Spalanie tłuszczu - najgłówniejsze porady

spalanie tłuszczu

Proces spalania tłuszczu – jeden z najważniejszych warunków odchudzania się. Body-builderzy podejmują próby zrozumienia procesu skupiania się i spalania tłuszczu – ponieważ, jeśli nie pozbędziesz się tłuszczu, to nie będziesz miał ładnej, wysportowanej sylwetki. Nie tylko zawodowi sportowcy, ale również każdy odchudzający się człowiek, powinien posiadać informację o tych procesach.

Spalanie tłuszczu w organizmie

Spalanie tłuszczu pod skórą - proces bardzo skomplikowany. Cały problem w tym, że tłuszcz to zapasy organizmu człowieka, który skupia je, aby podczas głodowania z nich skorzystać. Więc tłuszcz - to unikatowy rodzaj zapasu energii, z którego można skorzystać, gdy będzie to niezbędne. W organizmie istnieją dwa rodzaje tłuszczu - pod skórą i wewnętrzny. Każdy z nich ma predyspozycje do rozszczepiania się. Tłuszcz pod skórą reaguje na insulinę, więc jest dosyć odporny. Natomiast tłuszcz wewnętrzny bardzo łatwo się rozszczepia, gdy organizm alarmuje i zaczyna się produkować adrenalina.

Te dwa rodzaje tłuszczu są powiązane między sobą: gdy organizm przebywa w sytuacji stresowej (zmniejsza się ilość pokarmu, zwiększa się ilość ćwiczeń fizycznych) tłuszcz wewnętrzny bardzo szybko się rozszczepia, natomiast tłuszcz pod skórą, odwrotnie staje się odporniejszy. Proces przemiany materii staje się powolniejszy - w taki więc sposób, organizm stara się rozciągnąć zapas energii na dłuższy czas.

Właśnie w związku z tym, że te dwa rodzaje tłuszczu współdziałają, lokalne spalanie tłuszczu jest niemożliwe. Organizm samodzielnie wybiera, jaki rodzaj tłuszczu spalać w pierwszej kolejności - będzie to tłuszcz wewnętrzny. Więc schudnąć można zespołowo, a nie tylko w jakiejś jednej części ciała.

Organizm skupia tłuszcz w tym wypadku, gdy organizm otrzymuje wraz z pokarmem więcej energii, aniżeli spożywa. Więc, aby rozpoczął się proces spalania tłuszczu, należy wraz z pokarmem dostarczać mniej energii albo zwiększyć wydajność (najlepiej robić jedno i drugie). Mechanizm spalania tłuszczu zaczyna działać, gdy organizmowi katastrofalnie brakuje niezbędnej energii, która jest dostarczana wraz z pokarmem. Jest to wynikiem tego, że proces rozszczepiania tłuszczu jest dosyć skomplikowany, więc organizm odwołuje się do niego tylko w szczególnych wypadkach.

Spalanie tłuszczu przebiega przede wszystkim w mitochondriach, które usytuowane są w mięśniach, rozwinięty system mięśniowy sprzyja skutecznemu spalaniu tłuszczu. Właśnie z tego powodu, jeśli chcesz spalać tłuszcz, nie zapominaj o ćwiczeniach fizycznych.

Co pobudza spalanie tłuszczu?

Aby spalać tłuszcz, organizm powinien otrzymywać mniej kalorii niż spożywa. Proces ten regulować można z dwóch stron: zmniejszenie ilości kalorii, zwiększenie spożycia energii. Otóż, co to znaczy:

  1. Oblicz ilość kalorii, które należy spożywać w ciągu doby za pomocą różnorodnych kalkulatorów kalorii, spalanie tłuszczu sposobyktóre możesz znaleźć w Internecie i spożywaj o 300-500 kalorii mniej.
  2. Korzystaj z trenażerów eliptycznych do spalania tłuszczu (steper, bieganie). Puls do spalania tłuszczu powinien stanowić 70% maksimum dla twego wieku.
  3. Ćwicz - jak mówiliśmy wcześniej, dostatecznie rozbudowany system mięśniowy sprzyja szybszemu spalaniu tłuszczu.

Takie zabiegi, pomogą w szybkim czasie pozbyć się tłuszczu. Przyśpieszyć proces spalania tłuszczu, można również za pomocą diety białkowej i spożycia produktów, które przyśpieszają proces przemiany materii.

 
Powiązane artykuły:
Typy budowy ciała – popularne klasyfikacje
Istnieje mnóstwo klasyfikacji typów człowieka. W zasadzie zawsze wydzielają się 3 główne typy i kilka pośrednich.Przecież bardzo często człowiek nie należy do jakiegoś jednego typu, a znajduje się "między nimi". Z artykułu dowiadujecie się o dwóch najpopularniejszych klasyfikacjach.
Dlaczego waga stoi w miejscu przy odchudzaniu – czyli jak przyspieszyć proces utraty wagi?
Przy odchudzaniu waga może zatrzymać się z różnych przyczyn. Najczęściej jest winny ten, kto wybiera zbyt szorstki system żywienia, czy zajmuje się tym rodzajem sportu, który doprowadza do zwiększenia mięśniowej masy.
Erotyczny trening mięśni Kegla w warunkach domowych, czyli fitness intymny
Intymne mięśnie, jak i dowolne inne, poddają się, a nierzadko i wymagają treningu. Nasz artykuł opowie o bardzo efektywnych ćwiczeniach dla treningu mięśni intymnych.
Ćwiczenia na mięśnie Kegla – jak zbudować mięśnie pochwy?
Trening mięśni pochwy sprzyja nie tylko ich umocnieniu, ale pożytecznie dla tych, kto przygotowuje się wkrótce zostać mamą, ale i po to, żeby lepiej poznać swoje ciało i polepszyć jakość seksu w planie odczuć.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty