Skurcze co 10 minut – jak się ma zachowywać kobieta?

skurcze co 10 minut

Każda kobieta, która chociażby raz doznała takich uczuć, które są charakterystyczne dla porodu już nigdy je z niczym nie pomyli i nie przegapi początku procesu porodowego. Wiele pytań zazwyczaj powstaje u kobiet, które oczekują na pierwsze dziecko. Na przykład przyszłe mamy nie wiedzą co robić,gdy skurcze pojawiają się co 10 minut.

Jak zazwyczaj zaczynają się skurcze?

Główne pytanie, które zadają zazwyczaj kobiety podczas wizyty u ginekologa dotyczy tego w jaki sposób pojawiają się skurcze i ich częstotliwość.

Początkowy okres, dla którego są charakterystyczne skurcze co 10 minut trwa bardzo długo,od 7 do 12 godzin. Większość kobiet charakteryzuje owe skurcze jako bóle w dolnej części brzucha. Stopniowo one się nasilają i przechodzą w skurcze, które pojawiają się co 10 minut. Długość natomiast nie przekracza 20-30 sekund.

Co odbywa się w organizmie kobiety w czasie skurczów?

W tym momencie,gdy kobieta odczuwa silny, okropny ból dochodzi do skurczy macicy. Później jej siła tyko narasta. Natomiast płód odczuwa dotychczas nieznany dyskomfort. Niepokój, który jest charakterystyczny dla wielu kobiet, które rodzą, odczuwa również dziecko.

Skurcze co 10 minut – co robić?

skurcze raz na 10 minut

Gdy skurcze pojawiają się co 10 minut to świadczy o tym, że niebawem rozpocznie się poród, więc należy udać się do szpitala położniczego.

Przy tym kobieta powinna pamiętać o poradach i zaleceniach, które jej udzielił lekarz ginekolog: jak poprawnie oddychać, jak przeć i w ogóle jak się ma zachowywać w tym momencie. Ponieważ wszystkie komplikacje po porodzie, na przykład urazy są wynikiem tego, że kobieta niepoprawnie dokonywała parcia albo nie słuchała porad położnej, która mówi,że trzeba przeć w czasie skurczów.

Więc skurcze co 10 minut świadczą o tym,że proces porodowy już się rozpoczął i niedługo pojawi się twoje długooczekiwane dziecko.

 
Powiązane artykuły:
Jak odebrać poród, czyli co należy wiedzieć o porodzie?
Czasami początek porodu zastaje kobietę znienacka i nie jest ona przygotowana. Co zrobić, kiedy poród zaczął się w nieprzewidzianym czasie i miejscu? Jak odebrać poród? O tym mowa w naszym artykule.
Częstotliwość skurczy przy porodzie
Początek przedporodowych skurczy oznacza początek porodowej działalności i należy być gotową do głównego wydarzenia. Jak się zaczynają i ile trwają,a także z jaką częstotliwością ?O tym opowiemy w naszym artykule.
Skurcze przed porodami - kiedy jechać do szpitala położniczego?
Skurcze - ich początek, nurt, trwałość - częste pytania, które niepokoją ciężarną. Przecież one są składową procesu dużej części porodów i właśnie dlatego kobiety nadmiernie się nimi martwią. W szczególności, ciężarnej należy zrozumieć, kiedy nadszedł czas jechać do szpitala położniczego.
Główne zwiastuny porodu - jak się rozpoczynają skurcze u  wieloródek?
Drugi i późniejsze porody mają zazwyczaj swoje właściwości. Dziś opowiemy o tym, jak rozpoczynają skurcze u wieloródek.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty