Sosy
W tym artykule opowiemy jak zrobić własnoręcznie sos, odpowiedni do szaszłyku. Przecież czasami nawet najsmaczniejsza potrawa zdaje się trochę niedokonaną bez kropelki pikantnego dopełnienia. Dalej zaproponujemy kilka różnych przepisów.
Klasyczny ketchup przygotowują z pasty pomidorowej i w opisanych dalej przepisach dowiadujecie się, jak zrobić sos ze zwykłych składowych. Opowiemy jak przygotować dopełnienie do mięsa, czy dowolnej innej potrawy.
Tartar - niezrównane dopełnienie, które często podają do ryby, jednak i mięsiwa dobrze przyjmują smak tego dziwnego sosu. Dalej opowiemy jak zrobić go kilkoma rozmaitymi sposobami i opiszemy, czym nowym można go uzupełnić.
Delikatny sos rekomendujemy przygotować według zaproponowanych przepisów. Dalej opowiemy jak zrobić świetny, pikantny tartar według klasycznej receptury i opiszemy wariant szybkiego, lecz smacznego dopełnienia do ryby.
Aromatyczne pesto można zrobić własnoręcznie! W tym materiale są opisane dwa przepisy jego stworzenia: klasyczny i mniej tradycyjny, który składa się z dostępnych komponentów, lecz przez to nie ustępuje według smaku prawdziwemu sosowi.
Uzupełnić dowolne mięsne danie jest zdolne wiele sosów, jednak słodko-kwaśny przetwarza mięso do niepoznania. Proponujemy odtworzyć tradycyjny przepis tego sosu i zaproponujemy jego alternatywny wariant z dodaniem ananasów.
Smaczne i aromatyczne sosy do mięsa wymyślili, żeby uzupełniać smak gotowej potrawy, czy ukrywać drobne minusy kucharza. Proponujemy kilka niezwykłych wariantów tego świetnego dopełnienia, które pięknie podejdzie właśnie do indyczki.
Sos zdolny uzupełnić dowolne mięso i schować minusy kucharza. Wiadomo, że kurze mięso jednoczy się z wieloma produktami: owocami, przyprawami podobnymi do tego, toż do niej świetnie podejdzie słodko-kwaśny sos.
Przygotowywanie przeróżnych oryginalnych sosów – to twórczy proces. Oto już jest miejsce dla fantazji. Najpierwej można poćwiczyć na śmietanowej podstawie – to uniwersalna baza, z której można otrzymać niewiarogodne smakowe pojednania.
Zapiec kurczaka w piecyku, na pewno potrafi każdy początkujący kucharz. Natomiast jak go uzupełnić świetnym aromatem i zrobić smacznym? O tym dokładnie opowiemy dalej. Proponujemy kilka sposobów zapiekania kurczaka w sosie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty