Serdeczne przywiązanie – czyli jak rozpoznać swoje uczucia?

serdeczne przywiązanie

Wielokrotnie każda kobieta zastanawiała się nad pytaniem: "Jakie uczucia żywię do swego ukochanego?". Jeśli granicę między miłością a sympatią określić łatwo, to pierwsze uczucie od serdecznego przywiązania odróżnić czasem bardzo trudno. Znajdziemy rozwiązanie problemu, gdy zrozumiemy naturę swoich uczuć.

Przywiązanie a miłość

Miłość zapewne można opisać poprzez połączenie czułości, pożądania seksualnego, szacunku i zaufania. Natomiast przy wymowie słowa "przywiązanie" pojawia się myśl o pragnieniu zawsze być z tą osobą. Ale nie warto to pojęcie mylić z nałogiem. Przyzwyczaić się można i do czegoś nieprzyjemnego, na przykład do codziennego szermowania się ostrymi słówkami ze swoją teściową. Oczywiście przywiązanie może się przejawiać zarówno w relacjach z bliskimi ludźmi, jak i w kontaktach z przyjaciółmi.

Psychologia przywiązania jest taka, że powstaje ona w wyniku powiedzmy wrodzonej niższości. Czyli ten, kto na pewno nie doświadcza miłości do partnera, jest połowiczną osobą, wadliwą. A to mówi o tym, że za pomocą drugiego człowieka stara się uzupełnić.

Czym różni się miłość od przywiązania?

W miłosnych związkach partnerzy są w stanie szczerze dzielić się nawzajem poważnymi problemami i się wygłupiać, cieszyć się sobą. Przy tym mimo wymówek i kłótni starają się dojść do porozumienia ze sobą, znaleźć przyczyny sprzeczek. Prawdziwa miłość, a nie przywiązanie wyrasta właśnie w dojrzałe relacje.

Jak uwolnić się od przywiązania do człowieka?

  1. Naucz się skupiać na chwili teraźniejszej. Jak tylko poczujesz wewnętrzny przejaw przywiązania cofnij się w chwilę niniejszą, bo kiedy coś wspominasz, to przenosisz się w przeszłość, a w dzisiejszym czasie nie żyjesz. To są jedynie wspomnienia, a nie życie.
  2. Czujesz przywiązanie? Zadaj sobie pytanie, czego właściwie chcesz. Czasami myślami o ukochanym mężczyźnie po prostu pragniesz wypełnić wewnętrzną pustkę, a miłości tu zupełnie nie ma.
  3. Bądź człowiekiem świadomym. Ćwicz jogę, medytuj. Pozbądź się złych nawyków.
 
Powiązane artykuły:
Sposoby na zachęcanie chłopaka – jak sprowokować faceta do pocałunku?
Jak sprowokować faceta do pocałunku, jeśli on unika bliskiego kontaktu? O tym opowiemy w artykule. A także możecie dowiedzieć się o niektórej żeńskiej chytrości, dzięki której moment pocałunku można maksymalnie zbliżyć.
Miłość przeciwko namiętności
W tym nowym artykule opowiemy o tym co jest silniejsze - namiętność, czy miłość i o tym, jak wyróżnić takie bliskie uczucia, żeby wiedzieć, jak z tym żyć dalej?
Miłość i związek – etapy, jakie przechodzi związek
Miłość i związek – temat, co omawia się we wszystkie czasy. Proponujemy ciekawą informację o najważniejszych życiowych okresach, które dużo w czym determinują scenariusz późniejszego rozwoju.
Poszukiwanie wymarzonego faceta – jak zrozumieć, że to właśnie twój mężczyzna?
Pragnienie znaleźć dostojnego partnera całkiem normalne, lecz wiele osób roniło szanse dane losem, tak nie rozpoznawszy drugiej połówki. W tym artykule potraficie znaleźć informację o tym jak zrozumieć, że człowiek – twój los.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty