Soczewki – plusy i minusy

soczewki plusy i minusy

Dziś soczewki są dość popularne. One mogą kardynalnie zmienić obraz kobiety, zwłaszcza jeśli do tego ona nosiła okulary. Soczewki są zdolne niewidocznie korygować wzrok, a także zmienić kolor oczu, czy nadać im niezwykłego koloru. Zastanawiając się nad tym, czy warto wykorzystać soczewki, należy w pierwszej kolejności poznać ich plusy i minusy. Lecz najpierw opowiemy o przeciwwskazaniach.

Przeciwwskazania do noszenia soczewek ocznych

Soczewki mają dość szerokie koło przeciwwskazań do noszenia. Ich zabroniono nosić przy obecności następnych diagnozy:

 • jaskra;
 • zapalenie woreczka łzowego.

W tym wypadku trzeba przejść kurs terapii, przeznaczonej lekarzem. Nie rzadkość przy tych chorobach i ingerencja chirurgiczna, toż te przeciwwskazania są uważane za poważne i lekceważyć ich nie warto.

Również, jeśli cierpisz na skrzydlik czy tłuszczyk, będzie ci dość ciężko wybrać soczewki, ponieważ przelane utworzenia będą utrudniały ruch soczewki. W tych wypadkach też rekomenduje się ingerencja chirurgiczna.

Jeszcze jednym przeciwwskazaniem jest dystrofia rogówki, przy której przeznaczają miękkie soczewki kontaktowe. Lecz w tym wypadku ostateczną decyzję lekarz może podjąć, tylko po próbnym noszeniu soczewek.

Z ogólnych przeciwwskazań można odznaczyć następne:

 • psychiczne choroby;
 • cukrzyca;
 • ciąża;
 • miesiączki;
 • menopauza.

Przewagi soczewek ocznych

Nie zważając na trudność procesu wyboru soczewek, one jednak mają dużo przewag. Wśród których w pierwszej kolejności należy odznaczyć to, że za ich pomocą korekcja wzroku odbywa się naturalnie, niż przy noszeniu okularów. Przy czym ten proces nie wywołuje żadnego dyskomfortu i drugich niewygód. To wezwano przez to, że soczewka przemieszcza się razem z ruchem źrenicy, toż nie odbywa się zniekształcenia obrazka.

Ponadto soczewki są znacznie wygodniejsze od okularów w powszednim życiu. Możesz uprawiać w nich sport, odpoczywać na przyrodzie ,czy chodzić do pracy, absolutnie zapomniawszy o tym, że u ciebie są problemy ze wzrokiem. Ta przewaga jest bardzo ważna dla ludzi aktywnych, którzy nie chcą regularnie poprawiać okularów, czy starać się gdzieś ich nie zapomnieć. Również przy noszeniu soczewek absolutnie nie będzie ci ważna pogoda, czego nie powiesz o okularach.

Niemało ważny "plus" soczewek dla kobiet – to jest wygląd estetyczny. Przecież okulary nie zawsze robią obraz kobiety atrakcyjnym. Do tego nie każda przedstawicielka słabej płci chce demonstrować naruszenie wzroku.

Z medycznego punktu widzenia soczewki bardziej odpowiadają medycznym wymogom przy obecności anizometropii, krótkowzroczności i nadwzroczności wysokich stopni.

Wady soczewek

Nie zważając na duży spis przewag soczewki mogą jednak zaszkodzić. Produkt ma następne wady:

  soczewki szkoda
 1. Soczewka zdolna drażnić oko, przez co mogą powstawać różnego rodzaju problemy, aż do pogorszenia wzroku, czy rozwoju infekcyjnej choroby. Toż należy dokładnie dotrzymywać się instrukcji i poprawnie wybierać produkt.
 2. Przy nieprawidłowej zamianie soczewek można otrzymać uraz, który negatywnie wpłynie na stan wzroku. Przy czym sam proces ciężko nazwać przyjemnym, toż pierwszy czas u wielu osób powstają problemy ze zamianą soczewki, lecz z czasem do tego można przyzwyczaić się.

Podsumowując możemy odznaczyć, że soczewki przynoszą dość dużo korzyści i trochę szkody, której można uniknąć, jeśli poprawnie dobrać soczewki i postępować zgodnie z instrukcjami ich stosowania. Ponadto, przy niektórych chorobach warto oddać przewagę właśnie soczewkom, a nie okularom.

 
Powiązane artykuły:
Soczewki, które zmieniają kolor oczu – jak wybrać do twojego koloru oczu?
Soczewki dla zmiany koloru oczu, czy wzmacniania jaskrawości przyrodniczego zabarwienia wykorzystują się dla przemiany wyglądu zewnętrznego aktorów kina i serialów. Ależ zadowolenie zmienić się dostępnie nie tylko gwiazdom Hollywoodu!
Makijaż permanentny oczu – etapy przeprowadzenia zabiegu
Makijaż permanentny oczu wygląda o wiele bardziej naturalnie niż inne rodzaje permanentnego makijażu. Porozmawiajmy o głównych plusach i minusach zabiegu makijażu permanentnego oczu z cieniowaniem.
Zielone soczewki dla brązowych oczu – przemiana wyglądu zewnętrznego
Zielone oczy – prawdziwa ozdoba. Soczewki dla oczu zielonego koloru – przyjemna alternatywa i pomoże lepiej widzieć. O regułach doboru zielonych soczewek dla brązowych oczu – w artykule.
Czerwone plamy pod oczami – o czym chcą nam powiedzieć?
Czerwone plamy pod oczami – sygnał o tym, że w organizmie są naruszone pewne procesy. Ten objaw wskazuje na choroby nerek i wątroby, może być objawem niewydolności serca i problemów dermatologicznych. Opowiemy jak wyróżnić jedną chorobę od innej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty