Skriningi i badanie USG
Ślady białka w moczu spotykają się często w okresie ciąży, przecież system wydzielania, jak i dowolna inna, wypróbowuje podniosłe obciążenie w okresie ciąży. Zorientujemy się, czy warto kobiecie trwożyć się z tego powodu.
Badania krwi w ciąży ma ważne diagnostyczne znaczenie. Rozpatrzymy dokładniej, które właśnie badania należy przejść przyszłej mamie w ciąży.
Zarodek rośnie bardzo szybkim tempem i przez pewien czas po zapłodnieniu jego już można ujawnić na USG. Kiedy to zdarza się i kiedy fakt ciąży można potwierdzić metodą aparatu USG? O tym powiemy dalej.
Poziom hemoglobiny niżej normy w ciąży jest skrajnie niebezpieczny dla płodu, toż ten wskaźnik jest ważny w ciągu całej ciąży. Zorientujemy się, czym zagraża obniżenie koncentracji tej substancji we krwi.
W celu wyjawienia takiego schorzenia jakim jest cukrzyca ciężarnych, kobietom w ciąży zaleca się zrobienie testu obciążenia glukozą. Jest przeprowadzany między 24 a 28 tygodniem.
W ciągu okresu ciąży należy zdać wymaz na florę z pochwy co najmniej dwukrotnie, przecież podobne badanie ma ważne znaczenie przy kontroli i diagnostyce rozwoju infekcyjnych chorób u przyszłej mamusi.
Bakteriologiczny posiew moczu – ważne badanie dla ciężarnych na obecność patogennej flory w moczopłciowym systemie, co może stać się zagrożeniem dla nieurodzonego dziecka. Toż dla wyniku należy wiedzieć, jak zbierać analizę.
Co odpowiada normom poziomu hCG świadczy o normalnym rozwoju ciąży. Więc niskie wskaźniki hormonu obudziły czujność kobiet. O czym świadczą odchylenia go od dolnej granicy norm? O tym czytamy dalej.
Wiedząc o właściwości swojego organizmu, kobieta zazwyczaj rozumie, że ciąża przy późnej owulacji musi nastać później, czyli trzeba wyjaśnić, kiedy należy zdawać analizę na hCG dla ustalania faktu poczęcia.
Płód w łonie matki jest niezwykle wrażliwy i zbędna inwazja do jego rozwoju nawet zdawałoby się nieszkodliwego USG, jednak niekoniecznie. Toż kobiety niepokoi pytanie - ile razy w czasie ciąży można robić tę procedurę?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty