Sposoby na brzydki zapach, czyli jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z mieszkania

jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z mieszkania

W każdym domu panuje swój własny klimat. Nawet jakieś obce lub ostre zapachy zawsze są i wywołują nieprzyjemne uczucia. To natychmiast powoduje dyskomfort i chęć wyeliminowania przyczyny pojawienia się obcych zapachów. Od razu zaczyna prześladować myśl - jak usunąć nieprzyjemny zapach z mieszkania? Oto kilka dobrych rad, które pomogą uporać się z tym problemem.

Pozbywamy się nieprzyjemnych zapachów
  1. Sposób na szybkie pozbycie się nieprzyjemnego zapachu w twoim mieszkaniu zależy od miejsca, w którym on się pojawił. Najczęściej bywa to w kuchni w miejscach przechowywania żywności. Na przykład w lodówce po dokładnym sprzątania spróbuj umieścić kawałek czarnego chleba lub trochę sody oczyszczonej.
  2. Szafki można przetrzeć roztworem octu lub kwasu cytrynowego. Szybko wypierają inne zapachy skórki owoców cytrusowych i zapach zmielonych ziaren kawy. Woreczki z tymi produktami dobrze mieć nawet w szafie z pościelą. Najlepiej zachowuje czystość powietrza w mieszkaniu dobra wentylacja.
  3. Okresowe sprzątania w domu i ciągłe wietrzenie pokoi są najtańszymi sposobami na walkę z zapachami. Jeśli to nie wystarczy można zapalić lampy aromatyczne lub kupić świece aromatyczne. Naturalny zapach całkiem bezpieczny dla zdrowia.
  4. Wiele problemów gospodyniom dostarczają palacze. Jeśli w mieszkaniu pojawił się nieprzyjemny zapach dymu papierosowego spróbuj poradzić sobie z nim za pomocą wilgotnej ściereczki. Miłośnikom palenia polecane jest przecieranie żarówek, na których pod czas palenia osadzają się substancje szkodliwe. Nasze babcie każdej wiosny wynosiły ubrania w słoneczny dzień na zewnątrz.
  5. Właścicielom zwierząt często trzeba czyścić dywany. Jeśli środki czystości od nieprzyjemnego zapachu nie pomagają i w mieszkaniu po sprzątaniu czuje się obecność zwierzęcia, skorzystaj z usług pralni chemicznej.
  6. pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z mieszkania
  7. Niektóre firmy mają w swoim arsenale specjalne urządzenia, pozwalające usunąć jedną z przyczyn powstawania nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu. To działa jak sucha mgła. Do użytku domowego polecam zakupić jeden z wariantów filtra katalitycznego lub ozonator.
  8. Nie warto lekceważyć znaczenie preparatów biologicznych. Utworzone na bazie pożytecznych mikroorganizmów one już dawno stały się prawdziwymi pomocnikami właścicieli prywatnych domów i mieszkań.

W zależności od sytuacji można skorzystać z ludowych środków i preparatów chemii gospodarczej, ale odroczenie walki z nieprzyjemnymi zapachami tylko doda później pani domu kłopotów.

 
Powiązane artykuły:
Jak wyczyścić kanapę w domowych warunkach – łatwe sposoby na trudne brudy
Miękkie meble mają jedną dużą usterkę – bardzo często ona potrzebuje czystki. Jak można oczyścić kanapę w domowych warunkach? O tym opowiemy w artykule. Więc w pierwszej kolejności zwrócimy uwagę na najbardziej bezpieczne metody.
Jak prawidłowo układać rzeczy, czyli dobra organizacja przestrzeni?
Okazuje się, że jeśli poprawnie składać rzeczy w szafie, konieczność codziennego prasowania znika. Jak najlepiej składać rzeczy? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak posprzątać pokój?
Często konieczność szybkiego sprzątania stawia nas do sytuacji bez wyjścia – z czego rozpocząć, jak rozplanować, żeby w mieszkaniu było czysto i przytulne? Jak łatwo i szybko naprowadzać w pokoju tryb? O tym opowiemy w artykule.
Jak pozbyć się zapachu tytoniu z mieszkania?
Jeśli w waszej rodzinie są ludzie którzy palą, zawsze aktualne jest pytanie - jak pozbyć się od zapachu tytoniu w mieszkaniu? O bardzo efektywnych sposobach opowiemy w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty