Skuteczne porady, jak szybko się rozwieść

jak szybko się rozwieść

Są dwa warunki, przestrzeganie których da możliwość się szybko rozwieść – to obustronna zgoda obojga małżonków i umowa dotycząca wszystkich pytań rozwodowych. Rozwieść może Urząd Stanu Cywilnego, a w niektórych wypadkach sąd.

Jak się szybko rozwieść na podstawie obustronnej zgody?

Najmniejszy termin, w czasie którego można unieważnić ślub wynosi jeden miesiąc. Odliczenie zacznie się w następnym dniu po złożeniu wniosku. Jeśli rozwód – obustronna zgoda obojga małżonków i oni nie mają wspólnych dzieci, unieważnienie ich ślubu odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Porady o tym, jak szybko się rozwieść z mężem umożliwiają przyśpieszyć proces rozwodowy:

  1. Przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty (dowód osobisty, kwit, potwierdzający dokonanie opłaty podatku, pozew rozwodowy, dotyczący podziału wspólnego majątku).
  2. Wypełnij odpowiedni wniosek, zgodnie ze standardowym wzorem.
  3. Po upływie terminu, który wynosi miesiąc małżonkowie dostaną odpis wyroku rozwodowego. Aby zarejestrować rozwód wystarczy obecność jednego z małżonków - męża lub żony.

Jak szybko się można rozwieść, jeśli macie wspólne dziecko?

Jeśli małżonkowie mają jedno lub kilka wspólnych dzieci, które nie skończyły osiemnastu lat to proces rozwodowy będzie przebiegać w sądzie. Szybko się rozwieść z mężem w tej sytuacji pomoże wspólna umowa, dotycząca tego z kim z rodziców pozostaną dzieci, tak i wspólna decyzja co do pytania związanego z alimentami.

Aby przyśpieszyć proces rozwodu należy złożyć wniosek i wszystkie niezbędne dokumenty w kancelarii sądowej. W tej sytuacji data posiedzenia będzie określona o wiele szybciej i decyzja zostanie podjęta w ciągu jednego posiedzenia. Bez problemów można się rozwieść, jeśli to jest decyzja obojga małżonków. W innym wypadku sąd może wyznaczyć termin, który wynosi trzy miesiące, aby małżonkowie mogli się pogodzić.

 
Powiązane artykuły:
Jak się rozstać z żonatym mężczyzną, którego kochasz?
Nie ma nic gorszego dla kobiety, aniżeli pozbawione perspektyw stosunki. Do takiej kategorii można odnieść i związek z żonatym mężczyzną. Jak rozstać się z kochanym, lecz żonatym mężczyzną? O tym opowie ten artykuł.
Korzystne ćwiczenia, jak zapomnieć o człowieku, który pociąga?
Natrętne myśli o człowieku, z którym nie złożyły się stosunki mogą przeszkadzać żyć i obcować z innymi ludźmi. Zapomnieć człowieka istnieje nieprosto, lecz jednak za pomocą niektórych rad być może zrobić to szybciej.
Odszedł mąż – jak go odzyskać?
Utracić bliskiego człowieka jest bardzo chorobliwie. Zwłaszcza w tych sytuacjach, kiedy ten człowiek to ulubiony mąż. W próbach przywrócenia żona i wiele kobiet dopuszczają się szeregu błędów, zza których mężczyzna może nie pójść na zbliżenie.
Jak ładnie rozstać się z chłopakiem?
Czasami zdarza się tak, że miłość jest, jednak stosunki już nie przynoszą radości, a tylko obciążają. Prosto milcząco zniknąć z życia byłego kochanka, czy prowokować z nim niesnaski, żeby rozejść się - nie najlepszy wariant zakończenia stosunków.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty