Sensacyjne odkrycie naukowców: sekret młodości – w "rudym" genie

Wiele ludzi ma obsesję na punkcie młodości, jednak dotychczas trudno było wytłumaczyć, dlaczego niektórzy wyglądają młodziej niż rówieśnicy.
kobiety

Zazwyczaj młody wygląd zewnętrzny w wieku 50-60 lat można wytłumaczyć zdrowym trybem życia, jakościowym snem, jednak to twierdzenie jest błędne. Istnieje masa dowodów na to, że ludzie długo żyjące mieli nałogi i ciężko pracowali. Więc w czym tkwi sekret młodości? Naukowcy mają odpowiedź na to pytanie: młodość jest zaklęta w genie.

Czym jest rudy gen?

badania

Naukowcom udało się zrozumieć, dlaczego niektórzy ludzie wyglądają młodziej niż ich rówieśnicy, badając ludzką DNA. W kodzie genetycznym każdego człowieka jest gen MC1R, który chroni organizm przed promieniowaniem ultrafioletowym. Promienie UV powodują starzenie skóry: pojawienie się zmarszczek, plam pigmentowych. MC1R minimalizuje wpływ promieniowania ultrafioletowego na skórę, dlatego człowiek starzeje się później, w wieku 50 lat, a nie 10 lat wcześniej. Tego odkrycia dokonali naukowcy z Centrum Medycznego przy Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie.

Przeanalizowali genomy 2693 seniorów, a również przeprowadzili badania dermatologiczne ich skóry, aby zrozumieć czy wyglądają o kilka lat młodziej, niż wskazuje metryka. W łańcuchu genów tych, czyja skóra później się starzeje, oni odnaleźli gen MC1R. Gen MC1R odpowiada za jasną karnację i rude włosy.

W jaki sposób młodość zależy od typu urody?

dziecko

Czy to oznacza, że rudowłosi wyglądają młodziej niż rówieśnicy? Tak. Okazuje się, że osoby, które posiadają wariant genu MC1R, wyglądają na około dwa lata młodsze, niż są w rzeczywistości. Po takim odkryciu naukowcy Uniwersytetu postanowili kontynuować badania, aby się dowiedzieć, jak będzie wyglądać proces starzenia się ludzi z innym kolorem włosów i bez piegów.

kobieta

Profesor Ian Jackson naukowo udowodnił, że ludzie z jasną karnacją i jasnymi włosami w wieku podeszłym będą lepiej wyglądać niż bruneci z ciemną karnacją. Muszą mieć niebieskie, zielone lub szare oczy, aby w całości odpowiadać "blademu" typowi urody.

Ian mówi:

"Następnym naszym zadaniem jest stworzenie czegoś takiego, co by aktywowało ten gen u wszystkich ludzi, ale na razie nie wiemy jak to zrobić".
tabletka

Naukowcy rzeczywiście nie mogą zrozumieć zasadę działania genu MC1R. Jednak są przekonani w tym, że niebawem im się uda stworzyć pigułki, po zażyciu których będziemy wyglądać młodo i ładnie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty