Sól morska - jakim celom służy i jak ją wykorzystywać?

morska sól

4000 lat – to czas jaki sól morska aktywnie wydobywa się i wykorzystuje dla człowieka. Oczywiście za cały ten okres ludzkość nauczyła się znajdować jej różne stosowanie, oprócz spożywczego,jak pokazuje praktyka, użycie soli jodowanej (obecność jodu - główna jej różnica od zwyczajnej) jest dość efektywna w kosmetologii.

Pożyteczne właściwości soli morskiej

Sól morska w przeciwieństwie od kucharskiej jest bogata mikroelementami. Właśnie dzięki takiemu składowi ona jest szeroko stosowana w kosmetologii, gdzie ją dodają do masek, mleczek, robią z niej peelingi i body wrapping.

Zatrzymamy swoją uwagę na tych elementach w jej składzie, które pomagają kobietom mieć piękną skórę, włosy i paznokcie.

  1. Wapń. Jest już od dawna wiadomo, że normalna ilość wapnia w organizmie - to sprawa nie tylko mocnych kości, ale pięknych włosów i paznokci.
  2. Potas i sód. Te elementy w normalnej ilości w organizmie pozwalają nie zatrzymywać się zbędnemu płynowi w tkankach i razem z tym nie odwadniać się komórkom.Więc przy ich braku, maski i body wrapping z solą morską pójdą tylko na korzyść dla skóry.
  3. Magnez. Dzięki temu minerałowi tkanki starzeją się wolniej, toż jego brak może doprowadzić do pojawienia wczesnych zmarszczek.
  4. Jod. Z soli morskiej po odkryciu opakowywania jod znika w ciągu kilku godzin, dlatego ją dodatkowo jodują. Ten element bierze udział w tworzeniu niektórych hormonów, które między innymi wpływają na stan skóry i włosów. Razem z tym ważnie pamiętać, że przy niektórych chorobach tarczycy stosowanie zawierających jod produktów (nawet zewnętrznie) jest zabronione.

Więc zabiegi z solą morską rzeczywiście mogą być skuteczne, ponieważ zawiera ona składniki mineralne potrzebne do urody, a ponadto jest to produkt naturalny, który przy mądrym stosowaniu jest bezpieczny dla zdrowia w odróżnieniu od chemicznej kosmetyki, która często zawiera szkodliwe substancje.

Sól morska do skóry twarzy, ciała i włosów

morska sól na twarz

Maska z morskiej soli do twarzy

Będą ci potrzebne:

  • śmietana z wysoką zawartością tłuszczu – 1 łyżka;
  • twaróg - 1 łyżka;
  • sól morska - 1 łyżeczka;

Taka maseczka podchodzi dla wszystkich typów. Jest szczególnie istotna w sezonie jesienno-zimowym, gdy skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia. Te składniki pomagają polepszyć napięcie skóry i nasycić ją mikroelementami. Korzystać z takiej maski należy nie częściej niż 1 raz w tygodniu.

Aby zastosować ją należy zmieszać składniki tak, by kamienie trochę rozpuściły się, a potem nanieść na oczyszczoną skórę. Trzymać maskę nie więcej niż 10 minut, a jeśli na twarzy są rany, to zmyć tę mieszankę należy bardzo dokładnie i następnie posmarować twarz uspokajającym mleczkiem i nanieść nawilżający krem, ponieważ sól wysusza skórę.

Maska z solą morską dla wzrostu włosów

Będą ci potrzebne:

  • kefir - 100 g;
  • sól morska - 2 łyżeczki;

Taka maska pomaga nie tylko wzmocnić włosy, ale i przyśpieszyć ich wzrost dzięki polepszonemu krążeniu. Jednak ona jest skuteczna przy systematycznym użyciu: jednorazowy zabieg nie pozostawia widocznego efektu.

Dla jej przygotowywania należy wymieszać składniki i wetrzeć je do skóry głowy, a potem owinąć głowę folią i ręcznikiem. Po 15-20 minutach maskę należy zmyć.

Sól morska dla paznokci

Żeby zrobić paznokcie silniejsze i nadać im zdrowego wyglądu trzeba przeprowadzać dziesięciominutowe wanienki z solą morską - to jeden z najlepszych środków ich wzmocnienia.

Wymieszaj 0,5 litry ciepłej wody, 1 łyżeczkę soli morskiej i potrzymaj w tym płynie paznokcie 10-15 minut, potem wetrzyj do paznokciowych płytek krem do rąk.

Sól morska od cellulitu

Wszystkie środki, które są przeznaczone dla pozbawienia od cellulitu są oparte na jednej zasadzie, która i usuwa ten problem - przyśpieszenie krążenia krwi. Peeling z solą morską sprawia się z tym zadaniem na całe 100%. Można go przeprowadzać dla profilaktyki czy w celu leczniczym, różnica tylko w częstotliwości używania. Aby pozbyć się cellulitu, należy codziennie w ciągu tygodnia miękko masować za pomocą soli morskiej problematyczne obszary, wcześniej mydląc lub oliwiąc (oliwą z oliwek na przykład). Przez tydzień zrobić przerwę na 5 dni, a potem znów zacząć jednotygodniowy kurs.

Sól morska od rozstępów

Body wrapping z solą morską pomoże ci polepszyć stan skóry, lecz w całości pozbawić się procedury z morską soląod rozstępów może tylko kosmetolog za pomocą szlifowania.

Body wrapping można robić z gliną czy olejkiem dodając do nich 1 łyżkę soli. To pomoże wywieść toksyny i sprzyja przyśpieszeniu regeneracji skóry, dzięki czemu i osiąga się efekt gładkiej skóry. Po zabiegu na problematyczne obszary należy nanieść kolagenowy krem.

Sól morska - przeciwwskazania

Szczególnych przeciwwskazań do zewnętrznego stosowania soli morskiej nie ma.Jednak tym, którzy mają otwarte rany czy wrzody i ludziom z zaburzeniami czynności tarczycy lepiej nie wykorzystywać soli morskiej.

 
Powiązane artykuły:
Kąpiel Kleopatry, czyli starożytne sekrety piękna
Mleczna kąpiel Kleopatry pomoże waszej skórze być młodą, piękną i zdrową w dowolną porę roku. Istnieje kilka wersji tego, jak należy przeprowadzać tą kosmetyczną procedurę.Lecz dobraliśmy dla was bardzo efektywny i niedrogi wariant.
Zastrzyki gazowe, czyli  zalety pneumopunktury
Zastrzyki gazowe - to efektywny sposób w walce o młodość i doskonały pomagier w decyzji wielu problemów. Lecz również z sukcesem stosuje się w tradycyjnej medycynie. O przeciwwskazaniach do użycia zastrzyków gazowych w artykule.
Kriosauna – wskazania i przeciwwskazania, czyli sposób na zachowanie zdrowia i urody
Działanie na organizm przez płynny azot już dawno stosuje się w kosmetologii, lecz teraz jego wykorzystują i w medycynie. Z materiału dowiadujecie się, którą korzyść może przynieść odwiedzanie kriosauny i które są przeciwwskazania do procedury.
Kąpiel z biszofitem – wskazania i przeciwwskazania, leczenie z zadowoleniem
Zwracacie uwagę na biszoft? Poznajcie z proponowanego nowego materiału o tym przyrodniczym mineralnym kompleksie, wskazaniach do użycia leczniczych kąpieli, a także wypadkach, kiedy biszoft stosować nie rekomenduje się.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty