Spinki do włosów ze wstążek – ręcznie robione akcesoria

spinki do włosów ze wstążek

Mistrzynie rękodzieła nie przestają nas zadziwiać swoimi talentami i niezwykłymi pomysłami. I najważniejsze, że dzielą się swoimi twórczymi ideami i sposobami ich realizacji, prowadząc warsztaty i nagrywając lekcje wideo. Dzisiaj bardzo popularne są spinki do włosów ze wstążek. Sposób ich tworzenia jest dość łatwy, wystarczy tylko rozwinąć niektórą sprawność rąk.

Materiały do spinki ze wstążek

Niewielka cena i duży wybór różnych koralików, wstążek, sznurków i innych materiałów do tworzenia tych wspaniałych ozdób sprawiają, że są one tanie i bardzo zróżnicowane. Jest mało prawdopodobne, że znajdą się dwie takie same spinki u dwóch różnych pań. Spinki do włosów, broszki, opaski i inne ozdoby za pomocą wstążek robią z:

 • wstążek rypsowych – dzięki szczególnego rodzaju splotu one mają wypukłe, drobne prążki;
 • wstążek jedwabnych;
 • wstążek satynowych;
 • wstążek atłasowych;
 • wstążek z organzy;
 • wstążek z drucianym brzegiem.

Do drobnych elementów w spinkach o kształcie kwiatów ze wstążek wykorzystywane są różne elementy. Tu wszystko zależy od wyobraźni projektanta. Głównie stosują się:

 • koraliki;
 • guziki;
 • cyrkonie;
 • metalowe ozdoby;
 • gumki i wiele innych.

Spinki ze wstążek rypsowych

Wstążki rypsowe mają bardzo niezwykłą strukturę, więc i wyglądają wyjątkowo i atrakcyjnie. Ze wstążek rypsowych robią różnego rodzaju kokardki, kwiatki i inne elementy. Wstążki rypsowe świetnie nadają się do tworzenia spinek, bo mają zwartą strukturę, a ich krawędzie praktycznie się nie strzepią. To sprawia, że wyroby mają dobrą wytrzymałość i to, że kwiaty, zawijasy i meandry ze wstążek rypsowych na spinkach doskonale trzymają kształt.

Spinki zrobione własnoręcznie ze wstążek atłasowych

Wstążki atłasowe prezentują się jeszcze szykowniej. One lśnią w świetle słońca i przyciągają spojrzenia. Bardzo popularne spinki z wąskich wstążek atłasowych w postaci różnych kokardek, a również spinki do włosów o kształcie kwiatów, płatki których robią się z kawałków wstążek. Do tworzenia liści i innych elementów wykorzystują się kolorowe wstążki, czasami nawet innego rodzaju i faktury.

Zalecenia przy tworzeniu spinek ze wstążek

 1. Przycięte krawędzie wstążek należy opalić, żeby się nie strzępiły.
 2. Aby podkreślić różne elementy spinki można użyć wstążek w innym kolorze lub innej faktury.
 3. Podczas tworzenia spinki do włosów należy dobierać nici w kolorze taśmy, aby maksymalnie ukryć ściegi i dodatkowe zawinięcia.
 4. Do tworzenia spinki używany jest przezroczysty klej, na przykład klej kontaktowy Universal Classic.
szpilki kwiaty z tkanki taśm 1 szpilki kwiaty z tkanki taśm 2 szpilki kwiaty z tkanki taśm 3
szpilki kwiaty z tkanki taśm 4 szpilki kwiaty z tkanki taśm 5 szpilki kwiaty z tkanki taśm 6
szpilki kwiaty z tkanki taśm 7 szpilki kwiaty z tkanki taśm 8 szpilki kwiaty z tkanki taśm 9
 
Powiązane artykuły:
Opaski na gumce do fryzury w stylu greckim – sposób na eleganckie ponadczasowe uczesanie
Opaski na gumce do fryzury w stylu greckim wyznacza styl fryzury i całego obrazu. W tym artykule dowiadujecie się, jak dobrać gumkę, żeby ona harmonizowała ze strojem, a także, które warianty greckiej fryzury można zrobić za pomocą tego akcesorium.
Spinki do zwiększenia objętości włosów, czyli modne upięcia z wypełniaczem
Chcecie dziennie mieć doskonałą objętościową fryzurę? Wtedy przyda się nasz nowy artykuł. W nim dokładnie opowiada się o szpilkach, przeznaczonych specjalnie do nadania lokom objętości. Poznajcie, jak korzystać tymi akcesoriami.
Opaska do włosów – akcesoria do pięknej fryzury
U każdej dziewczyny powinna być swoja koronna fryzura, którą można zrobić za kilka minut nawet z zamkniętymi oczami. Opaska może stać się doskonałym dopełnieniem do takiej fryzury.
Brushing do włosów – rodzaje grzebienia-brushingu
Dziś mowa pójdzie o efektywnej metodzie układania włosów. Zrobić fryzurę za pomocą brushingu proponują w każdym salonie, ale także można zrobić to samodzielnie. O odmianach brushingu i o tym jak poprawnie ułożyć nim pasma, opowiemy w tym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty