Skarbonka ludowych przepisów
Zdrowia nie da się kupić za żadne skarby świata, więc musimy codziennie o niego dbać. W tym pomaga nam Matka Natura.
Rzadko kiedy rozmawiamy o problemach jelitowych. Nie zwracamy uwagi na ból i dyskomfort w jelitach. Nie warto jednak bagatelizować problemów z jelitami, gdyż zdrowe jelita to zdrowy organizm.
Przyroda obfituje w niesamowite rośliny, które są bogatym źródłem witamin oraz cennych substancji. Właściciele ogrodów mogą samodzielnie uprawiać krzewy, którymi można zastąpić tradycyjne leki.
Olejek lawendowy to skoncentrowany produkt naturalny, który otrzymuje się ze świeżych kwiatów lawendy wąskolistnej, rosnącej głównie w Południowej Francji. Powstaje, podobnie jak inne olejki eteryczne, w procesie destylacji z parą wodną lub tłoczenia na zimno.
Zapalenie błony śluzowej żołądka jest najczęściej wynikiem działania bakterii Helicobacter pylori. Wiesz, jakie soki najlepiej pić, jeśli cierpisz z powodu zapalenia błony śluzowej żołądka?
Są rośliny lecznicze, które powszechnie stosujemy, bo słyną ze swoich właściwości prozdrowotnych. Istnieją jednak zioła, które mogą się pochwalić takimi samymi właściwościami, ale rzadko je stosujemy, bo wciąż mało o nich wiemy. Rośliny, które wyglądają czasami jak zwykłe chwasty, mają cudowne właściwości lecznicze, takie same jak na przykład rumianek czy szałwia.
Nikt na pewno by się nie ucieszył, gdyby mu powiedziano, że ma robaki. Niestety, ale każdy z nas narażony jest na zakażenie pasożytami, bo są organizmy, które żyją wewnątrz innego organizmu i dla którego organizm ten jest źródłem pożywienia.
Jeśli cierpisz z powodu częstych bólów stawów czy z powodu choroby zwyrodnienia stawów, musisz dokładnie planować swoją dietę. Włączając do codziennej diety odpowiednie produkty i zioła, możesz zapobiec chorobie stawów albo złagodzić jej objawy.
Jak wynika ze statystyk, z każdym rokiem liczba osób, ukąszonych przez kleszcze, się zwiększa. Kleszcze, małe pajęczaki, które najbardziej aktywne są w okresie maj-czerwiec. Drugi szczyt ich aktywności w roku przypada na wrzesień-październik.
Komary potrafią utrudnić nam życie i zepsuć wymarzony odpoczynek. Zamiast odpoczywać i czerpać zadowolenie z pięknych widoków, musimy polować na brzęczące owady. Jak więc ich się pozbyć?
Chrzan jest zarówno jednym z najtańszych warzyw, który jest popularną przyprawą, dodawaną do różnych potraw, jak i zdrowym dodatkiem.
Któż z nas nie marzy o białym uśmiechu? Chyba każdy. Jednak profesjonalne wybielanie zębów bardzo dużo kosztuje i potrzebuje ciągłego powtórzenia zabiegu, gdyż szkliwo z czasem znowu robi się ciemne.
Kupując żywność w sklepie, nie wiemy do końca, czy ona jest świeża i zdrowa. Na zatrucie pokarmowe najbardziej narażone są dzieci, seniorzy oraz osoby, cierpiące z powodu chorób układu pokarmowego.
Zabójcze tempo życia zmienia wszystko: przyzwyczajenia, styl życia i nawet zasady higieny osobistej. Coraz więcej osób stosuje różne nowości do pielęgnacji jamy ustnej i ciała. Okazuje się, że niektóre z nich mają wiele ciekawych zastosowań. I płyn do płukania jamy ustnej nie stanowi wyjątku.
Masz wzdęcia, problemy z trawieniem, bóle brzucha? Poczuć się lepiej pomogą ci różne zioła, które mogą być wspaniałą alternatywą dla różnych leków. Zioła, o których mowa w niniejszym artykule pomogą szybko pozbyć się niestrawności i bólów brzucha.
Wiele z nas stosuje aromaterapię nie tylko ze względu na niesamowite zapachy, które wypełniają nasz dom, ale również wykorzystujemy olejki eteryczne do poprawy psychicznego i fizycznego samopoczucia. Jednak nie wszyscy wiemy, że niektóre zioła i rośliny przyciągają obfitość, bogactwo, miłość i sukces.
Komary potrafią zepsuć każde wymarzone wakacje i wypad w plener. Najbardziej cierpią z powodu ukąszeń osoby, których komary lubią gryźć bardziej niż innych. Wybierają ofiarę i atakują ją, pozostawiając na jej ciele swędzące ślady. Większość z nas uważa, że wybierając się na biwak lub nad jezioro, nie da się uniknąć ukąszenia komarów. Jednak tak naprawdę sytuacja nie wygląda aż tak beznadziejnie.
Piękne rośliny o niesamowitym zapachu w naszym ogrodzie na pewno będą nam sprawiać przyjemność, jeśli zapewnimy im odpowiednie warunki dojrzewania i będziemy je prawidłowo pielęgnować.
Kokosy posiadają niezwykłe właściwości i zastosowania, które odbiegają od standardowego postrzegania tych tropikalnych orzechów. Szerokie możliwości wykorzystania kokosów odkryto już tysiące lat temu.
Przyprawy, które możemy znaleźć w każdej kuchni, posiadają rewelacyjne właściwości lecznicze i kosmetyczne. Nie tylko pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, ale również dodają urody.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty