Shakira w młodości – droga do uznania

Shakira w młodości

Shakira urodziła się w lutym roku 1977 w Kolumbii w miasteczku Barranquilla w biednej rodzinie. Matka-Kolumbijka, ojciec miał korzenie libijskie. Jej imię w tłumaczeniu z arabskiego oznacza "podziękowanie". Dziewczynka już w dzieciństwie interesowała się muzyką i ładnie tańczyła.

Shakira w młodości

Shakira w młodości, w związku z tym, że rodzice mieli różne pochodzenie, słuchała jak muzyki łacińsko-amerykańskiej, tak i muzyki Bliskiego Wschodu, ale również dosyć wcześnie zaczęła słuchać piosenek w języku angielskim. Do najbardziej ulubionych wykonawców należą: Led Zeppelin, The Beatles, The Police, The Cure, Nirvana, The Ramones, The Clash. Dziewczynka w wieku ośmiu lat stworzyła pierwszą kompozycję muzyczną, a następnie uczestniczyła w różnych konkursach piosenkarskich. Shakira zanim została popularną piosenkarką światową, była tancerką, która wykonywała łacińsko-amerykańskie i wschodnie tańce. Następnie grała w serialach. Już w wieku 12 lat u dziewczynki pojawiły się predyspozycje przyszłej gwiazdorki.

Shakira w młodości zapisała pierwsze albumy, które nie były zbyt popularne jak dziś, jednak dały możliwość jej zostać znaną piosenkarką w Ameryce Łacińskiej.

Dziś

Shakira jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek na całym świecie. Łączy w sobie talent autora kompozycji muzycznych, piosenkarki, tancerki, choreografa, które były docenione w postaci dwóch amerykańskich nagród Grammy, siedmiu łacińsko-amerykańskich nagród Grammy i nominowaniem na "Złoty Glob".

Chociaż Shakira ma prawie 40 lat, jednak w to jest trudno uwierzyć, ponieważ uważa się, że zna szczególne tajemnice młodości. Ciekawy jest ten fakt, że ukochany piosenkarki, piłkarz klubu Barcelona, 29-letni Gerard Pique, obchodzi urodziny w tym samym dniu co Shakira. Para, która obecnie mieszka w Hiszpanii ma dwóch synów – Milan i Sasha.

Shakira w 8 lat Shakira czerwone włosy Shakira na początku
Shakira młoda Shakira w 2001 roku Shakira w 2009 roku
Shakira nad morzem Shakira tańczy Shakira i Pike
 
Powiązane artykuły:
George Clooney w młodości – faworyt wszystkich kobiet
George Clooney do pięciu lat wystąpił w programie "The Nick Clooney Show", którą prowadził jego ojciec, znany polityczny dziennikarz. Poczynanie twórczej drogi stało się znamiennym epizodem w serialu, z którego powoli, lecz słusznie rozpoczęła się aktorska kariera.
Naomi Campbell w młodości – jak wyglądała pierwsza czarnoskóra modelka?
Poza wątpliwością, Naomi Campbell jest bardzo jaskrawą jaźnią w świecie mody. Jej licznym fanatykom zostaje tylko zdążać śledzić za tym, jak przecieka życie znanej modelki. No porozmawiamy o tym, kim ona była w młodości.
Colin Firth w młodości – wspaniały aktor i ojciec
Prawdziwy dżentelmen i po prostu świetny aktor - Colin Firth jest przykładem dla wielu mężczyzn i tysięcy kobiet. Jego popularność przyszła do niego nie w młodości, i nie zważając na to on utrafił do liczby 50 najpiękniejszych osób planety.
Mel Gibson w młodości – nieprzewidziany i seksualny
Kariera Mela Gibsona ciasno związana z Australią, do której on emigrował z rodzicami. Sława aktora razem z obrazem "Szaleńczy Maks" przecięła granicę kontynentu. Późniejsze filmy potwierdziły, że Mel to aktor z dużymi możliwościami.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty