Sok z mniszka – stosowanie

sok z mniszka stosowanie

Jeśli uważasz, że owa roślina z maleńkimi żółtymi kwiatuszkami to burzan, to się mylisz. Natomiast sok mniszka jest stosowany w medycynie ludowej i tradycyjnej. Przy czym stosowany jest dosyć aktywnie. Wszystko dzięki ogromnej ilości właściwości leczniczych.

Wskazania i przeciwwskazania do zastosowania soku z liści i korzeni mniszka

W skład owej rośliny wchodzi ogromna ilość korzystnych substancji. Dzięki ostatnim mniszek:

  • polepsza funkcjonowanie wątroby i nerek;
  • normalizuje przemianę materii;
  • leczy cukrzycę;
  • oczyszcza organizm od toksyn i innych szkodliwych substancji;
  • uspokaja układ nerwowy;
  • zwalcza zaparcia;
  • stymuluje produkowanie mleka w czas karmienia piersią.

Stosować sok z kwiatuszków i korzeni mniszka zaleca się w celach profilaktycznych. Środek skutecznie zapobiega tworzeniu kamieni w nerkach. Jednak jeśli chodzi o już istniejące konkrementy, to jest bezskuteczny.

Sok mniszka również stosowany w kosmetologii. Jest stosowany do usuwania piegów i plam pigmentowych. A dodawanie płynu leczniczego do szamponów i balsamów da możliwość wzmocnić włosy i ułożyć niesforne włosy.

Jak przygotować sok z mniszka – przepisy

Owy środek jest bardzo popularny, więc go bez problemów można kupić w aptece. Jednak o wiele przyjemniej przygotować go samodzielnie. Oprócz tego, zrobić to jest bardzo łatwo.

  1. Najprostszy sposób jak przygotować sok z mniszka – wziąć podstawę napoju, umyć, rozdrobnić za pomocą maszynki do mięsa, przecedzić. Aby środek można było jak najdłużej przechowywać, lepiej dodać 100 ml wódki.
  2. Owy przepis gotujemy w taki sam sposób jak poprzedni, jednak przed tym podstawę do soku należy zanurzyć na 30 minut do roztworu sok z mniszka przepissolowego. Zamiast spirytusu do leków dodajemy wodę gotowaną (1:1). Przechowywać sok należy w lodówce.
  3. Jeszcze jedna porada dotycząca tego jak przygotować sok z mniszka spodoba się tym, kto ma mnóstwo wolnego czasu. Będziesz potrzebowała kwiatków. Świeże kwiatki należy składać do słoika trzylitrowego dodając cukier. Można dodać nieco wody. Warstwy dokładnie ubijamy, aby pojawił się sok. Płyn powinien wypełnić słoik. Wygląda niezbyt pociągająco – ma ciemny, mętny kolor. Jednak jeśli chodzi o smak, to sok jest dosyć smaczny, chociaż nieco gorzki.
 
Powiązane artykuły:
Kurkuma z mlekiem – korzystne przepisy
Kurkuma z mlekiem to nie tylko bardzo smaczny, ale i nieprawdopodobnie pożyteczny napój. Taki środek stosują w walce przeciw chorobom, artretyzmowi, bólom różnego pochodzenia i przy innych problemach ze zdrowiem.
Ekstrakt z pokrzywy
Wiele osób uważa, że jedyny efekt od pokrzywy to szkoda pod postacią poparzeń. Ją aktywnie wykorzystuje i ludowa i tradycyjna medycyna. W czym korzyść ekstraktu z pokrzywy? O tym dowiadujecie się z artykułu.
Korzystne właściwości wody kwiatowej
Kwiatowa woda – naturalny środek, pożyteczne właściwości którego są znane jeszcze z dawnych czasów. Jego otrzymują z różnych roślin – róży, jaśminu, lawendy, herbatego drzewa, bławatka i tak dalej.
Korzeń słonecznika – korzystne właściwości i przeciwwskazania
Słonecznik jest nie tylko pięknym kwiatem, ale i bardzo cennym surowcem dla różnych branż przemysłu. Szczególną uprzejmość trzeba okazać jego medycznym właściwościom. O tym potraficie przeczytać w materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty