Smaczne artykuły
Ryby są źródłem witamin i minerałów. Niestety obecnie nie możemy być pewni tego, że spożywamy zdrowe ryby. Są ryby, przy których zakupie należy wykazać się szczególną ostrożnością, a niektóre całkowicie wyeliminować z jadłospisu.
Każdy kraj ma własne zwyczaje żywieniowe. Mieszkańcy niektórych z nich spożywają naprawdę przerażające i obrzydliwe potrawy. W niniejszym zestawieniu 25 najdziwniejszych i najbardziej przerażających potraw z całego świata.
Dziś ogromną popularnością cieszy się wegetarianizm. Coraz więcej osób świadomie i celowo wyłącza ze swoje diety produkty pochodzenia zwierzęcego, zastępując je produktami pochodzenia roślinnego. Nie zważając na korzyści płynące z wegetarianizmu, ma ono jeden istotny minus: niedobór białka w diecie.
Wszyscy doskonale wiemy, że na naszej planecie są miejsca, w których panują anomalne upały, silne wiatry, susza, mrozy. Jednak nie możemy zrozumieć, jak ludzie w takich warunkach potrafią wykonywać proste i prozaiczne czynności.
W październiku dieta stopniowo się zmienia — ilość witamin zmniejsza się, ale organizm wciąż musi skądś czerpać siłę, prawda?
Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem, dlatego pominąć go nie wolno. Aby temu zapobiec, proponujemy urozmaicić menu prostymi, ale bardzo smacznymi i zdrowymi tostami. Niektóre przepisy są naprawdę zdumiewające.
Powszechnie uważa się, że najlepszymi szefami kuchni są mężczyźni. Jednak mamy 20 dowodów na to, że nie wszyscy faceci potrafią gotować.
Myślimy, że wśród naszych czytelników są tacy, którzy są prawdziwymi smakoszami! Przygotowaliśmy listę najdroższych produktów na świecie, za które ludzie oddają duże pieniądze.
Co roku półki sklepowe zaskakują nas nieoczekiwanymi nowinkami, zaryzykować i spróbować je odważy się tylko prawdziwy smakosz. A rok 2018 nie był wyjątkiem!
Prawie cała czekolada w świecie produkuje się na dużych fabrykach wielkich korporacji. Ale są mistrzowie, i ich liczba rośnie, którzy samodzielnie wytwarzają czekoladę od ziaren kakaowca do tabliczki.
Wszystkie łakomczuchy twierdzą, że są gotowi nawet cukier gryźć, jeśli bardzo chce się coś słodkiego, a w domu z przysmaków nic nie ma. No,... sprawdźmy?
Wiesz, kiedy wynaleziono gumę do żucia, w jakim państwie jest zakazana, dlaczego jest pożyteczna?
Ludzie uwielbiają umieszczać zdjęcia pokarmu w sieciach społecznościowych. Dzięki Instagram można zobaczyć, jakie lody cieszą się ogromną popularnością na całym świecie i możesz być pewny, że sprawią na tobie niezapomniane wrażenie.
Z przyzwyczajenia kupujesz z kolegą jeden popcorn na dwóch, zamawiasz wodę z cytryną i rozmrażasz jedzenie w temperaturze pokojowej? Naukowcy udowodnili, że wszystko to jest niebezpieczne dla zdrowia.
Orzechy dla człowieka są bardzo korzystne, ale mało kto ma pojęcie o tym jak rosną i jak wyglądały przed tym zanim trafiły na nasz stół.
Kto powiedział, że najsmaczniejsze produkty muszą mieć niebiański zapach? Poniższy wykaz serów jest tego niezbitym dowodem.
Czy próbowałeś kiedykolwiek czegoś nielegalnego? Brzmi to oczywiście dziwnie, ale każdemu w życiu może coś takiego przydarzyć. Ale czy jedzenie może być nielegalne?
Zatruć się można różnym jedzeniem, ale są szczególnie niebezpieczne produkty, które najczęściej stają się przyczyną problemów z układem trawiennym. Ważne jest, aby znać tych "wrogów".
Wybierając coś do przegryzienia, najczęściej sięgamy po kanapki. Dlaczego? Bo łatwo je przygotować i można dobrać te dodatki, które najbardziej nam smakują.
Szef kuchni Ben Churchill specjalizuje się w tworzeniu oszałamiających iluzji z deserów, które mogą przypominać inne potrawy i przedmioty codziennego użytku.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty