Smaczne i pożyteczne sałaty dla dzieci

sałaty dla dzieci

Sałaty mają mnóstwo zwolenników wśród ludzi na całym świecie. Produkty w sałatach są dobrane tak, by potrawa była nie tylko smaczna, ale i pożyteczna. Także lepszego pokarmu dla waszego bobasa i nie wymyślisz. Tym więcej, nie wszystkie dzieci mają dobry apetyt, a sałata może przyciągnąć małego kapryśnika nie tylko swoimi smakowymi jakościami, ale i pięknym załatwieniem.

Najbardziej pożyteczne sałaty dla dzieci obowiązkowo włączają marchew, ponieważ to warzywo jest bogate karotenem, wyjątkowo ważnym dla harmonijnego wzrostu waszego dziecka. Burak, dynia i suszona morela również obowiązkowo muszą wchodzić do racji każdego bobasa. Na deser można zaproponować mieszankę jabłka, pomarańczy, banana, miodu z dodaniem orzechów i suszu. W ogóle proces przygotowania dziecięcych sałatek zostaje dużo miejsca dla twórczości, zwłaszcza w tym, co dotyczy załatwienia sałat dla dzieci. Przecież dziecko na pewno przyciągną wycięte z owoców i warzyw kwiatki, buziaki zwierzęce i różnobarwne kawałki.

Sałaty z warzyw dla dzieci należy przygotowywać bezpośrednio przed użytkiem. Na początku jedzenia one polepszają apetyt i stymulują pracę jelita. Wszystkie ingredienty powinny być świeże i dobrze umyte, zwłaszcza jeśli chodzi o sałaty dla jednorocznego dziecka. Doprowadzimy kilka przepisów sałatek dla dzieci, które są zwłaszcza pożyteczne i lekkie w przygotowaniu.

Sałata z buraka dla dzieci

Burak podaruje bobasowi masę witamin, polepszy wzrok, układ odpornościowy, a także normalizuje przemianę materii. Buraczkowa sałata rekomenduje się dzieciom trzyletniego wieku.

Składniki:

 • burak – 75 g;
 • suszone śliwki – 30 g;
 • cukier – 3 g;
 • żółtko ugotowane na twardo – 1/2 szt.;
 • oczyszczony orzech włoski – 8 g;
 • śmietana – 10 g.

Przygotowanie

Burak gotuje się do pełnej gotowości, a potem oczyszcza się. Po tym jego należy natrzeć na dużej tarce. Suszone śliwki myją się i na 10 minut zalewa się gorącą gotowaną wodą. Kostki z niego wyjmują się, a sam miąższ drobno kroimy. Żółtko i orzechy włoskie rozdrabniają się, potem wszystkie ingredienty mieszają się z dodaniem śmietany.

Warzywna wiosenna sałata dla dzieci

Na wiosnę organizm dziecka zwłaszcza potrzebuje witamin i minerałów. Z tych warzyw, które są dostępne w tym okresie można zrobić świetną sałatę dla trzyletnich bobasów i dzieci starszych.

Składniki:

 • rzodkiewka – 20 g;
 • wczesna kapusta, czy zielona sałata – 20 g;
 • świeże ogórki – 20 g;
 • szczypior – 8 g;
 • cebula – 20 g;
 • żółtko ugotowane na twardo – 1 szt.;
 • śmietana – 25 g.

Przygotowanie

Wszystkie warzywa rzetelnie myją się. Można wymoczyć je w wodzie blisko 10 minut. Rzodkiewkę kroimy cienkimi kawałkami, a ogórek – drobnymi kostkami. Jeśli przygotowujecie sałatę z kapustą, ona drobno szatkuje się. Liście sałaty kroimy dużymi kawałeczkami. Cebulę z kroimy w poprzek cienkimi kawałkami. Wszystkie warzywa porządnie mieszają się. Po tym należy przystąpić do przygotowania sosu z rzetelnie mieszaną śmietaną z roztartym żółtkiem. Sałatę polewa się sosem bezpośrednio przed przedstawieniem na stół.

Owocowa sałata z jogurtem

Ten przepis owocowej sałaty dla dzieci może być zmieniony zależnie od smakowych przewag bobasa i tego, które owoce są na daną chwilę w lodówce. W standardowym "kompletowaniu" sałata jest taka.

Składniki:

 • banan – 1 szt.;
 • jabłko – 1 szt.;
 • grusza – 1 szt.;
 • dowolny jogurt, który podoba się waszemu dziecku – 2 łyżki.
 • pożyteczne sałaty dla dzieci

Przygotowanie

Wszystkie owoce myją się. Banan oczyszcza się od skórki. Jabłko i grusza zwalniają się od kolby. Miąższ owoców kroimy drobnymi kostkami, zaopatruje się jogurtem i miesza się w misce. Przez minutę sałata jest przygotowana do użytku. W ciągu tego czasu owoce z lekka puszczą sok. Zawczasu przygotowywać tej sałaty nie warto, ponieważ jego smak i pożyteczne właściwości bardzo szybko pogarszają się. Rekomendujemy dużą uprzejmość okazać ozdobie takiej sałaty dla dzieci. Dlatego można wykorzystać czekoladowe wiórki, kawałeczki orzeszków, czekoladowe drażetki i wszystko, na co wystarcza fantazji u mamusi.

 
Powiązane artykuły:
Różnokolorowe kanapki dla dzieci
Doskonałym wariantem dla stołu staną się niewielkie zakąski - kanapki. Jeśli podejść do procesu ich przygotowania twórczo, to ciekawe kanapki na pewno przyciągną uwagę malutkich smakoszy i nikt nie pozostanie głodnym.
Zakąski na urodziny dziecka
Dziecięcy odświętny stół znacznie różni się od dorosłego i wątpliwe czy bobasom spodoba się duża ilość zwyczajnych potraw. Co im należy - tak to lekkie zakąski, oryginalnie przygotowane i załatwione formalnie.
Kanapki dla dzieci
Kanapki dla dzieci, zwyczajnie to nie główny pokarm. Lecz one mogą stać się dopełnieniem do śniadania, czy podwieczorku, czy ubrać sobą dziecięce święto. Głównie to twórczo podejść ich załatwienia i na pewno przyciągną smakoszy.
Superowe sałaty na urodziny dziecka
Nakarmić dzieci na urodziny dla wielu mam zostaje nierozstrzygalnym zadaniem. Jednak nie warto mocno komplikować, dzieci obowiązkowo przyjdą do zachwytu od pięknie i ciekawie załatwionych sałat. Proponujemy kilka przepisów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty