Smaczny i pożyteczny omlet dla jednorocznego dziecka

omlet dla jednorocznego dziecka

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że prawidłowe odżywianie – prawdziwe poręcze zdrowia. A dla jednorocznego dziecka to ważne w dwojaczkach.Przecież u nich to samo zdrowie, tylko formuje się, zakłada się jego fundament.

Każda mama chce, żeby jej dziecko rosło mocnym i zdrowym. Toż i staramy się dać swojemu bobasowi wszystko najlepsze co istnieje. Nie jest wyjątkiem i żywienie. Wszyscy rodzice pragną maksymalnie urozmaicać pokarm dziecka, zrobić jego nie tylko smacznym, ale i pożytecznym. To można zrobić za pomocą omletu, przecież on dla każdego dziecka będzie prawdziwym smakołykiem.

Od jakiego wieku można dawać omlet dzieciom?

Omlet rekomenduje się włączać do racji dziecka, kiedy jemu wypełni się rok. Jak i inne produkty wprowadzać jego należy stopniowo. Rozpocznijcie z malutkiego kawałeczka i popatrzcie na reakcję organizmu bobasa. Jeśli wszystko przeszło dobrze następnym razem zwiększcie porcję. Z czasem potraficie dodawać do omletu różne produkty, na przykład ser, pomidory, bułgarski pieprz, czy szpinak.

Jak przygotować omlet dla dziecka?

Składniki:

  • jajka – 2 szt.;
  • mleko – 50-100 ml;
  • olej roślinny czy śmietankowy – 1 łyżka;
  • sól na koniuszku noża.

Przygotowanie

Dobrze wyszorujcie jajka, rozbijcie je do miski i rzetelnie zbijcie widełkiem czy mikserem. Wlejcie mleko i znów mieszajcie. Formę spudłujcie olejem i wlewajcie mieszankę i stawiajcie do parowaru na 15-20 minut. Analogicznego wyniku można dosięgnąć, jeśli postawić omlet do kuchenki mikrofalowej na 3 minuty.

Parowy omlet jest bardzo pożyteczny dla dzieci, ponieważ w nim zachowuje się dużo witamin i składników odżywczych.

Czy można dawać dziecku omlet, jeśli pojawiła się wysypka?

Kurze jajko, a zwłaszcza jego białko to dosyć silny alergen. Jeśli po tym, jak daliście dziecku spróbować omlet u niego pojawiła się alergiczna reakcja, nie rozpaczajcie, wam nie zdarzy się w całości odmawiać tej potrawy. Możecie przygotować omlet z jajek przepiórki, one zawierają znacznie więcej pożytecznych mikroelementów, aniżeli kurze, lecz przy czym nie wywołują alergii.

Przepis omletu z jajek przepiórki dla dziecka

Składniki:

  • jajka przepiórki – 5-6 szt.;
  • omlet dla dziecka
  • mleko – 50 g;
  • trochę oleju;
  • sól na koniuszku noża.

Przygotowanie

Rozbijcie jajka do miski (dlatego bardzo wygodnie korzystać specjalnymi nożycami dla jajek przepiórki, oni łatwo ścinają część skorupki i wam nie zdarzy się długo guzdrać z nią). Potem zbijcie je widełkiem czy mikserem. Wlejcie mleko i znów mieszajcie. Formę naoliwcie olejem i wlewajcie tam mieszankę. Układamy do parowaru na 15-20 minut i omlet gotowy. Smacznego!

 
Powiązane artykuły:
Omlet z kalafiorem dla dziecka
Proponujemy letni przepis omletu z kalafiorem. To smaczna i pożyteczna potrawa. Wychodzi szybki, smaczny, piękny, odżywczy omlet, który będzie ładował was energią, zabezpieczy przepięknym humorem na cały dzień.
Omlet z dzieciństwa
Przygotowanie omletu nie zajmuje dużo sił i wolnego czasu. Właśnie dlatego można go robić chociaż raz dziennie. Do tego taka potrawa wychodzi na tyle sytną i kaloryczną, że jego można podawać nie tylko do śniadania, ale i do obiadu.
Soczysta zapiekanka z jajek
Czasami tak trudno nakarmić malutkiego smakosza, zwłaszcza śniadaniem. Toż dalej opiszemy ciekawe przepisy zwyczajnej zapiekanki z jajek i opowiemy, którymi ingredientami napełnić potrawę, żeby bobasowi spodobało się.
Omlet na parze – smaczny i lekki wariant dla śniadania
Omlet - to bardzo prosta i smaczna potrawa z jajek, którą przygotujecie za liczone minuty. Szczególnym smakiem różni się omlet parowy. On wychodzi lekkim i jest polecany dla dzieci. Także razem ze smacznym śniadaniem otrzymacie korzyść dla organizmu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty