Smaczna grochówka w kombiwarze

grochówka w kombiwarze

Przygotowywać grochówkę w kombiwarze – jedno zadowolenie, przecież zazwyczaj gotowanie grochu zajmuje więcej czasu, jeśli przygotowywać go w prostym rondlu. Nieważne w jakim kombiwarze gotujecie grochówkę, czy korzystacie zagospodarowaniem drugiego znaku firmowego, w jakimkolwiek wypadku gwarantujemy, że taka potrawa dosłownie rozleci się ze stołu.

Przepis grochówki w kombiwarze

Składniki:

  • groch – 1 st.;
  • wołowe żebra – 200 g;
  • marchew – 1 szt.;
  • cebula – 1 szt.;
  • sól, pieprz – według smaku;
  • pęczek wonnych traw (bobkowy list, tymianek, korzenie pietruszki, czy kopru).

Przygotowanie

Najpierw zwróćcie uwagę na to, czy należy moczyć groch przed gotowaniem, zazwyczaj takie detale producent wskazuje na opakowywaniu. Jeśli groch nie był zmoczony na produkcji – zalejcie go zimną wodą i dajcie postać 3-4 godziny. W razie kiedy groch nie wymaga zawczasu przygotowania dość prosto przemyć go i upewnić się w nieobecności śmiecia wśród ziarenek grochu.

Wołowe żebra przemywamy i pozbywamy się od błon na nich za pomocą giętkiego i cienkiego noża. Teraz podejmiemy się za przygotowanie warzyw: marchew czyścimy i nacieramy na dużej tarce, a cebulę rozdrabniamy kostkami.

Zawieramy wszystkie przygotowane składniki, wrzucając zawczasu zmoczony groch i bukiet wonnych traw do rondla. Zalewamy wszystko wodą we współzależności 4:1. Teraz zamykamy przykrywkę w kombiwarze i wybieramy w jadłospisie urządzenia "Bobowe". Przez 20 minut aromatyczna zupa będzie gotowa! Pozostanie tylko wyciągnąć z rondla bukiet wonnych traw i posypać zupę natką.

Grochówka z wędliną w kombiwarze

Składniki:

  • kłuty groch – 1 st.;
  • ziemniak – 2 szt.;
  • cebula – 1 szt.;
  • marchew – 1 szt.;
  • bobkowy list – 2 szt.;
  • sól, pieprz – według smaku;
  • wędzonka (boczek, bekon, żebra, parówki) – 500 g.

Przygotowanie

przepis grochówki w kombiwarze

Groch zawczasu moczymy, przy konieczności, czy po prostu zalewamy wodą. Cebulę czyścimy i rozdrabniamy, marchew trzemy na tarce, a ziemniak kroimy według własnego smaku. Teraz bierzemy się za przygotowanie wędliny. Tu już każdy wybiera zależnie od środków i fantazji. Można zrobić zupę ze zbornej wędliny, a można ograniczyć tylko klasycznymi żebrami, czy boczkiem. W jakimkolwiek wypadku mięso kroimy słomką, czy kostkami, a żebra zostawiamy nietkniętymi.

Wszystkie składniki wkładamy do czary kombiwaru i zalewamy wodą. Wybieramy reżim "Zupa" i po 1,5 godziny potrawa będzie gotowa!

 
Powiązane artykuły:
Soczysta i aromatyczna wieprzowina w kombiwarze
Wieprzowinę można przygotować absolutnie różnymi sposobami z użyciem różnych kuchennych urządzeń. I dziś proponujemy przy przygotowywaniu tego mięsa skorzystać z kombiwaru. Dobraliśmy dla was bardzo ciekawe przepisy.
Soczysta wołowina w kombiwarze
W kombiwarze mięsa wychodzą soczystymi i bardzo smacznymi. Do tego one przygotowują się o wiele szybciej. Teraz wam podpowiemy przepisy przygotowania wołowiny w kombiwarze. Poznajemy rady i przystępujemy do sprawy!
Oryginalna duszona kapusta gotowana w kombikukierzu
Duszona kapusta – sytna i pożyteczna potrawa, która jest bogata błonnikiem i innymi mikroelementami. I dziś opowiemy jak ją smacznie i szybko zrobić w szybkowarze. W tym wam pomogą przepisy, które zebraliśmy w artykule.
Jaglana kasza w kombikukierzu
Jaglaną kaszę można przygotować różnymi sposobami: w rondlu, piecyku, kombikukierzu. Ona może być mleczna, z warzywami, mięsem i tak dalej. I dziś podzielimy się z wami kilkoma przepisami stworzenia jej w szybkowarze.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty