Skuteczne zachęty jak się zmusić do sprzątania w mieszkaniu

jak się zmusić do sprzątania w mieszkaniu

Sprzątanie w domu – nudne i nieprzyjemne zajęcie, jednak musisz go wykonywać, ponieważ to jest nieodłączna część twego życia. Wycieranie kurzu, mycie podłogi, zmywanie naczyń potrzebne jest do komfortowego istnienia wszystkich członków rodziny i zdrowia każdego z nich.

Jak się zmusić do sprzątania w mieszkaniu?

Ostatni dowód powinien być decydującym. W domu, w którym są maleńkie dzieci sprzątanie jest obowiązkowe. Każda mama wie, że od tego zależy zdrowie jej dziecka i nie odkłada wykonanie swoich obowiązków na potem. Jednak i dorosły człowiek ma alergię na kurz, nie mówiąc już o kleszczach, które znajdują się w zabawkach, o sierści domowych zwierząt, itp. Aby nie myśleć o tym jak się zmusić do sprzątania w mieszkaniu trzeba robić to regularnie, w jednym wybranym dniu, na przykład w sobotę. Z czasem się przyzwyczaisz do tego i już nic nie będziesz planować w pierwszej połowie tego dnia.

Jeszcze jedna dobra zachęta – aktywność fizyczna. Dziś wiele ludzi ma zbędną wagę, a owy wysiłek może być korzystny dla organizmu, również może zastąpić niektóre ćwiczenia na siłowni. Aby polepszyć efekt warto założyć specjalny pas albo thermo bieliznę, włączyć muzykę i przystąpić do spalania kalorii. Jeśli wcale nie masz czasu na sprzątanie zmuś się do wykonania tylko kilku etapów sprzątania, na przykład odkurzaj i myj podłogę, a kurz powycierasz w innym dniu.

Inne zachęty

Jak się jeszcze zmusić do sprzątania we własnym mieszkaniu? Zaproś przyjaciół lub rodziców męża. Wtedy obowiązkowo będziesz musiała wszystko wysprzątać. Niektórzy nie lubią to robić na samotności, więc poczekaj zanim dzieci będą w domu, mąż nie pójdzie do pracy i wtedy razem jak się zmusić do sprzątania posprzątać. A następnie podziękować rodzinie wybierając się do pizzerii lub kawiarni. Nie będziesz musiała się zastanawiać jak się zmusić do sprzątania, jeśli zgubisz coś w pokoju, na przykład złoty łańcuszek. Chcąc nie chcąc będziesz musiała porozkładać wszystkie rzeczy, zaglądnąć do każdej szczeliny, aby znaleźć zgubiony przedmiot.

Nie warto robić wszystko na raz: sprzątać, piec, wycierać kurz w pokoju gościnnym, czyścić obuwie. Zwłaszcza nie ma sensu zwalczać stary brud. Należy nanieść na brudne miejsce środek czyszczący i przystąpić do wykonania innych spraw, a gdy brud odejdzie po prostu go wytrzeć czystą ścierką.

 
Powiązane artykuły:
Organizacja czasu pracy – jak efektywnie pracować cały dzień?
Jak wszystko nadążyć za jednym dniem pracującym? Jeśli często stawiacie to pytanie, to czas zamyślić się o organizacji swojego roboczego czasu. Szczegóły i reguły rozmieszczania priorytetów czytajcie dalej.
Planowanie dnia – co, kiedy najlepiej robić?
Dla nikogo nie jest tajemnicą, że żyjąc według rozkładu człowiek zdąża więcej, aniżeli chaotycznie wykonując pierwsze sprawy, co trafiło się. W tej sprawie pomaga zawczasu stworzony plan dnia. Jak poprawnie jego planować? O tym czytajcie dalej.
Mapy myśli – przykłady tego, jak stworzyć mind mapping
Naprowadzać tryb w głowie i w swoim życiu - marzenie każdej współczesnej kobiety. Lecz z naszymi sprawami i troskami na to wiecznie brakuje czasu. Jednak jest sposób, co pozwala rozwiązać ten problem. Imię jemu - karty myśli.
Jak walczyć z prokrastynacją, czyli jak zacząć pracować?
U was bywały wypadki, kiedy gromadziła się ogromna ilość spraw, a tracicie czas na puste sprawy. I niby sumienie męczy, a zmusić się skrajnie ciężko. To zjawisko w psychologii nazywa się prokrastynacją. Przestudiujmy jego treść dokładniej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty