Skuteczne maseczki z błękitnej glinki na trądzik

błękitna glinka na trądzik

Jednym z najbardziej cennych rodzajów glinki jest glinka błękitna, która jest stosowana w kosmetologii i medycynie. Jest wydobywana na głębokości 40 m, co odpowiada kambryjskiej epoce historycznej, z tego więc powodu błękitna glinka dosyć często jest nazywana "kambryjską". Błękitna glinka – prawdziwa ratowniczka tych, kto ma tłustą lub problemową cerę trądzikową.

Zapoznajmy się z leczniczymi właściwościami błękitnej glinki i w jaki sposób ją stosować na trądzik.

Błękitna glinka – właściwości lecznicze

Błękitna glinka wyróżnia się wśród innych rodzajów glinki dużą zawartością kadmu i kobaltu, a błękitno-zielonawy odcień jest uwarunkowany zawartością dużej ilości substancji organicznych. Oprócz tego bogaty skład mineralny owej glinki zawiera:

 • żelazo;
 • wapń;
 • magnes;
 • krzemień;
 • miedź;
 • cynk;
 • fosfor etc.

Błękitna glinka w następujący sposób oddziałowuje na cerę twarzy:

 • oczyszcza i dezynfekuje;
 • usuwa połysk;
 • aktywuje miejscowy krwiobieg;
 • przyśpiesza proces przemiany materii w komórkach;
 • sprzyja regeneracji naskórka;
 • zmniejsza pory;
 • oświetla plamy pigmentowe;
 • zabezpiecza cerze elastyczność.

W taki więc sposób kosmetyczna błękitna glinka – wspaniały środek na trądzik, który można stosować jako samodzielny środek z dodawaniem wody, albo dodawać do różnych maseczek. Szczególnością owych maseczek jest to, że oprócz korzystnych właściwości, które posiada błękitna glinka, ona będzie nasilać efekt oddziaływania na cerę innych składników maseczki.

Zalecenia dotyczące używania błękitnej glinki na leczenie trądzika

 1. Błękitną glinkę, a również maseczki, w skład których wchodzi błękitna glinka nie można umieszczać w metalowym naczyniu lub używać metalicznych przyborów do jej mieszania i naniesienia.
 2. Maseczkę z glinki należy nanosić na czystą twarz (najlepiej rozparzoną) zgodnie z liniami masażowymi.
 3. Maseczkę z glinką nanosimy na twarz na 20 minut, w czasie których nie trzeba wykonywać żadnych ruchów mimicznych.
 4. U kobiet, które mają wrażliwą cerę po naniesieniu maseczki na twarzy może pojawić się tymczasowe zaczerwienienie, które mija po upływie kilku minut.
 5. Zmywać maseczkę najlepiej za pomocą pulp celulozowych, zanurzonych do ciepłej wody. Po zmyciu maseczki należy nanieść na twarz krem nawilżający.
 6. Zamiast wody do maseczki najlepiej dodawać napar ziół leczniczych (rumianek, mięta, jaskółcze ziele, nagietek), które nasilą efekt leczniczy.
 7. Maseczki na trądzik z błękitną glinką najlepiej robić 2 razy tygodniowo.

Maseczka z błękitną glinką na trądzik

 1. Jedną łyżkę stołową błękitnej glinki wymieszać z połową łyżki stołowej octu jabłkowego, dodać nieco wody, aby powstała mieszanka podobna do kaszy.
 2. Dwie łyżki stołowe glinki łączymy z 5-10 kropelkami soku cytrynowego, dodajemy 15 ml wódki, dokładnie mieszamy.
 3. błękitna glinka na trądzik maska
 4. Łyżkę stołową błękitnej glinki wymieszać z jedną łyżeczką proszku badiagi, dodać 3-4 łyżki stołowe wody ciepłej, wymieszać.
 5. Łyżkę stołową glinki łączymy z połową łyżeczki soli morskiej, dodajemy 3-4 łyżki ciepłej wody, mieszamy.
 6. Dwie łyżki stołowe błękitnej glinki wymieszać z łyżką stołową soku aloe i 3-4 kropelkami oleju eterycznego rozmarynu, dodajemy nieco wody, aby powstała mieszanka podobna do śmietany.
 7. Wymieszać jednakową ilość błękitnej glinki (można po jednej łyżce stołowej ) talku i chudego kefiru, dokładnie wymieszać.
 
Powiązane artykuły:
Oczyszczanie twarzy domowym sposobem – przygotuj samodzielnie maseczki i mleczko
Jeśli chcecie, żeby wasza skóra lśniła zdrowiem należy czasami robić czystkę twarzy. Robić taką procedurę można i w domu - za pomocą wywarów traw, kompresów i naszych rad. Czytamy i bierzemy na notatkę.
Kwas glikolowy – możliwości jego stosowania
Na pewno słyszeliście o kwasie glikolowym. Lecz całkiem inne – rozumieć, co on robi i czym może być pożyteczny. W tym artykule opowiemy o właściwościach kwasu glikolowego i środków, co go zawierają.
Jaką maseczkę do twarzy na bazie glinki wybrać? Naturalne metody pielęgnacji cery
Nie wszyscy wiedzą o kosmetycznej glince − przyrodniczym środku dla opieki za skórą oblicza. Wśród innych środków ona zajmuje jedno z pierwszych miejsc za właściwościami i jakością. Glina spotyka się różnego koloru.
Olej rycynowy w kosmetologii – korzystne właściwości
Korzyść oleju rycynowego jest znana. Ten środek aktywnie wykorzystuje się w ludowej medycynie i kosmetologii. Olej rycynowy po prostu może zamienić drogie preparaty. A środki na jego podstawie nieskomplikowanie przygotować w domu własnoręcznie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty