwersje i zaburzenia depresyjne są powiązane między sobą bezpośrednio. Prawdziwe seksualne odchylenia stają się dla człowieka jedynym źródłem przyjemności, co doprowadza do zwiększenia drażliwości, pojawienia odczucia wewnętrznej pustki i niezadowolenia.
 
Powiązane artykuły:
Uzależnienie od hazardu – jakie jest leczenie?
Ten artykuł jest przeznaczony dla ludzi, którym jest ciekawe pytanie uzależnienia od hazardu. Dowiadujecie się o prawidłowym podejściu do tego problemu i o tym jak go pokonać.
Jak zechcieć żyć? Trzy pewne kroki
Czasami u wielu z nas powstają bardzo nieprzyjemne myśli o niechceniu żyć, lecz to najlżejsza droga, kiedy życie jest pełne ciężkich problemów. O tym jak zechcieć żyć – czytajcie niżej.
Oznaki psychopaty, za pomocą których można rozpoznać chorego
Często zderzamy się z wyborem, lecz jedna sprawa, jeśli nie możemy wyznaczyć się z potrawą w restauracji, a całkiem inna, kiedy szukamy współpracownika, czy przyszłego męża. Jak rozpoznać psychopatę? O tym opowiemy w artykule.
Uzależnienie od telefonu – jakie są objawy i jak sobie z nimi radzić?
Dziś istnieje dużo różnych uzależnień i pewne z nich można nazwać "nowościami". Podobne odchylenia wywołują dużo problemów w życiu. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka uzależnienia od telefonu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty