Siwe włosy w młodym wieku – co robić?

siwe włosy w młodym wieku

Jakie to jest nieprzyjemne, budząc się jednego razu rano i patrząc na siebie w lustro znaleźć kolejny siwy włos. To uczucie na pewno znajome nawet młodym ludziom w wieku około dwudziestu lat. Siwe włosy z reguły zaczynają się pojawiać, kiedy człowiek przechodzi w dorosłe życie. Na niego zwalają się dorosłe problemy i przeżycia. Chociaż to nie jedyne wyjaśnienie pojawienia siwych włosów w młodym wieku.

Problem wczesnej siwizny niepokoi zwłaszcza dziewczyny. Każda dziewczyna troszczy się o to, żeby wyglądać pięknie i młodo. Bardzo nieprzyjemnie, kiedy w młodych latach trzeba zderzać się z problemami osób starszych.

Przyczyny wczesnych siwych włosów u kobiet

Jak wiadomo, włosy zabarwiają się w kolory dzięki obecności w nich melaniny. Czym więcej jej się produkuje, tym ciemniejsze są włosy. Dlaczego u dość jeszcze młodych i pełnych energii ludzi powstają zaburzenia w wytwarzaniu tej substancji? Fachowcy podają kilka wiarygodnych przyczyn, dlaczego wcześnie pojawiają się siwe włosy:

 1. Dziedziczność. Często u dzieci siwe włosy pojawiają się w tym samym wieku, co u rodziców.
 2. Silny stres. Nie jest tajemnicą, że ludzie, którzy przeżywają ciężkie psychologiczne urazy, często siwieją dosłownie w kilka dni. Chociaż nawet drobne nieprzyjemności na uniwersytecie, w pracy, czy w rodzinie mogą dodać nam kilku siwych włosów.
 3. Palenie. O szkodzie palenia można napisać całą książkę, a może i niejedną. Palący ludzie siwieją szybciej i częściej niż ludzie nie mający takiego zwyczaju.
 4. Różne choroby. Problemy z tarczycą, zaburzenia metabolizmu i brak niektórych witamin i mikroelementów w organizmie również zwiększają szanse na pojawienie siwych włosów w młodym wieku.
 5. Alkohol. Alkohol podobnie jak tytoń, gruntownie podważa zdrowie człowieka.
 6. Napoje zawierające kofeinę. Nadmierny użytek herbaty, kawy, coca-coli, pepsi i temu podobnych napojów narusza naturalne procesy metaboliczne w organizmie.
Profilaktyka wczesnych siwych włosów

Orientując się w przyczynach, można pomyśleć się nad tym, jak walczyć z wczesnymi siwymi włosami. Przede wszystkim trzeba wyłączyć szkodliwe przyzwyczajenia, zachować spokój i prowadzić spokojny tryb życia. Wczesna siwizna u kobiet jest całkiem usprawiedliwiona tym, że kobiety są bardziej wrażliwe niż mężczyźni, przeżywają ciężkie życiowe próby. Jeśli jednak zacząć trzymać się znanej myśli "Wszystko co się odbywa, odbywa się na lepsze", to i życie od razu stanie lżejsze i spokojniejsze.

Dla zapobiegania wczesnym siwym włosom, warto również zdać się na następujące działania:

 1. Okresowo pielęgnować swoje włosy odżywczymi maskami i przeprowadzać masaże skóry głowy.
 2. Zacząć uprawiać sport i w ogóle prowadzić aktywne życie.
 3. Zrezygnować z alkoholu, kawy i papierosów.
 4. Rozważyć i ewentualnie zmienić swoją dietę na bardziej zrównoważoną.
 5. Przyjmować kontrastowy prysznic, odwiedzać łaźnie i gabinety masażu.

Leczenie wczesnych siwych włosów

Włosy na głowie, tak samo jak i cera są wskaźnikami zdrowia, czy jakichkolwiek problemów w organizmie. Mówiąc o leczeniu wczesnych siwych włosów, należy uwzględniać, że dokładną przyczynę zdolny ustalić tylko lekarz. Ze względu na fakt, że nawet próchnica zębów może wywołać pojawienie siwych włosów, należy przeprowadzić pełny szereg badań organizmu. Zależnie od tego jaki proces w organizmie jest uszkodzony, jakich witamin brakuje i jakie narządy pracują nieprawidłowo, lekarz przeznaczy niezbędne leczenie.

O tym, jak pozbyć się wczesnych siwych włosów w razie ich pojawienia, trzeba pomyśleć jak najwcześniej. Ponieważ im dalej, tym coraz wczesna siwizna u dziewczyn trudniejsze będzie rozwiązanie tego problemu. W jakości głównych metod leczenia w domowych warunkach, wykorzystują następujące czynności:

 1. Wznowienie zdrowego pełnowartościowego żywienia. Włączenie w dietę miedzi i unikanie soli i kawy.
 2. Masaż głowy, który polepsza krążenie.
 3. Wcieranie do skóry głowy soków gruszki, cebuli, poziomek, kapusty, maliny i wiśni.
 4. Wyrywanie siwych włosów w celu przeprowadzania ich odnowy. Jednak w tym punkcie są rozbieżności. Wśród ekspertów istnieją sprzeczne myśli o tym, czy można wyrywać siwe włosy, czy nie.
 
Powiązane artykuły:
Jak używać zmywaczy farby do włosów?
Pofarbowały włosy do czerni i zrozumiały, że nie pasuje? Jest tylko jedno wyjście – zmywacze do włosów. W naszym nowym materiale opowiemy o rodzajach zmywania i o tym jak poprawnie zmyć czarne włosy.
Naturalny kolor włosów – jak do niego wrócić?
Naturalny kolor włosów wraca do mody, przy czym popularność nabiera nie nietknięta farbą czupryna, a zabarwienie zgodnie z naturalnym kolorem. To pozwala wzmocnić naturalny odcień i ułatwić układanie. Jak przywrócić naturalny kolor i co jeszcze można zrobić - w artykule.
Rodzaje pasemek na włosach - typy pasemek
Chcecie modnie wyglądać, lecz nie wiecie, którą współczesną techniką farbowania loków wyznaczyć się? Chcesz być czarowną, lecz nie zepsuć zdrowej struktury swoich włosów? Rekomendujemy zapoznać się z rodzajami pasemek, które są dokładnie opisane w tym artykule.
Dekoloryzacja włosów – czyli jak ściągnąć farbę z włosów?
Wiele kobiet zmieniają odcień włosów tak często, że otoczenie nie nadąża upilnować za przemianami. Lecz wiele osób decyduje się wrócić do przyrodniczego koloru włosów. Wtedy na pomoc przychodzi procedura dekoloryzacji.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty