Słynne upominki mińskie – co przywieźć z Mińska?

co przywieźć z Mińska

Główne miasto Białorusi odwiedza wiele turystów. Podobnie jak podczas każdego wyjazdu chce się przywieźć swoim bliskim i przyjaciołom jakiś charakterystyczny dla tego państwa upominek lub prezent. Otóż opowiemy, jakie upominki można przywieźć z Mińska.

Najlepsze upominki z Mińska

  1. Upominki ze złotej słomy. Umiejętne ręce Białorusinów przekształcają zwykłą słomę na wspaniałe kapelusze, szkatułki, obrazy, figurki ludzi, ptaków, zwierząt.
  2. Lniane wyroby. Najładniejsze ręczniki, prześcieradła, lniane obrusy wraz z haftowaniem narodowym uważane za jeden z symboli państwa.
  3. Figurki żubra. Do tych przedmiotów, które można przywieźć z Mińska należą figurki żubra z drewna, które są symbolem słynnej Puszczy Białowieskiej. Z tego materiału również robione są szkatułki, naczynia, figurki ludzi i zwierząt.
  4. Pasy słuckie. Zastanawiając się nad tym co przywieźć z Mińska, warto zwrócić uwagę na przepiękne pasu słuckie. Jednak dziś sprzedawane są upominki, które stylistycznie nawiązują do upominków narodowych.
  5. Słodycze. Dla kobiet i dzieci najlepiej kupić słodycze słynnych fabryk "Spartak", "Komunarka".
  6. Odzież i ubranie. Jeśli twoi bliscy wolą bardziej praktyczne rzeczy, pójdź do sklepu bielizny marek Serge i Milavista, sklepu torebek i odzieży marki Belwest i Marko, sklepu pończoch i chusteczek firmy Conte.
  7. Balsamy (alkohol). Dla kolegi lub przyjaciela możesz kupić w prezencie wspaniałe balsamy fabryki alkoholu "Minsk Krystall": "Minsk Krystall Luxe", fabryki "Białoruskiej", "Białowieskiej", etc.
  8. Kosmetyki. Dla ukochanej kobiety należy zważyć się na prawdziwy męski uczynek i wybrać się do sklepu kosmetyków i kupić w prezencie kosmetyki marki "Belita" i "Witeks".
  9. Zegarek. W postaci prezentu dla najdroższego i najbliższego człowieka można przywieźć z Mińska zegarek słynnej fabryki "Łucz".

Wśród upominków z Mińska dla znajomych i bliskich warto zwrócić uwagę na drewniane łyżki, lalki w strojach narodowych, magnesy i talerze z zabytkami mińskimi, walonki z sierści owiec i czapki, różne wyroby ceramiczne i bransoletki.

 
Powiązane artykuły:
Co przywieźć z Czech?
Jedna z najbardziej przyjemnych części podróży - wybór i kupno pamiątek. Żeby delektować prawdziwe, rekomendujemy przygotować się i zawczasu poznać, co najlepiej przywieźć z kraju, który wam zdarzyło się odwiedzić.
Co przywieźć z Berlina?
Wracając z dalekiej podróży chce się przywieźć cząsteczkę miejsca w którym byłyśmy, żeby zachować wspomnienia jak najdłużej. W Berlinie u was nie powstanie problemów z wyborem pamiętnych prezentów i pamiątek dla bliskich.
Co można przywieźć z Chin?
Podróż do Chin samodzielnie na pewno pozostanie w waszej pamięci na zawsze. A różne pamiątki pomogą podzielić się swoimi wrażeniami z bliskimi i ucieszyć ich prezentami. O prezentach z Chin – w naszym artykule.
Co przywieźć z Bali?
Każdy kraj może pochlubić się szczególnymi, unikalnymi pamiątkami. Przygotowując się do podróży nie zapomnijcie zawczasu dowiedzieć się, co warto przywieźć z podróży. Żeby poznać, co przywożą z Bali, czytajcie artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty