Sposób uwolnienia od stresów – medytacja dla uspokojenia

medytacja dla uspokojenia

Codziennie mamy do czynienia z dużą ilością negatywnych emocji czy denerwujących sytuacji.Czasami jedyną oazą, w której można odnaleźć uspokojenie jest nasza dusza. Tak, tak... Nie dziw się, ponieważ mamy na nią o wiele większe oddziaływanie, aniżeli czynniki zewnętrzne. Dowodem na uwolnienie od stresów jest moc medytacji dla uspokojenia duszy i ciała.

Przygotowanie do poprawnej medytacji

Jeśli nigdy dotychczas nie stosowałaś medytacji, a chcesz to zrobić,aby pozbyć się stresu, to prawdopodobnie będziesz potrzebowała nieco czasu,aby nauczyć się relaksować i wchodzić w odpowiedni stan. Można spróbować ukończyć studia medytacji,a także możesz samodzielnie nauczyć się medytować.

Spróbuj w czasie medytacji wyeliminować wszystkie czynniki podrażniające-wyłącz telefon, komputer, światło.

Aby lepiej było się zrelaksować włącz specjalną muzykę. Czasami muzyce towarzyszy głos, który pomaga pokonać wszystkie stopnie uspokojenia i pogrążyć się w odpowiednim stanie. Prawdopodobnie głęboka medytacja nie będzie ci dana na samym początku. Tak czy inaczej, pamiętaj, że dowolna medytacja uspokaja nerwy.

Medytacja „Obserwacja oddychania”

Przede wszystkim rozpocznij od prawidłowego oddychania – to podstawa medytacji. Większość kobiet oddycha powierzchownie, klatką piersiową. Jednak w czasie poprawnego oddychania, unosi się nie klatka piersiowa, a brzuch. W taki sposób organizm maksymalnie nasyca się tlenem.Oprócz tego odbywa się naturalny masaż narządów wewnętrznych.

Nieco niżej opiszemy prostą medytację dla uspokojenia, która jest oparta o oddychanie. Nie zważając na to, że ćwiczenia są dosyć proste, zalecamy im poświęcić przynajmniej tydzień. „Obserwacja oddychania” to jedna ze starożytnych praktyk. Owa medytacja jest skierowana na to,aby uspokoić nerwy, pomóc ci zaprzestać monologowi wewnętrznemu:

 1. Usiądź w wygodnym położeniu i postaraj się rozluźnić mięśnie.
 2. Licz ile razy wdychasz, zaczynając od nowa gdy cyfra osiągnie 10.
 3. Jeśli w tym czasie o czymś pomyślisz, zarejestruj to i kontynuuj liczenie.
 4. Kontynuuj obserwować własne oddychanie w ciągu 10-15 minut.
Medytacja „Nurt wodny”

Wiele melodii do medytacji zawiera odgłosy natury. Jednym z najczęściej spotykanych jest szum wody. Jeśli masz w domu maleńką fontannę to wspaniale.Jednak równie dobrze może to być dźwięk wody z kranu.

 1. Usiądź w wygodnym położeniu obok zbiornika wodnego.
 2. Rozluźnij mięśnie, wyrównaj oddech.
 3. Skup swoją uwagę na wodzie, rejestrując i odpuszczając przychodzące myśli.
 4. Wyobraź sobie, że szum wody wypełnia twoje ciało, relaksuje i oczyszcza twoją świadomość.
 5. Zakończ medytację szklanką czystej (niegazowanej) wody.
Medytacja „Kwitnięcie”

Następna medytacja dla uspokojenia odpowiada kobietom. Jeśli masz w domu aromatyczny i ładny kwiatuszek, zapach którego sprawia ci przyjemność, wykorzystaj go jako podstawę do medytacji „Kwitnięcie”:

medytacja dla uspokojenia duszy
 1. Wybierz najładniejszy i najlepiej pachnący kwiatuszek, postaw go do wazonu i usiądź w taki sposób,aby roślina okazała się nieco niżej poziomu oczu.
 2. Skup uwagę na kwiatku, na jego urodzie, zapachu, który ogarnia twoją świadomość.
 3. Wdychając, wyobrażaj sobie, że aromat wypełnia twoje ciało, świadomość, uzdrawia je i oczyszcza.

Kończyć każdą medytację należy wdzięcznością. Podziękuj sobie, wodzie, roślinie, światowi otaczającemu. Ponieważ nawet w jednym kwiatuszku tkwi harmonia, która będzie mogła uspokoić twoje burze wewnętrzne.

 
Powiązane artykuły:
Praktyka medytacji kolorem
Medytacja kolorem, jak i dowolny inny rodzaj medytacji zdolna jest nie tylko polepszyć ogólny stan człowieka, ale i rozprawić się nawet z chronicznymi chorobami,niektórych wewnętrznych organów. Jakim sposobem, dowiecie się dalej.
Pozycja kwiatu lotosu, czyli sposób odczuć swoje ciało
Żaden jog, co poważa siebie, nie będzie przeprowadzał procesu medytacji nie zasiadłszy do pozy lotosu. Ta poza jest unikalna.Czym jest,że ona jest dobra tak dla fizycznego jak i i dla energetycznego stanu człowieka?
Medytacja przed snem, kiedy nie możesz spokojnie spać
Zza współczesnego tempa życia i stałych stresów nierzadko powstają problemy ze snem, które warto pozbawić jak najszybciej, żeby uniknąć wyczerpania i chronicznego niedosypiania. Opowiemy jak można rozprawić się z takimi problemami za pomocą medytacji.
Klasyczne metody techniki autohipnozy
Wszystkim wiadomo, jakie ogromne działanie na człowieka może zrobić myśl. Wystarczy wierzyć we własne opinie, a one zaczną realizować się w życiu. Lecz jest technika, która o wiele potężniej działa – autohipnoza.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty