Sporty zimowe dla dzieci - narciarstwo, łyżwy czy snowboarding

sporty zimowe dla dzieci

Sport odgrywa istotną rolę w życiu dziecka, ponieważ on nie tylko wzmacnia zdrowie, polepsza kondycję fizyczną, ale również kształci takie cechy jak dążenie do celu, wytrwałość, siłę woli. Pogoda nie powinna przeszkadzać uprawianiu sportu i grom, więc zaczynając od określonego wieku można uprawiać sporty zimowe dla dzieci, ale zanim wybierzesz odpowiednią dyscyplinę dla swego dziecka, musisz zapoznać się ze szczegółami tej czy innej dyscypliny, przekonać się, że nie ma przeciwwskazań dla twego dzieciaka.

Zalety sportu zimowego dla dzieci

Najgłówniejsza zaleta sportów zimowych – możliwość połączyć obciążenie fizyczne z hartowaniem. Na przykład jazda na łyżwach lub nartach odbywa się na świeżym powietrzu, gdy temperatura jest dosyć niska. Ciągłe oddziaływanie chłodu na organizm podczas ćwiczeń fizycznych wzmacnia odporność organizmu.

Często treningi odbywają się w lesie, co zwiększa ich korzyści. Powietrze leśne jest nasycone fitoncydami- substancjami, które zwalczają bakterie w organiżmie człowieka.

Również podczas uprawiania sportów zimowych dochodzi do ogólnego wzmacniania organizmu, rozwoju koordynacji, mózg jest wzbogacany tlenem, również produkowana jest adrenalina i endorfiny – hormony, które pozwalają człowiekowi ciągle przebywać w dobrym humorze i odpowiedniej kondycji fizycznej.

Narciarstwo dla dzieci

Fachowcy i pediatrzy twierdzą,że dzieci mogą uprawiać narciarstwo, zaczynając od 5 – 6 lat. Pomoże ukształtować poprawny duch wyścigowy, adekwatnie odbierać zwycięstwo i porażkę, ukształtować pewność siebie. Pod względem sportowym jest korzystny, ponieważ pracują wszystkie mięśnie, trenowany jest układ sercowy, wzmacniają się mięśnie nóg i brzucha.

Aby skutecznie uprawiać narciarstwo, należy zasięgnąć porad lekarza, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, a również zadbać o odpowiedni ekwipunek.

Łyżwy dla dzieci

Rozpoczynać uprawiać łyżwiarstwo jest zalecane dziewczynom w wieku 5- 6 lat, chłopcom – 7- 8 lat, ale owa zasada działa, jeśli chodzi o zawodowe uprawianie łyżwiarstwa. Teoretycznie można założyć łyżwy dziecku, które zaczęło pewnie chodzić, czyli w wieku dwóch lat, ale przy tym obowiązkowo muszą być obecni rodzice. Jasna rzecz, że przedszkolak nie będzie mógł opanować trudnych technik łyżwiarskich, ale jednak pewnie trzymać się na lodzie będzie mógł się nauczyć.

sporty zimowe dla dzieci narciarstwo Snowboarding dla dzieci

To najbardziej popularna dyscyplina sportowa dla dzieci. Dziecko może go zaczynać uprawiać już w wieku 7 lat. Dzieciak nauczy się równowagi i jednocześnie będzie umiał manewrować na desce. Należy do ekstremalnych dyscyplin sportowych i kształtuje pewność siebie. Dziecko powinno być trenowane przez fachowego trenera, który poświęci wszystkie szczegóły tej dyscypliny, pomoże poznać technikę. W dowolnym sporcie zimowym jest ważny ekwipunek. Oprócz specjalnego wyposażenia sportowego, odzieży, należy dobrać odpowiednią bieliznę, nie przepuszczającą chłodu i odprowadzającą wilgoć.

 
Powiązane artykuły:
Najlepsza muzyka na rozciąganie
Wiadomo, że dowolne fizyczne ćwiczenia wykonują się o wiele lżej przy muzyce i więcej tego, efektywność takiego zajmowania rośnie w kilka razy. W tym artykule opowiemy o tym, pod którą muzykę najlepiej zajmować się rozciąganiem.
Jak jeździć na nartach zjazdowych – korzystna informacja
Przy podróży na narciarskie górskie kurorty najczęstsze pytanie – jak nauczyć się jeździć na górskich nartach? Najpierw warto wziąć instruktora dla przedstawienia techniki, albo odwołać się do ludzi z dużym doświadczeniem.
Jak wybrać prawidłowe buty do snowboardu?
Jeden z ważnych detali dla przygotowania do sezonu snowboardu jest dobór butów. Na rynku można spotkać ogromną liczbę modeli, co może tylko zagmatwać. Z artykułu dowiadujecie się jak zrobić wybór poprawnie.
Odzież narciarska – co wybrać kobiecie?
Wybrać narciarską górską odzież nie jest prosto. Nie zważając na taki wybór w planie designerów decyzji, należy ze szczególną rzetelnością podejść do wyboru materiału kurtki i spodni. Z artykułu dowiadujecie się na co trzeba zwrócić uwagę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty