Soczysty kalafior dla dziecka

kalafior dla dziecka

Pediatrzy uważają, że warzywa są najważniejszą składową dziecięcego zdrowego odżywiania. Zwłaszcza bardzo pożyteczny bobasom dla normalnej motoryki jelita i przewodu pokarmowego jest kalafior. Jego wartość objaśnia się zrównoważoną zawartością aminokwasów, białek, mineralnych soli, węglowodanów i pożytecznych dla organizmu człowieka witamin. Przygotować potrawy z kalafiora dla dziecka jest całkiem nieskomplikowanie. Rozpatrzmy razem niektóre proste, lecz bardzo ciekawe przepisy.

Kalafior dzieciom do roku

Składniki:

  • kalafior – 500 g;
  • woda.

Przygotowanie

Najpierw wybieramy świeżą soczystą kapustę bez ściemnień i wgnieceń. Potem warzywo porządnie przemywamy bieżącą wodą i wycieramy suchym ręcznikiem. Dalej bierzemy niewielki rondelek, nalewamy do niego gotowaną wodę i gotujemy w niej kwiatostany bez dodania soli w ciągu 5 minut. Po tym ostrożnie wyjmujemy kapustę i gnieciecie blenderem, czy widełkami w piure, stopniowo wlewając i rozcieńczając masę wywarem. Takim dietetycznym warzywnym piure można karmić malutkie dzieci od 4 miesięcy, zaczynając dawać po połowie łyżeczki i udowadniając porcję pokarmu w ciągu miesiąca do 50 g.

Przepis przygotowania kalafiora dla dzieci po roku

Składniki:

  • kalafior;
  • sól – według smaku;
  • woda;
  • rodzynki – garść;
  • tłuczone suchary – 2 łyżki;
  • kalafior przepisy dla dzieci
  • śmietana – według smaku.

Przygotowanie

Teraz opowiemy jak przygotować kalafior dziecku. Dla przygotowania tego wariantu warzywnej potrawy kalafior rozbieramy na kwiatostany, zalewamy wodą, rzucamy trochę soli i gotujemy w ciągu 5 minut. Potem odrzucamy go na durszlak, obsuszamy i tłumaczymy na deko. Zalewamy kwiatostany za pragnieniem śmietaną, posypujemy tłuczonymi sucharami i zapiekamy w piecyku przy temperaturze do 200 stopni, do utworzenia światłej motyki w ciągu 30 minut. Gotową potrawę ozdabiamy rodzynkami, zawczasu wymoczonymi w ciepłej wodzie.

 
Powiązane artykuły:
Potrawy z buraka dla dzieci
W dziecięcy pokarm burak zaczynają wprowadzać po osiągnięciu przez dziecko jednego roku. A żeby zachować korzyść tego warzywa, jego najlepiej gotować w parowarze. Przedstawimy kilka przepisów potraw z buraka dla dzieci.
Marchwiowe piure – niezastąpione źródło witamin
Przygotować marchwiowe piure nie jest trudno i, głównie można go dawać bobasom, czy wykorzystać, jako komponent w przygotowaniu rozmaitych dań. Dalej opowiemy jak zrobić to piure bazowym sposobem i urozmaicamy skład aromatyczną dynią.
Jak przygotować smaczne i pożyteczne brokuły dziecku?
Brokuły. Wszyscy znają to pożyteczne, zielone warzywo, bogate witaminami i mikroelementami. Lecz mało kto wie, jak nim zarządzać i co smacznego można z niego przygotować, tym więcej dzieciom.
Zapiekanka z dyni z manną
Przygotowanie warzywnej zapiekanki - sprawa dosyć skomplikowana, jednak to nie stosuje się do przepisów przedstawionych dalej. Proponujemy zapiec aromatyczną, dyniową zapiekankę. A dla udanego wyniku wykorzystujemy mannę jako zjednoczeniowy komponent.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty