Shaker do sportowego odżywiania - metalowy czy plastikowy?

shaker do sportowego odżywiania

O tym, że barman wykorzystuje shaker aby przygotować smaczny koktajl, wie wielu ludzi. Jednak o tym, że to jest niezastąpiona rzecz dla tych, którzy chodzą na siłownię, wiedzą nie wszyscy. Jednak ludziom, które kontrolują własną wagę i budowanie mięśni bez tej rzeczy czasami trudno sobie poradzić. Shaker do sportowego odżywiania – to wygodny i praktyczny atrybut, który pomoże w przestrzeganiu reżimu i poprawnym odżywianiu. Ponieważ w sklepach jest bardzo dużo takich urządzeń, więc nic dziwnego, że warto się w tym pogubić. Przed zakupami musisz dokładnie zrozumieć jaki shaker ci potrzebny.

Jak wybrać shaker do sportowego odżywiania?

Urządzenie do mieszania koktajlów proteinowych jest podobny do zwykłego shakera w barze. Zazwyczaj jest zrobiony z plastiku (silikonu) lub metalu, wewnątrz znajdują się specjalna siateczka i kulka, dzięki którym odbywa się równomierne mieszanie napoju. Za pomocą takiego akcesoria bardzo szybko można przygotować zdrowy koktajl bez żadnego szczególnego wysiłku.

Aby odpowiedzieć na pytanie, jaki wybrać shaker, trzeba uwzględnić kilka momentów.

  1. Siateczka wewnątrz nie powinna posiadać dosyć dużych lub małych otworów ,aby dokładnie podrobić kawałki napoju i nie brudzić się.
  2. Najlepiej wybrać shaker, który się zamyka, a nie ten, który będzie się zamykać za pomocą przycisku.
  3. Shaker powinien składać się z trzech, czterech bidonów, kilku pojemników, aby można było w nie położyć wszystkie składniki koktajlu - proszki, kapsułki lub już gotowy napój.
  4. Pojemność shakera może być różna. Aby przygotować zwykły koktajl najlepiej wybrać shaker 500 ml; do gejnerów – 700 ml;
  5. Dobrze będzie jeśli na ściance shakera będzie znajdować się miarka, dzięki której będziesz mogła kontrolować ilość napoju.

Metalowy shaker do sportowego odżywiania

Niektórzy sportowcy twierdzą, że najlepszy shaker – to metalowy. Rzeczywiście ma on wiele zalet, nie zachowuje nieprzyjemnego zapachu wewnątrz, nie ma drobnych detali, które mogą trafić do napoju, łatwo go myć, trudno uszkodzić. Jednak tak na prawdę różnica między silikonowym i metalowym shakerem nie jest dosyć istotna. Jednak wariant z metalu wygląda bardziej solidnie, jest trwalszy, waży nieco więcej.

W jaki sposób korzystać z shakera do sportowego odżywiania?

Wyżej już wspominaliśmy, że shaker do sportowego odżywiania wyróżnia się prostotą wykorzystania. Aby wymieszać w nim koktajl proteinowy nie trzeba posiadać jakichś specjalnych zdolności i być barmanem. Należy wziąć odpowiednią liczbę składników, otworzyć zakrętkę, wlać wodę i dodać składniki, zamknąć, potrząsnąć urządzenie, jeśli to jest potrzebne, otworzyć pojemnik ,aby sprawdzić stan napoju, w końcu jeszcze raz potrząsnąć. Jeśli jest wykorzystywana woda gazowana, to potrząsać należy dwa – trzy razy. Nie należy w urządzeniu przechowywać gotowego napoju, myć shaker trzeba przynajmniej 5 razy miesięcznie.

shaker do sportowego odżywiania 1 shaker do sportowego odżywiania 2 shaker do sportowego odżywiania 3
shaker do sportowego odżywiania 4 shaker do sportowego odżywiania 5 shaker do sportowego odżywiania 6
shaker do sportowego odżywiania 7 shaker do sportowego odżywiania 8 shaker do sportowego odżywiania 9
 
Powiązane artykuły:
Ekspander na nogi
Ekspander na nogi okazuje się wielofunkcyjnym trenażerem, za pomocą którego można napompować mięśnie nóg, piersi, pośladków, a także podtrzymywać w aktywności organizm. Regularne treningi zdolne są uczynić figurę bardziej sprężystą, smukłą i atrakcyjną.
Step platforma do ćwiczeń – trzymamy formę
Step platforma - główny sprzęt sportowy do wykonywania ćwiczeń. Lecz ten trenażer jest ciekawy jeszcze w tym, że można go wykorzystać nie tylko do tradycyjnych ćwiczeń, ale i w innych celach. Poza tym jest nieskomplikowany do zrobienia w domowych warunkach.
Jak wybrać buty do biegania – główne kryteria
Do biegu jest potrzebne szczególne obuwie. Ono musi mieć pewne jakości. Żeby poprawnie wybrać adidasy do biegu należy zwrócić uwagę na ich wygląd zewnętrzny i obowiązkowo je przymierzyć. Męskie i żeńskie adidasy do biegania są różne.
Obciążniki na nogi – korzyść i szkoda
Chcecie zwiększyć efektywność treningów, wtedy wykorzystajcie obciążniki na nogi. W tym artykule opowiada się o obciążnikach, ich korzyściach i szkodzie, a także rekomendacje według ich wyboru.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty