Skuteczne ćwiczenia na ujędrnienie piersi

jak ujędrnić pierś

Wiele kobiet marzy o pięknym i dużym biuście, dużo ćwiczą na siłowni na różnych trenażerach. Zanim zrozumiesz, w jaki sposób ujędrnić biust, warto powiedzieć, że ta część ciała nie posiada mięśni, a więc zwiększyć rozmiar lub ujędrnić biust za pomocą ćwiczeń jest rzeczą niemożliwą. Dziś z tym zadaniem może sobie poradzić tylko chirurg plastyczny. Regularne treningi pomogą wzmocnić mięśnie klatki piersiowej, co pomoże zapobiec utracie jędrności biustu, a również jej opuszczaniu.

Jak ujędrnić biust?

Istnieje kilka ćwiczeń, które pozwolą obciążyć mięśnie piersiowe. Wykonywać je należy regularnie, dodając do podstawowego zespołu ćwiczeń. Każde ćwiczenie zalecamy wykonywać kilka razy, powtarzając go 10-15 razy.

  1. Pompki. Zaczynamy wyjaśnienie tego jak ujędrnić biust domowym sposobem, na podstawie powszechnie znanego ćwiczenia. Ćwiczy nie tylko mięśnie rąk, ale również biustu. Na początku można wykonywać pompki stojąc na kolanach, co znacznie zmniejszy obciążenie. Gdy mięśnie już będą nieco wzmocnione można wykonywać tradycyjne pompki. Plecy i nogi powinny być wyprostowane. Aby zwiększyć obciążenie na klatkę piersiową ręce należy umieścić na szerokości barków. Jeśli chcesz wzmocnić górną część klatki piersiowej to nogi należy umieścić na jakimś podwyższeniu, na przykład na krześle. Jeśli umieścisz ręce powyżej nóg to obciążysz dolną część klatki piersiowej.
  2. jak ujędrnić pierś w domu 1
  3. Wyciskanie od piersi. Gdy interesuje pytanie jak ujędrnić biust po porodzie, to warto zwrócić uwagę na to ćwiczenie. Ono nie potrzebuje dużego wysiłku, najgłówniejsze mieć hantle, które można zastąpić butelką z wodą lub piaskiem. Wyciskanie od piersi jest uważane za ćwiczenie podstawowe. Można go wykonywać na ławce lub na podłodze. Weź do rąk hantle dłoniami do góry i umieść je na plecach. Zadanie – opuszczamy hantle do pozycji, gdy plecy będą znajdować się równolegle podłodze. Łokcie powinny być ukierunkowane w różne strony. Poruszaj się powoli, nie wykonując nagłych ruchów. Jeśli głowa będzie znajdować się powyżej miednicy, to zostanie obciążona górna część piersi, jeśli odwrotnie, to dolna.
  4. jak ujędrnić pierś w domu 2
  5. Ćwiczenie z hantlami. Jeszcze jedno skuteczne ćwiczenie, które powinno się znaleźć w zestawie ćwiczeń osób, które chcą ujędrnić biust. Największe obciążenie skierowane jest na duże mięśnie klatki piersiowej. Leżąc na plecach weź do rąk hantle w taki sposób, aby dłonie spoglądały jedna na drugą. Zadanie – kierujemy ręce w strony do tego poziomu, zanim plecy będą równolegle podłodze. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie. Można nieco zgiąć łokcie.
jak ujędrnić pierś w domu 3
 
Powiązane artykuły:
Zestaw skutecznych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni biustu
Ćwiczenia na wzmocnienie piersiowych mięśni rekomenduje się wykonywać absolutnie wszystkim kobietom. To zajmuje trochę czasu i sił, natomiast daje unikalną możliwość na długo przedłużyć swoją młodość, świeżość i piękność piersi.
Dwa dostępne warianty trenażeru do biustu
Trudno jest spotkać kobietę, która by nie chciała mieć ładnego biustu. Ten artykuł opowie o bardzo efektywnych trenażerach dla zwiększenia i umocnienia piersi, a także o regułach ich użycia w celu poprawy wskaźników.
Ćwiczenia na belkach
Belki dla kobiet czasem zdają się niedostępnymi, jednak po kilku treningach ćwiczenia na tym pocisku przypadają do duszy większości, w pierwszej kolejności dzięki ich efektywności. O regułach wykonania ćwiczeń opowie ten artykuł.
Ćwiczenia podstawowe i siłowe na biust z hantlami
Ćwiczenia na biust z hantlami nie pomogą zwiększyć piersi, lecz w siłach poprzeć, czy podciągnąć jej formę. Wykonujcie doprowadzone w artykule ćwiczenia w ramach ogólnego jednotygodniowego kompleksu alboż oddzielnie, na przykład w domu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty