Soczewki, które zmieniają kolor oczu – jak wybrać do twojego koloru oczu?

soczewki które zmieniają kolor oczu

Soczewki, które zmieniają kolor oczu podejdą nie tylko tym, kto chce trochę dostosować wygląd zewnętrzny, ale i kobietom ze słabym wzrokiem, które pragną widzieć i wyglądać lepiej. Właśnie soczewki z odcieniami często wybierają początkujące: kosztem lekkiego zabarwienia, ich dobrze widać na oku, toż łatwiej znaleźć i powrócić na miejsce jeśli soczewka poruszyła się. Porozmawiajmy o korygujących, kolorowych soczewkach, i soczewkach dla tych, którzy zdecydowali się dodać ekscentryzmu do swojego obrazu.

Jak nazywają się soczewki, które zmieniają kolor oczu – klasyfikacja

Istnieją różne soczewki, które zmieniają kolor oczu, w zależności od głównego celu:

  • soczewki do korekcji wzroku z odcieniem, który wzmacnia naturalny kolor oczu;
  • soczewki do korekcji wzroku z odcieniem, co kardynalnie zmienia naturalny kolor oczu;
  • soczewki do zmiany koloru jasnych oczu;
  • soczewki do zmiany koloru ciemnych oczu;
  • ekstrawaganckie soczewki dekoracyjne.

Jeśli zdecydujesz się wybrać soczewki do zmiany koloru oczu tylko po to, żeby zmienić wygląd zewnętrzny, a korekcja wzroku nie jest ci potrzebna, w jakości wyjściowego punktu trzeba wziąć naturalne zabarwienie tęczówki. Żeby nadać ciemnym, brązowym oczom błękitny, czy dowolny drugi odcień, są potrzebne szczelne soczewki, które w całości pokryją rodzony kolor. Wada takich soczewek w tym, że one źle przepuszczają światło i powietrze. Również soczewki, co kardynalnie zmieniają kolor oczu mogą wywołać zmętnienie wzroku, jeśli trochę poruszą się w bok. Tak odbywa się przez to, że szczelna kolorowa warstwa jest naniesiona po obwodzie soczewki, zostając obszar nad źrenicą przejrzysty.

Przy zmianie oświetlenia źrenica ma właściwość rozszerzać się i jeśli ona wyjdzie za granice przeznaczonego dla niej "okienka" w kolorze, możesz widzieć źle. Toż samo stanie się jeśli soczewka będzie przesuwała się. Istnieją inne wady:

  1. Soczewki nie są przeznaczone dla długiego noszenia, ich należy zdejmować po 10-12 godzinach.
  2. Soczewki źle przepuszczają powietrze, dlatego stosować krople do oczu trzeba częściej.
  3. Soczewki słabo przepuszczają światło, oczy męczą się szybciej, ponieważ na nich jest silniejsze obciążenie.

Proste soczewki do zmiany koloru oczu, bez korekcji optycznej lepiej nosić nie dłużej niż 6-8 godzin. Dekoracyjne soczewki, co imitują oko gadów, czy te, które mają rysunek nie trzeba nosić dłużej niż 2-3 godziny. Zwłaszcza to dotyczy karnawałowych chińskich produktów.

soczewki dla zmiany koloru oczu

Soczewki z odcieniem, przeznaczone do korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu musi wybierać okulista.

Soczewki z odcieniami do przemiany koloru oczu

Najbezpieczniejsze dla oczu i łatwe w obsłudze – soczewki z odcieniami. Warstwa barwnika w nich pół przejrzysta, a więc wszystkie wskazane powyżej wady nie występują. Takie soczewki można nosić długo. Zazwyczaj okuliści rekomendują niecodzienną zamianę soczewek z odcieniami, a planową – przez miesiąc. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że takie soczewki podchodzą tylko ludziom z szarymi, błękitnymi i jasnozielonymi oczami. Na brązowych, odcień absolutnie nie będzie widoczny.

 
Powiązane artykuły:
Makijaż permanentny oczu – etapy przeprowadzenia zabiegu
Makijaż permanentny oczu wygląda o wiele bardziej naturalnie niż inne rodzaje permanentnego makijażu. Porozmawiajmy o głównych plusach i minusach zabiegu makijażu permanentnego oczu z cieniowaniem.
Zielone soczewki dla brązowych oczu – przemiana wyglądu zewnętrznego
Zielone oczy – prawdziwa ozdoba. Soczewki dla oczu zielonego koloru – przyjemna alternatywa i pomoże lepiej widzieć. O regułach doboru zielonych soczewek dla brązowych oczu – w artykule.
Czerwone plamy pod oczami – o czym chcą nam powiedzieć?
Czerwone plamy pod oczami – sygnał o tym, że w organizmie są naruszone pewne procesy. Ten objaw wskazuje na choroby nerek i wątroby, może być objawem niewydolności serca i problemów dermatologicznych. Opowiemy jak wyróżnić jedną chorobę od innej.
Soczewki – plusy i minusy
Popularność soczewek jest podyktowana wygodą i estetyką. Dziś one zdolne nie tylko korygować wzrok, ale i zmieniać kolor oczu. W tym artykule dokładnie opowiemy o przewagach i szkodzie soczewek, a także o przeciwwskazaniach do ich noszenia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty