Skoki na skakance – na czym polegają korzyści?

skoki  na skakance korzyści

O tym, że skakanie na skakance jest korzystne, wie każdy. Jednak mało kto z nas wie o wszystkich korzystnych właściwościach skoków na skakance. Zapoznajmy się z tymi najbardziej podstawowymi.

Na czym polegają korzyści skakania na skakance?

  1. Skakanka w walce z cellulitem. Jeśli twoje biodra i pośladki „ozdabia” skórka pomarańczowa, właśnie skoki na skakance pomogą ci w szybkim czasie pozbyć się tej nieprzyjemności. Takie szybkie, rytmiczne ruchy polepszają krwiobieg i proces przemiany materii, w związku z czym, zajęcia skutecznie zwalczają cellulit o wiele lepiej niż krem antycellulitowy.
  2. Skakanka na odchudzanie: wynik rewelacyjny! Jedynie 15 minut dziennie (lepiej dwa razy dziennie po 15 minut), a otrzymasz wspaniałe wyniki. Mało tego, że spalisz kalorie, to jeszcze aktywujesz proces spalania zapasów tłuszczowych, które skupiły się wcześniej. Najlepiej spala się tłuszcz na brzuchu i biodrach. Jednak ręce i pośladki również otrzymują niezły efekt. Natomiast kształt twoich nóg będzie po prostu rewelacyjny!
  3. Czy korzystnie skakać na skakance aby trenować wytrwałość? Oczywiście, tak! Właśnie skoki na skakance pomogą ci pozbyć się ciężkiego oddechu, gdy pokonujesz kolejne piętro, wzmacniają układ oddechowy, sercowo – naczyniowy. Zauważysz, że lżej ci jest pokonywać długie odległości już po 3-5 dniach regularnych zajęć.
  4. Skakanka na kalorie. Skoki na skakance bardzo skutecznie spalają kalorie. W ciągu 15 minut spalisz 180 – 190 kalorii, a to więcej aniżeli podczas biegania! Wiec skakanka na odchudzanie jest bardzo skuteczna.
  5. Jakie są korzyści od skakania na skakance czerpie kobieta, która ma figurę „gruszkę”? Najbardziej potrzebne - spalanie tłuszczu na pośladkach i skoki na skakance na cellutitna nogach, dzięki czemu będziesz miała piękne mięśnie na smukłych nogach.
  6. Jakie korzyści ze skakanki czerpią zawodowi sportowcy – piłkarze, bokserzy, koszykarze? Podczas treningów zawsze wykonują ćwiczenia ze skakanką. Skakanka rozwija koordynację ruchów, ruchliwość, co jest potrzebne nie tylko podczas gier zespołowych, ale również w życiu codziennym.

Gdy wiesz, jakie korzyści czerpiesz ze skakania na skakance, masz o wiele więcej motywów aby zacząć ćwiczyć. Jest to bardzo tani, prosty i dostępny trenażer, który również zajmuje mało miejsca! Korzyści ze skakania na skakance są wielostronne, ponieważ nie tylko się odchudzasz, ale również zadbasz o własne zdrowie w całości!

 
Powiązane artykuły:
Rozgrzewka przed treningiem siłowym. Czyli jak przygotować organizm do wysiłku?
Dowolny trening należy rozpoczynać od rozgrzewki. Ten artykuł opowie o rozgrzewce, która jak najlepiej pasuje do przygotowania do siłowych treningów.
Rozgrzewka przed treningiem na siłowni. Czyli jak przygotować się do intensywnych ćwiczeń?
Przed tym, jak wykonywać ćwiczenia na siłowni, należy zrobić rozgrzewkę dla przygotowania ciała. W tym artykule opowiada się o tym, jaka może być rozgrzewka, a także z jakich ćwiczeń ona musi składać się.
Jak zbudować mięśnie szyi? Ćwiczenia na szyję i
Ten artykuł jest poświęcony ćwiczeniom na szyję i "drugą brodę", które nierzadko są pominięte przy podziale uwagi, co przyprowadza do różnych chorób. Przede wszystkim wzmocnienie mięśni szyi jest niezbędne dla zdrowia, a potem do urody.
Poranna rozgrzewka – energia na cały dzień
Poranna rozgrzewka jest niezwykle pożyteczna dla wszystkich, kto wstaje wcześnie ,czy ciężko zbiera się z łóżka. Ona przygotuje organizm, jego mięśnie i stawy przed nasyconym dniem i podniesie humor. W artykule jest doprowadzony doskonały kompleks porannej rozgrzewki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty