Soki owocowe w racji żywienia malutkiego dziecka

soki owocowe

Soki owocowe są bardzo pożyteczne dla naszego organizmu dzięki zawartych w nich dużych ilości różnych witamin. One wzmacniają układ odpornościowy, wzmacniają paznokcie i włosy, sprzyjają lepszemu trawieniu pokarmu i tak dalej. Taki napój można wprowadzać stopniowo, nawet do racji żywienia malutkiego dziecka.

Dzieciakom do roku najlepiej zaczynać podawać najpierw jabłkowy sok, ponieważ on o wiele szybciej przyswaja się i lepiej trawi. Potem, gdy wasz bobas już przywyknie do smaku jabłkowego napoju, można mu zaproponować wiśniowy sok. A malinę, truskawkę, banan i różne cytrusowe owoce najlepiej wykorzystać w późniejszym wieku, obserwując uważnie reakcję dziecka. Nie będziemy traciły czas na próżno i dowiadujemy się, jak przygotować sok owocowy w domowych warunkach.

Jabłkowy sok dla dzieciaków do roku

Składniki:

  • świeże zielone jabłko - 2 szt.

Przygotowanie

Przygotowują taki sok tylko ze świeżego soczystego jabłka, które zawczasu przemywamy i oblewamy szybko wrzątkiem. Potem cienko ścinamy z owocu skórkę i ścieramy go na tarce. Najlepiej wykorzystać w tym wypadku specjalne dziecięce plastikowe tarki. Otrzymane pure wkładamy delikatnie do sterylnej merli i wyciskamy rękami sok. Dawać bobasowi napój z miąższem nie poleca się, ponieważ w nim mieści się dużo spożywczych włókien, które mogą wywołać w organizmie kolki i rozstrój żołądka. Najpierw dajemy dziecku tylko kilka kropelek soku, a potem stopniujemy dawkę do kilku herbacianych łyżek na dzień.

Przepis soku owocowego

Składniki:

  • świeża wiśnia - 1 st.;
  • gotowana woda - 0,5 st.

Przygotowanie

Następnym sokiem w racji żywienia waszego bobasa może być właśnie wiśniowy napój. Dlatego jagodę porządnie przemywamy, sparzamy wrzątkiem, osuszamy na ręczniku i wydalamy pestki. Potem wkładamy miąższ do sokowirówki, włączamy przyrząd i zbieramy sok do jak przygotować soki owocoweszklanki. Gotowy napój przecedzamy, rozwodzimy wodą w proporcji 1:1 i dajemy bobasowi najpierw 1 kropelkę, obserwując jego reakcję.

Sok owocowy z czarnej porzeczki

Składniki:

  • czarna czy czerwona porzeczka - 1 st.

Przygotowanie

Jagody przemywamy, oblewamy wrzątkiem i przekręcamy przez maszynkę do mięsa. Otrzymaną mieszankę przecedzamy przez merlę i dajemy bobasowi kilka kropli. Możecie rozcieńczyć napój trochę wodą, żeby on wyszedł nie za mocno nasycony.

 
Powiązane artykuły:
Jak gotować kisiel dla dziecka?
Kisiel asocjuje się ze smakiem dzieciństwa. Bobasy lubią pić ten napój, który można zrobić z jagód, warzyw czy kaszy. Lecz doroślejąc, rzadko my go gotujemy. Lecz kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, należy wspomnieć jak go można ugotować.
Morsy dla dzieci - źródło zdrowia i dobrego humoru
Sok wyciśnięty z jagód – to witaminowy odświeżający napój z soku owoców, jagód, warzyw i wody z dodaniem miodu czy cukru. Przedstawiamy kilka przepisów morsów dla dzieci. Jesteśmy pewne, że wasze dzieci będą w zachwycie od napoju.
Kefir dla dzieci – pożyteczny i ekologicznie czysty produkt
Każda mama troszczy się o żywienie swojego bobasa, żeby ono było zdrowe i prawidłowe. Lecz dość często kupując produkty w sklepie jesteśmy niepewne w ich jakości. Dziś proponujemy zrobić dziecięcy kefir w domowych warunkach.
Cocktaile dla dzieci - źródło witamin i święto smaku
Chcecie zadziwić i ucieszyć gości waszego bobasa i jego samego? Przygotujcie na święto smaczne i pożyteczne cocktaile! Z ich pomocą można stworzyć naprawdę radosny humor i nakarmić dzieci nasyconymi witaminami i pożytecznymi substancjami napojami.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty