Skuteczne monodiety: 4 produkty spożywcze, które pomogą szybko schudnąć

Od czasu do czasu bywa tak, że nie się nie mieścisz w ulubioną sukienkę czy dżinsy albo nagle wypadła ci randka, czy niespodziewany wyjazd nad morze. Często zdarzają nam się sytuacje, kiedy musimy szybko i skutecznie pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Wtedy z pomocą przychodzi monodieta, czyli dieta jednoskładnikowa, oparta na spożywaniu jednego produktu. Najczęściej stosuje się ją od 3 do 5 dni. Pozwala zrzucić od 1,5 kg do 7 kg.

Podczas stosowania różnych diet jednoskładnikowych warto pamiętać o tym, że niska wartość kaloryczna jadłospisów monodiet może się przyczyniać do zaburzeń metabolicznych. Istnieje wiele produktów, które pomogą szybko schudnąć, jednak niniejszy artykuł postanowiliśmy poświęcić tym produktom, które można kupić w sklepie o każdej porze roku.

1. Ogórek

ogórek

Monodieta ogórkowa należy do diet bardzo rygorystycznych, więc jeśli masz kłopoty z samodyscypliną lub cierpisz z powodu otyłości, to raczej będziesz miała trudności z wytrwaniem na takiej diecie. Ale efekt jest naprawdę rewelacyjny, gdyż daje możliwość nie tylko pozbyć się zbędnych kilogramów, lecz także obrzęków.

Zasady diety

Dieta ogórkowa menu swe opiera na samych ogórkach ze skórką. Raz dziennie możesz zrobić sobie sałatkę z ogórkiem i zieleniną, z dodawaniem śmietany odtłuszczonej czy łyżeczki oleju. Jeśli jesteś bardzo głodna, możesz zjeść jedną kromkę pieczywa czarnego czy żytniego.

2. Kasza gryczana

grzka

Gryka jest bogatym źródłem witamin oraz minerałów, na dodatek jest niskokaloryczna. Pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na różne minerały, więc nie potrzebujemy żadnych innych produktów uzupełniających. Dieta gryczana trwa 7 dni.

Zasady diety

W ciągu dnia możesz zjeść 500 g kaszy. Najlepiej jeść gaszę nie gotowaną, lecza zaparzoną, którą należy podzielić na 5 równych części i jeść w ciągu dnia. Do zaparzenia będziesz potrzebowała 2 szklanek gryki i sześciu szklanek wrzątku. Oprócz kaszy gryczanej możesz pić odtłuszczony kefir, ale nie więcej niż 1 litr dziennie.

3. Jabłka

jabłka

Monodieta jabłkowa to dieta trzydniowa. W ciągu trzech dni spożywamy głównie surowe jabłka w nieograniczonych ilościach.

Zasady diety

Raz dziennie możesz zjeść pieczone jabłko. Dodatkowy składnik monodiety jabłkowej – kefir.

4. Czekolada

czekolada

Idealna dieta dla łakomczuchów. Na dodatek czekolada poprawia humor, bo po zjedzeniu nawet niewielkiego kawałka w naszym mózgu rośnie poziom endorfin.

Zasady diety

Dieta trwa od 3 do 5 dni, podczas których możemy jeść wyłącznie czekoladę i pić kawę z odtłuszczonym mlekiem. Żadnego cukru.

Istnieje wiele rodzajów diet jednoskładnikowych. Przykładem monodiet są: dieta kefirowa, twarogowa, kapuściana, jajeczna etc. Każdy może wybrać coś, co mu najbardziej smakuje, bo wytrzymać na diecie jest o wiele lżej, jeśli mamy na stole ulubione produkty.

dieta

Kilka ogólnych zasad monodiety

  1. Przygotuj się do monodiety. Kilka dni przed przejściem na dietę, musisz zmniejszyć ilość spożywanych kalorii (wyeliminować ze swego codziennego jadłospisu potrawy tłuste, słodycze, zmniejszyć porcje). Jeśli odpowiednio nie przygotujesz organizmu, to włączy reżim ekonomiczny, kiedy to komórki gromadzą tłuszcz i powoli go spalają.
  2. Efekty diety zależą od odpowiedniego nawodnienia. Każdy z nas doskonale wie, że codziennie należy pić około 2 litrów czystej wody niegazowanej. Soki, słodkie napoje gazowane należy wyłączyć ze swojej diety.
  3. Powolne stopniowe wychodzenie z diety. Aby po skończeniu odchudzania nie pojawił się efekt jo-jo, należy stopniowo zwiększać dawkę kalorii. Jeśli od razu przejdziesz do normalnego odżywiania się, to możesz powrócić do poprzedniej sylwetki z kilkoma kilogramami dodatkowo lub, co gorsza nadwagą.
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty