Sokowa dieta – smaczne odchudzanie

sokowa dieta

Czy wiecie co to jest sokowa dieta? Mimo tego, że w całości wyłącza twardy pokarm i nie wszystkim przenosi się dobrze, ukryta w niej jest duża korzyść - ona pięknie wyprowadza toksyny z organizmu, zmuszając go poczuć się młodziej i lżej. Ta przepiękna dieta jest stworzona dla wiosny i wczesnego lata, przecież w zimie wszyscy jemy ciężki pokarm, który nierzadko sprzyja tworzeniu złogów.

Sokowa dieta na odchudzanie - podstawy

Po to, żeby dotrzymywać się diety na świeżych sokach, należy mieć możliwość robić je samodzielnie. To oznacza obecność co najmniej cytrusowej ręcznej prasy. Ale ponieważ na cytrusowym soku siedzieć można nie więcej 2-3 dni, najlepiej mieć domowy mikser czy kombajn. Sokowirówka to superowo, lecz jeśli jej nie ma, można obejść się i bez niej.

Jakie można pić soki? Różne - pomarańczowy, gruszkowy, jabłkowy, marchwiowy, ogórkowy, pomidorowy, brzoskwiniowy i tak dalej. Ważne, żeby to był świeży, przygotowany samodzielnie sok, a nie ze sklepu. Ta dieta jest bardzo wygodna dla tych, którzy pracują koło dużych handlowych centrów w których można kupić fresh (świeży sok). To zwalnia od konieczności noszenia go z sobą w butelce. Nawiasem mówiąc, to ułatwia i dietę na warzywnych sokach, ponieważ wydobyć ich bez pomocy sokowirówki czasami jest ciężko.

Przygotować sok można dwoma sposobami: albo korzystacie z sokowirówki ( wariant - drobna tarka merla, czyli ręczne wyciskanie), albo przygotowujecie modne teraz smoothe - to kawałeczki owoców, przemielone w mikserze do jednorodnej masy podobnej do gęstego soku czy płynnej kaszy. Używać soki należy od razu po przygotowaniu, oprócz skrajnych wypadków, w których można brać go ze sobą i używać przez pewien czas.

Rodzaje diety na sokach

Rozpatrzymy różne warianty sokowej diety, które poratują was w różnych sytuacjach:

sokowa dieta odchudzanie
  1. Trzy dni tylko soki. Ta dieta pomoże wam schudnąć od święta, lecz nie da odpornych wyników. Utrata wagi - 2-3 kg. Można pić 5-6 szklanek dowolnego soku na dobę i nieograniczone - wodę.
  2. Tydzień tylko soki. W tym wypadku na pomoc przyjdą smoothe, które należy przyjmować chociażby dwukrotnie na dzień, a resztę czasu pić płynne soki dowolnego rodzaju. W tydzień można zrzucić do 4-5 kilogramów. Na dobę - 2-3 smoothe i 3-4 szklanki soku, plus nieograniczone woda.
  3. Soki w zamian kolacji. Doskonały wariant dla spokojnego odchudzania. Zwyczajną kolację można zastępować smoothe czy sokiem przez nieograniczony czas, potem pić tylko wodę. Tak można bardzo dobrze schudnąć, zwłaszcza jeśli poprawnie odżywiasz się w ciągu dnia.
 
Powiązane artykuły:
Dieta - minus 5 kg w tydzień
Dieta, która pozwala zrzucić 5 kg w tydzień różni się niską kalorycznością i mizernym jadłospisem. Nie wolno spożywać tłustych produktów, a także wysokowęglowodanowych - słodycze, pieczywo, słodkie bułki. Trzeba oddawać przewagę owocom i warzywom.
Dieta bez soli na odchudzanie - dozwolone produkty spożywcze
Sól niewątpliwie jest ważna dla pełnowartościowego funkcjonowania naszego organizmu.Lecz ponieważ dość często używamy jej więcej, aniżeli potrzebujemy, pojawiają się problemy ze zdrowiem, nacieki i zbędna waga. Bezsolna dieta jest w stanie pomóc pozbyć się zbędnego płynu i tłuszczowych odkładów.
Oczyszczająca dieta na 7 dni
Jedna z najpopularniejszych oczyszczających diet, dzięki swojej efektywności - jednotygodniowa dieta na ryżu. O jadłospisie ryżowej diety i regułach jej przeprowadzenia opowiemy w tym artykule.
Dieta oczyszczająca z toksyn
W tym artykule przedstawiamy waszej uwadze dietę, powołaną do pomocy w oczyszczeniu organizmu z produktów rozpadu, które przyjęto nazywać leszami. Mowa będzie o diecie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty