Shabby chic we wnętrzu własnymi rękami - nowe idea dla pokojów

shabby chic we wnętrzu własnymi rękami

Jeśli podoba ci się w domu delikatna, romantyczna atmosfera z lekkim dotknięciem starożytności, możesz stworzyć we wnętrzu styl shabby chic własnymi rękami, znając główne właściwości tego stosunkowo młodego kierunku designu:

  • meble w takim wnętrzu wykorzystują w stylu vintage, lecz można je postarzyć sztucznie, stosując nieskomplikowaną technikę;
  • co dotyczy kolorów, we wnętrzu shabby chic przeważają pastelowe odcienie, kwiatowe wzory i pozłota;
  • szczególna uwaga jest udzielana detalom, toteż możesz nie ograniczać się w doborze miłych akcesoriów, drobiazgów i dekoracyjnych elementów;
  • w całości wnętrze powinno być zwiewne, lekkie i romantyczne.

Zrobić remont w stylu shabby chic czy „wytarty chic” jest bardzo prosto. Dla obróbki ścian można wykorzystać teksturowane tapety, gipsowy odlew lub po prostu pomalować ściany, tworząc efekt obtarcia. Podłogi powinny być drewniane również z efektem starożytności. Sufity są zazwyczaj tynkowane, ale jeśli ich wysokość pozwala, dopuszcza się korzystanie z drewnianych belek, które będą niezwykłością wnętrza.

shabby chic we wnętrzu własnymi rękami 10 shabby chic we wnętrzu własnymi rękami 11 shabby chic we wnętrzu własnymi rękami 12

Kuchnia w stylu shabby chic

Stworzyć kuchnię w stylu shabby chic możesz zwracając uwagę na kolory, meble i akcesoria. Jeśli nie ma możliwości kupić antykwarycznych mebli czy mebli w stylu vintage, postarzyć je można samodzielnie, wykorzystując specjalną technikę farbowania, narzędzia do krakingu, farby lub zwykły papier ścierny. Bardzo harmonijnie w takim wnętrzu, będzie wyglądała stara komoda babci, ufarbowana białą farbą z efektem obtarcia.

Podkreślić styl shabby chic we wnętrzu kuchni, można wykorzystując jasne tony w dekorowaniu pomieszczenia, tekstylia z roślinnym ornamentem czy dyskretnymi paskami, ażurowe serwetki i obrusy, różne dekoracyjne elementy - świeczniki, miłe obrazy w ramach, żywe kwiaty w krystalicznych wazach, pozłacane akcesoria czy akcesoria z brązu, stare naczynia.

shabby chic we wnętrzu własnymi rękami 4 shabby chic we wnętrzu własnymi rękami 5 shabby chic we wnętrzu własnymi rękami 6

Shabby chic w sypialni

Wyrafinowany styl shabby chic we wnętrzu sypialni, potrafisz podkreślić za pomocą mebli z starymi detalami, zgiętymi formami. Główne kolory koniecznie wybierać jasne, pastelowe. Tekstylia również warto wybierać odpowiednio do ogólnej atmosfery: bawełna z delikatnym kwiatowym rysunkiem, narzuty wykonane w stylu patchwork, koronki – to wszystko nadaje pokojowi romantyczności i delikatności.

Należy zwrócić uwagę i na akcesoria. Obrazy na ścianach w pozłacanych ramkach, świeczniki z brązu, kryształowy żyrandol, lustra w luksusowych rzeźbionych oprawkach idealnie pasują do stylu shabby chic.

shabby chic we wnętrzu własnymi rękami 7 shabby chic we wnętrzu własnymi rękami 8 shabby chic we wnętrzu własnymi rękami 9

Delikatna dziecięca shabby chic

Styl shabby chic we wnętrzu dziecięcego pokoju, dla malutkich księżniczek pasuje idealnie. Uroku pokojowi możesz dodać, wykorzystując dekoracyjne elementy ręcznej pracy, wyroby i rysunki dziecka, mnóstwo miłych drobiazgów. Aby podkreślić styl, wykorzystaj w dekorowaniu pokoju dziecka kilka starych detali. Jedną z ścian pokoju można w całości odprowadzić pod decorum.

Meble mogą być białe, sztucznie postarzone. Nadać pokojowi delikatności i lekkości pomogą tekstylia z kwiatowymi wzorami. Kryształowe lampy z pozłacanymi czy brązowymi elementami, ramki na zdjęcia, porcelanowe lalki i "stare" zabawki, nadadzą pokojowi jeszcze więcej uroku.

shabby chic we wnętrzu własnymi rękami 1 shabby chic we wnętrzu własnymi rękami 2 shabby chic we wnętrzu własnymi rękami 3
 
Powiązane artykuły:
Styl high-tech we wnętrzu - podstawowe zasady aranżacji wnętrza
U większości ludzi styl high-tech asocjuje się z wyraźnymi liniami prostymi, przedmiotami wnętrza z metalu i szkła i szarym kolorem. I to rzeczywiście są główne cechy tego modnego, zapożyczonego jak gdyby z przyszłości stylu.
Styl loft w wystroju wnętrz
Na dziś mało kto może pochlubić się tym, że on jest właścicielem dużego i jasnego mieszkania (koniecznie na samej górze albo nawet strychu) które można byłoby urządzić formalnie w stylu loft. Nie przeszkodzi jednak widzieć co ukrywa się za tym cudzoziemskim słowem.
Etno styl we wnętrzu – wszystkie szczegóły dla tworzenia własnego designu
Etno styl we wnętrzu jest uważany za faworyta designerów. On jest ciekawy, bez trwałych przelotów przenosi do najdalszych i egzotycznych zakątków naszej planety, zapoznajmy się z tradycjami, kulturą i historią.
Styl art deco we wnętrzu – osobliwości wyposażenia i połączenie oryginalnych elementów designu
W czasy kryzysu utalentowani ludzie nierzadko szukają natchnienie nie w szarej teraźniejszości, a zbierając mozaikę z lepszych fragmentów epok. Tak był stworzony dziwny styl art deco we wnętrzu, gdzie sąsiaduje elegancja, egzotyka, luksus i śmiałość form.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty