Ślicznotki bez brwi: gejsze, gwiazdy Hollywood, modne blogerki

Wydaje się, że już przyzwyczailiśmy do ciągle zmieniającej się mody i eksperymentów stylistów nad wyglądem kobiet. Jednak golenie brwi do tej pory było uważane za dość awangardowe rozwiązanie. Okazuje się, że ten trend ma długą i rozbudowaną historię.

Blogerki urodowe i modowe promują naturalność. Setki dziewczyn na całym świecie, kopiując styl swoich idoli z Instagrama, malują grube, czarne brwi lub tworzą monobrew. Inne gwiazdy i guru mody zachowują się w odwrotny sposób—całkowicie usuwają włosy nad powiekami aby stworzyć "przestrzeń" do twórczości. Dziwne spojrzenie na piękno kobiecej twarzy, ale zupełnie nie nowe!

Starożytne tradycje

Starożytne tradycje

Usuwanie brwi powszechnie było stosowane w Japonii. Tradycja sięga VIII wieku, właśnie wtedy pojawił się makijaż hikimayu. Cała twarz pokrywała się białym proszkiem, a następnie na tym tle malowały się jaskrawe usta i brwi. Nakładać matowe wykończenie na gładką skórę okazało się wygodniej. Jak widać, w Kraju Wschodzącego Słońca moda na golenie brwi miała charakter stricte praktyczny.

Egipcjanie z kotem

Starożytne tradycje 2

W Starożytnym Egipcie brwi golono, gdy w domu umierał kot. To zwierzę było uważane za święte i było czczone na równi z bogami. Dlatego jego pożegnaniu towarzyszyły specjalne honory i rytuały.

Średniowiecze

Starożytne tradycje 3

W Średniowiecznej Europie w dobie Renesansu usuwano brwi, by podkreślić wysokie czoło. Nawiasem mówiąc, włosy na czole również były usuwane. Było to oznaką wielkiego umysłu i niezwykłej, delikatnej urody. Pozbywali się brwi przedstawiciele obu płci. Taka tendencja trwała ponad sto lat.

Złoty wiek Hollywood

Złoty wiek Hollywood

Wraz z pojawieniem się fotografii i kina aktorki zaczęły tworzyć niesamowite trendy w makijażu. Moda na kształt brwi zmieniała się co dziesięć lat. Kino czarno-białe dyktowało swoje zasady. Na twarzach gwiazd tamtej epoki widzimy wyraziste, cienkie, dobrze namalowane brwi. Aby osiągnąć efekt cienkich brwi, własne brwi goliły się, a na ich miejscu starannie malowały się nowe, modne brwi odpowiedniego kształtu. Za wzór mody tego czasu można uznać kultową kobietę wamp Marlene Dietrich.

Stopniowo brwi stają się coraz grubsze, bardziej naturalnie. W latach 60-tych wraz z pojawieniem się kultury hipisowskiej wyskubane, a tym bardziej ogolone brwi wychodzą z mody. Jednak wiele gwiazd pierwszej wielkości, takie jak Sophia Loren, dla uzyskania pięknego łuku nadal usuwały niesforne, gęste brwi i na ich miejscu malowały nowe. Co prawda, brwi włoskiej kobiety to nie cienkie niteczki, ale starannie namalowane łagodnie wygięte łuki. Ten makijaż wyglądał schludnie, a przy tym naturalnie.

Goci, blogerzy i modelki Instagram

Goci

Trend na golenie brwi powrócił w latach 90-tych dzięki subkulturze gotów. W następnych dziesięcioleciach modelka Kristen McMenamy, gwiazda Instagramu Jazzelle Zanotti, blogerka urodowa Jenna Marbles stworzyły kultowy wizerunek i zasłynęły z tego śmiałego posunięcia. Wiele dziewcząt pozbywa się brwi i nie żałuje tego.

Goci 2

Teraz modelki i gwiazdy aktywnie golą nie tylko brwi, ale również włosy na głowie. Często robią to, sprzeciwiając się wymyślonym współczesnym standardom piękna. Oświadczają, że radykalne usunięcie włosów pomaga być zawsze na szczycie mody i szybko się zmieniać, bo na gładkiej skórze można narysować wszystko — lwie brwi, grymas a la Pierrot, a nawet "kreski" japońskich gejsz...

Goci 3
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty