Śniadanie wspomagające odchudzanie – sekrety kuracji odchudzającej

śniadanie wspomagające odchudzanie

Chyba wszyscy pamiętają wyrażenie: "śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, kolację oddaj wrogowi". Według tej zasady żyje większość sportowców, diabetologów i oczywiście zwolenników zdrowego trybu życia.W ten sposób popularyzując w żywieniu wyłącznie produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

W tym artykule pozostawimy trochę bez uwagi obiad i kolację, a poświęcimy rozmowę bezpośrednio lunchom, tzn. śniadaniom.Opowiemy jak prawidłowo łączyć pokarmy i co jeść, żeby schudnąć.

Śniadania dla odchudzających

Wielu lekarzy już dawno przestało sprzeczać się o to, że właśnie zrównoważone śniadanie pomoże rozwiązać problem zbędnej wagi i brak składników odżywczych dla organizmu. Co tu mówić, jeśli u „tych, kto je” śniadanie przemiana materii jest o 5% wyżej średniej. Ponadto duża zaletą jest to, że wszystko zjedzone przy porannym stole całkowicie przemienia się w energię. Myślę, że u was powstało pytanie: "o której powinno być śniadanie, żeby zbędne kalorie nie odłożyły się na ciele"? Na szczęście macie czas do 10 rano. Do tego czasu możecie spożyć połowę swojej dziennej normy kalorii, a „połówkę", która pozostała, równomiernie rozdzielić na cały dzień, nie zapominając, że 2-3 godziny do snu to czas tabu.

Wyznaczywszy to, że na odchudzanie śniadanie niskokaloryczne nie nadaje się, porozmawiamy o najbardziej odpowiednich produktach. Zazwyczaj to zboża, owoce i produkty mleczne. Tak za granicą dużo rodzin dawno wprowadziło do swojego menu taki produkt jak płatki śniadaniowe.W sieci internetu jest dość dużo sprzecznej informacji z powodu ich pożyteczności, jednak lepiej oddać przewagę zwykłym zbożowym. To 100% naturalnie i pożytecznie.

Białko jako niszczyciel wagi

Również alternatywę zbożom może kłaść zwykła jajecznica na śniadanie. Wcześniej uważało się, że spożywanie w poranne godziny jajek sprzyja podwyższeniu cholesterolu. Teraz ten mit dawno jest obalony. Biolodzy stwierdzili, że w jajkach nie ma złego cholesterolu, który prowadzi do odkładania w postaci blaszek na ścianach naczyń. A amerykańscy uczeni przeprowadzili eksperyment, gdzie ludzie zużywający na śniadanie białka z jajek chudli o 65% szybciej, aniżeli ci, którzy tego nie czynili. Więc już mamy dwa sposoby na urozmaicenie swojego porannego menu. Na stół – węglowodany i białko, na ciele – 90-60-90. Nawiasem mówiąc białko, które mieści się w jajkach można znaleźć i w innych produktach. Tak niemniej pożyteczne – ser, twaróg, ryba, wołowina i mięso kurczaka. Jak widzimy różnorodność jest duża.

Gorące śniadanie

Nie chce się ominąć i faktu używania kawy na śniadanie. Wiele z nas, drogie panie, ogranicza się przy porannym jedzeniu tylko kawą. I to już oczywiście nie jest prawidłowe. Jak już mówiło się wcześniej, pełnowartościowe śniadanie jest paliwem dla naszego organizmu. A orzeźwiającym napojem rano może być jak kubek zielonej herbaty, tak i dobrze ugotowana kawa. Należy tylko nie przeholować z dziennym dawkowaniem. Przecież jak nie zmyślaj, ale przekroczona dawka kofeiny w organizmie tylko wzmocni wasz apetyt i cała nasza rozmowa o niskokalorycznych niskokaloryczne śniadanie  śniadaniach na odchudzanie będzie do niczego. A tego już na pewno nie chcemy.

Prawidłowe śniadanie na odchudzanie

Więc wszystko co zużywamy – odbija się wizualnie. Przecież słusznie powiedziano: „jesteśmy tym, co jemy”. I przy prawidłowym połączeniu pokarmów i czasu żywienia możemy osiągnąć idealną harmonię duszy i ciała.

Nie zapominajcie również, że utrata wagi to tylko formuła matematyczna: wam należy spalać więcej, aniżeli używacie. Przy tym trzeba udzielać dużo uwagi prawidłowemu śniadaniu i nie zapominać o wysiłkach fizycznych.

 
Powiązane artykuły:
Korzystne i szkodliwe jedzenie - wykaz produktów spożywczych
Produkty można rozdzielić na szkodliwe i pożyteczne. W tym artykule porozmawiamy o pokarmie, który jest potrzebny i pożyteczny dla naszego organizmu i o pokarmie, który jest szkodliwy, a czasem nawet niebezpieczny nie tylko dla figury, ale i dla zdrowia.
Odżywianie na odchudzanie
Sposób odżywiania na odchudzanie mocno różni się od stereotypu, co już jest sformowane. Naprawdę w ideale jeść należy od 4-5 razy na dzień, przy czym szczególnie jeść śniadanie i "ułatwiać" jedzenie bliżej wieczoru. Przy czym niektóry pokarm można nawet jeść i na noc.
Czym jest pożyteczny bób?
Boby są przepiękną namiastką mięsa, ponieważ nieprawdopodobnie bogate są roślinnym białkiem i innymi substancjami, co znajdują się i w mięsie, i w bobowych. Ten artykuł opowie o korzyściach bobów i przeciwwskazaniach do ich użytku.
O właściwościach zdrowotnych grzybów – czy korzystne są grzyby dla człowieka?
Grzyby już dawno są popularnymi artykułami żywnościowymi, lecz przy tym wątpliwości z powodu ich korzyści dotychczas istnieją. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka tego, czy są pożyteczne grzyby dla organizmu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty