Ślimak achatina – pielęgnacja

Ślimak achatina pielęgnacja

Nawet człowiekowi, który ciągle jest zajęty i cały czas ma wyjazdy służbowe chce się mieć w domu pupila domowego. Jeśli chcesz mieć w domu niewybredne zwierzę, które nie będzie szumieć, przeszkadzać sąsiadom szczekaniem to najlepszym przyjacielem stanie się duży ślimak afrykański achatina.

Achatina – pielęgnacja i utrzymanie

Muszla naszego ślimaka jest dosyć duża - 25 cm, a wraz z tułowiem długość osiąga 30 cm. Już zrozumiałeś, że achatina – to duży ślimak, więc jak należy go pielęgnować? Musi mieszkać w akwarium, wysokość ścianek którego wynosi 40 cm, w którym powinno być wilgotne środowisko. W temperaturze pokojowej twoje domowe pupile będą niezbyt aktywne, najlepsza temperatura – +25-28 stopni.

Na dnie umieść mieszankę z piasku, torfu o grubości 7 cm. Afrykański ślimak achatina nie potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Spożywa owoce, warzywa, grzyby. Mogą to być jabłka, marchewka, kapusta, słodka papryka. Oprócz tego one spożywają miękki chleb, nabiał bez cukru, gotowane jajka, mięso mielone, rośliny, liście, pokarm dziecięcy. Resztki jedzenia najlepiej usuwać z akwarium, aby było czysto. Dodawaj do pokarmu skorupę jajową, kredę, aby do organizmu dostarczyć wapń. Dbaj o to, aby do pokarmu nie trafiały produkty słone, smażone, słodkie i kwaśne, makaron.

Pielęgnacja jaj achatiny

Chociaż nasze ślimaki są hermafrodytami, jednak do samozapłodnienia dochodzi dosyć rzadko. Najlepiej dobrać swojemu pupilowi partnera. Ilość jaj wynosi 200-500. Wyleganie jaj może odbywać się 5-6 razy rocznie. Kształt jaja jest podobny do jajka kurzego, rozmiar około 5 mm. Jeśli postanowiłeś przemieścić jaja do innego terrarium, zabezpiecz takie same warunki jak w terrarium rodziców. Jeśli powierzchnia terrarium jest odpowiednia to najlepiej, aby młode ślimaki w ciągu pierwszych czterech miesięcy znajdowali się z rodzicami. Achatina – gad niewybredny, pielęgnacja jest dosyć prosta, nie stwarza szczególnych problemów swoim gospodarzom.

 
Powiązane artykuły:
Rozmnażanie ślimaków w akwarium
Z reguły ślimaki nie dostarczają kłopotu w utrzymaniu.Jednak jeśli rozstrzygnęliście zająć się ich hodowlą, trzeba znać mnóstwo ciekawostek tego procesu. O rozmnażaniu różnych rodzajów akwariowych ślimaków opowiemy w artykule.
Ślimaki achatiny – utrzymanie
Idealnym domowym pupilem zostanie ślimak atachin, który jest niewybredny w obejściu i dostarczający masę przyjemnych wrażeń. Wszystko o utrzymaniu ślimaka atachina w domowych warunkach opowiemy w nowym artykule.
Największy ślimak świata – australijski trębacz i achatina
Coraz częściej w naszych domach pojawiają się dziwni egzotyczni wychowankowie i dziś na piedestale popularności – duże ślimaki, które są niewybredne w utrzymaniu i rozczulają swoim sposobem życia. W artykule opowiemy o największych ślimakach świata.
Pielęgnacja achatinów w warunkach domowych
Coraz więcej popularnymi stają się egzotyczni domowi pupile, w pierwszych szeregach których – olbrzymie ślimaki achatiny. O właściwościach pielęgnacji achatinów w domowych warunkach czytamy dalej w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty